MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moja obľúbená, veľmi pútavé, krátke kapitoly, super záver. Nie nadarmo jedna z najpopulárnejších.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Po vynikajúcom prvom diely snáď ešte lepší ten ďalší. Atmosféra strachu vykreslená perfektne. Nemôžem sa dočkať ďalších pokračovaní.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak objavenie tohto autora je ako dar z nebies. Parádna atmosféra, silno pripomínajúca film Sedem. Sem s ďalšími dielmi.

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Ach jaj. Tie príbehy sa časom začnú zlievať dokopy ale verím že vďaka koncu na tento diel ešte veľmi dlho nezabudnem. Inak príbeh výborný, nesmierne zaujímavý, prečítal som to za jeden večer (čítal som do druhej do rána)

31.01.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Nepríjemné téma rasizmus, ktorý je všade okolo nás. Ale kniha super, páči sa mi zapojenie viacej postáv, predsa len ta hlavná štvorka to nedokáže ťahať večne, takže super. Angela drží kvalitu stále vysoko.

29.01.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Definitívne jedna z najstrašidelnejších Kingoviek. Mrazenie na chrbte zaručené.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moje prvé stretnutie so škandinávskou detektívkou a láska na prvý pohlaď. Odvtedy prečítane desiatky kníh z tohto žánru ale tato je pre mňa stále najlepšia (možno lebo bola prvá). Určite sa k nej v budúcnosti ešte vrátim. Rozhodne odporúčam.

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Skutočne zaujímavý námet, mám rád keď vrahovia hrajú tie svoje hry. Rovnako som si obľúbil postavu pana J. Už ôsme pokračovanie a stále nenudí.

22.02.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Toto bola bomba, iné než predchádzajúce diely, ale úplne skvelé. Výlety do minulosti dali príbehu nový rozmer, postava vraha vykreslená parádne. Encyklopédia psychopata. Teším sa na ďalší diel.

20.02.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Psychopati, temná atmosféra a originálne vraždy, v tomto je autor fakt dobrý. Prečítané jedným dychom, rovnako ako predchádzajúce diely. Dúfam že autor zrýchli písanie lebo takto ho dobehnem za týždeň.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Po skvelom treťom diele autor udržuje nastavenú laťku a posiela ďalšiu super knihu, ktorá sa nedá odložiť.

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Imigrácia, prostitúcia, obchod s bielym mäsom. Náročné témy. Príbeh super, opäť som bol na konci prekvapený, autorka píše super, teším sa na ďalšie diely.

30.01.2021 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Nikdy pri žiadnej knihe som toľko negooglil ako pri tejto. Napísané veľmi napínavo.

27.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prvý krát som čítal ako 12 ročný, potom ešte mnoho krát. Kniha vďaka ktorej som si zamiloval knihy.

Beštia Beštia Dominik Dán

Prípad Ondreja Rigu poznám z podcastov takže niektoré veci mi boli známe ale citát o Tom je ešte desivejšie než to počúvať. Hrozný príbeh, pútavo napísaný.

29.06.2022 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Záverečný diel série rozhodne nesklamal a nevadila ani dĺžka knihy. Erika a Patrik mi rozhodne budú veľmi chýbať a ešte by som sa do Fjällbacky rád vrátil.

07.08.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Solídna zabíjačka. Vraha som opäť neodhalil, nevadí, číta sa to výborné. Teším sa na ďalší diel, Robert a Carlos sú výborná dvojka a ostatné postavy mi tiež prirástli k srdcu.

14.02.2021 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Majstrovské dielo nielen fantasy žánru. Celú trilogiu som čítal veľakrát a určite nie naposledy.

09.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Prečítané na jeden záťah, ako všetky Potterovky. Úžasné čítanie.

27.01.2021 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Toto vyzerá na novú závislosť. Výborný prvý diel, veľmi sympatický tím a teším sa na ďalšie diely.