mataj mataj komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Líbila se mi stejně jako předchozí díly. Akční, čtivá a napínavá se zajímavým rozuzlením. Jsem spokojena, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala.

07.07.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Velice milá kniha. Někdy jsem se při poslouchání pousmála jindy jsem byla dojatá. Ove byl prostě chlapík s "velkým srdcem". Jsem maximálně spokojena.

19.04.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Čtivá a napínavá do posledního dechu:). Ano, to Bryndza umí. Svými krátkými kapitolami postrkuje k čtení dál a dál. Děj má spád, a i když docela brzy poznáme pachatele a sledujeme jeho počínání, pořád to má velkou dávku napětí.

23.06.2021 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Z mého pohledu naprosto úžasná kniha, zachycující život několika generací. Perfektně propracované charaktery postav, žádná není černo-bílá. A i můj vztah k nim se v průběhu děje postupně vyvíjel a měnil.
Steinbecka jsem si oblíbila už u jeho kratších (a spíše humorně laděných) knih a tato mě utvrdila v tom, že to byl výtečný spisovatel. Těším se na jeho další díla.

27.03.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dobrá, čtivá detektivka, kde nechybí napětí a zajímavá zápletka. A jsem ráda, že tentokrát si autor nechal odhalení pachatele až na závěr.

25.07.2021 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Fredrik Backman píše velmi osobitým a pro mě neskutečně podmanivým stylem. My proti vám vypráví příběh o jednom městě, jednom hokejovém klubu a o spoustě životů. A že život není snadný ani jednoduchý je všem v tomto městě naprosto jasné, ale perou se s ním jak to jde. Knížka velice lidská, pravdivá a dojemná. Jsem nadšená a doporučuji...

29.05.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální a nadčasová kniha (bajka), poukazující na postupný přesun od revoluce za lepší život a rovnost všech k totalitě a rovnějšímu postavení vyvolených.

21.08.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Styl psaní u RB je pro mě velmi sympatický a čtivý. Rovněž děj je příjemně napínavý a zápletka tentokrát opravdu povedená. Nicméně mám menší problém s postavami, které jsem si bohužel moc neoblíbila. Ale to nic nemění na tom, že se s radostí pustím do dalších dílů, které už na mě čekají...

17.04.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Třetí kniha v sérii Oddělení Q byla opět výborná. Zajímavá a neotřelá zápletka, napínavý děj, sympatické postavy vyšetřovatelů. Těším se na další díl.

18.08.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od této autorky a jsem nadmíru spokojena. Příjemný styl vyprávění o osudech jedné rozvětvené rodiny, která se stará o rodinný "hotýlek" od druhé světové války až po konec tisíciletí. O rozhodnutích, které dramaticky (a někdy až tragicky) ovlivnily vztahy v rodině i životy jiných lidí.

08.01.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Výborná detektivka plná napětí a se zajímavým vyšetřovatelem určitě stojí za přečtení. Kdysi dávno jsem tuto knihu viděla zfilmovanou a také se mi líbila. Asi se nechám zlákat dalšími díly.

01.01.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

I přes množství technických a odborných detailů, přes které jsem jen tak přeplouvala, jsem velmi spokojena. Opět příběh, který zaujme, chytí a nepustí. Moc se mi líbilo postupné odkrývání vzpomínek a všeho, co se odehrálo před záchrannou cestou do vesmíru. Ale úplně nejvíc mě dostalo neobvyklé přátelství a závěr knihy.

12.12.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásně napsaná kniha o osudech německého chlapce Wernera (nadšence do rádií a vědy) a francouzské slepé dívky Marie-Laure, kterých životy se na kratičký (ale velice důležitý) okamžik protnou. Lidské a sympatické postavy a celý děj jakoby snový a dojemný.

17.10.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po přečtení knihy Muž jménem Ove jsem očekávala takovou milou, vtipnou knížku, ale tentokrát o jednom městečku, které žije hokejem... No, o hokejovém městečku to bylo...ale taky byla kniha o vztazích, o přátelství, lásce i nenávisti, o obětech a snech, o tom co je správné, kdy je důležité říct pravdu a nebýt ticho. A jaký to má všechno dopad... Za mě doporučuji :)

19.05.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Michaela Klevisová píše velice hezky. Její detektivní sérii s Bergmanem jsem si oblíbila. Román Prokletý kraj ukazuje krásu Pošumaví a odhaluje stará tajemství jedné malé vesničky.

27.03.2024 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Výborná detektivka se slečnou Marplovou. V novinách se objeví oznámení o nadcházející vraždě, takže se ze zvědavosti dostaví celé okolí, aby se podívalo, co se bude dít. A pak to začne... kdo je vrah, kdo je vlastně oběť, kterých mimochodem nějak podezřele přibývá. No a s touto zapeklitou situaci přichází pomoct sl. Marplová, které nic neunikne. Autorku mám neskutečně ráda a i když jsem již hodně knih od ní četla, ráda se k nim vracím, stejně jako ke zfilmovaným verzím.

14.01.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Jsem nadšena. Vynikající sci-fi plné podlých intrik, politických machinací a mocenských bojů mezi rody. A to všechno ve snaze ovládnout důležitou planetu Arrakis neboli Dunu, která má velice cenné bohatství - vzácné koření. Dokonale propracovaný svět, promyšlený děj a sympatické hlavní postavy s výjimečnými psychickými schopnostmi a odvahou. Velmi se mi to líbilo a už se těším na vzhlédnutí filmu.

22.01.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Vůbec to nebylo špatné :) A i když už dlouho nepatřím do cílové YA skupiny, příběh shledávám velice nápaditým. Fungování tohoto dystopického světa určitě zaujme a překvapí, děj má spád a závěr knihy navnadí na další díl.

31.03.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Sérii Josefa Bergmana čtu popořadě a musím říct, že je díl od dílu lepší. Zmizela v mlze se mi zatím asi líbila úplně nejvíc (tak doufám, že další, které mě čekají, budou mít stoupající tendenci). Opět krásně vykreslené prostředí vesničky za polárním kruhem v norském fjordu. Velice povedená charakteristika postav (a musím říct, že konečně mi bylo víc postav sympatických než to bylo v předchozích knihách) a hezky vystavěna zápletka. Nemám co bych vytkla - snad jen jakoby nedotažený závěr (máme sice vraha a jak to všechno bylo ale jak to nakonec skončilo s ostatními ...?). Takže se těším na další díl a mohu jen doporučit.

16.12.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Kniha, která je svým rozsahem relativně krátká a stručná, a přesto se v ní odehrají tři různé, navzájem propletené příběhy. Hrdinky, pocházející z různých částí světa a s velice odlišnými životními osudy, pojí stejná touha po svobodě a snaha změnit svůj vlastní život.

26.04.2022 5 z 5