marwinmh marwinmh komentáře u knih

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Dvě sestry, dva propojené životy a příběh o tom, že ne vždy je dobré dát na první dojem, jelikož činy lidí mohou mít nejrůznější pohnutky. Tato kniha mě bavila a u čtení jsem se rozhodně nenudila.

19.08.2022 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Jak touha po jiném způsobu života zavede dvě sestry, které si byly nejbližší na celém světě, na zcela opačné konce břehu a také příběh dívky, která svůj život spojí s mužem, který zprvu mužem fyziologicky nebyl. Postavy mi přišly tak nějak ploché, jejich city, touhy a prožitky na mě nepůsobily opravdově. Nečetlo se to špatně, ale něco tomu chybělo.

18.04.2022 4 z 5

Zuzka v šatech svátečních Zuzka v šatech svátečních Michaela Kalivodová

Nevím proč, ale na mě působila kniha smutně,. možná až depresivně.
Hlavní hrdinka ve vztahu v němž nechce být, v práci, která ji nebaví, s kapelou, která dělá muziku jejímu srdci vzdálenou, s nemocnou mámou... vím, že život není duhový a na každého se občas valí šeď ze všech stran, ale tady toho na mě bylo asi moc najednou.
Obsahově kniha nebyla rozhodně špatná, četla se lehce a obálka je úžasná.

12.12.2021 2 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Láska z prostředí muziky, koncertů, o ujasnění si toho, co hlavní hrdinové chtějí od svého života, s kým chtějí být. Začátek byl slibný, pak už to jelo jen z kopce dolů. Četla se dobře, ale popravdě za pár dní nebudu vědět, o čem kniha byla.

19.10.2021 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Není vše vždy tak, jak se může zdát a netřeba závidět druhým to, co mají, protože ne vždy je to ve skutečnosti záviděníhodné.
Příběh o tom, jak těžké je najít v sobě sílu postavit se někomu, kdo vám a vašemu dítěti systematicky a dlouhodobě ubližuje a přitom pro okolí je to ten nejoddanější muž a otec, jakého by si přála nejedna žena.
Výborně napsáno z vnitřního i vnějšího pohledu, svižně plynoucí děj.

18.07.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Jelikož mám s prostředím psychiatrické léčebny zkušenosti, musím říci, že tato kniha za mě bohužel ne. Nesedl mi styl psaní, nezapůsobily na mě příběhy jednotlivých pacientek, sdělení/poselství, které nám snad měly přinést mě minuly.

18.07.2021 2 z 5

Občas vtipné, občas absurdní. Nenadchne, neurazí, už je těch Aristokratek víc než dost.

27.04.2021 3 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala začít tuto knihu, které vévodí postavy tří velmi sympatických Žen, číst. Milé čtení o boji s kily navíc, o hledání místa v životě a spokojenosti se sebou samými. Kniha, jejíž děj plynul hladce a ani jsem se nenadála a být tady "happy end". Za mě doporučuji.

08.03.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Pro mě první kniha série, nemám tedy s čím srovnávat. Chtěla jsem nenáročnou romantiku a tu jsem dostala, jako bonus spousty popisů chutí, vzhledů zákusků, což je moje slabina :-) Všechny postavy mi byly sympatické, prima skupina různých osobností, jež spojila jedna malá zašlá cukrárna.
Líbilo se mi, že hlavní postavy svá nedorozumění vyřešili během pár stránek a nepotřebovali k tomu třičtvrtě knihy, prostě řekli co si myslí a ne že se "domnívali", co si myslí ten druhý a co ho vedlo k danému jednání....
Možná pro to vše se mi kniha líbila.

02.10.2020 4 z 5

Design vraždy Design vraždy Petra Zhřívalová

Příjemně plynoucí detektivní příběh z prostředí designu a velkých peněz, se sympatickou vyšetřovatelkou milující turka s mandlovým mlékem. Čtení mě bavilo až do samého konce, kdy jsem vůbec netušila, kdo je vrahem.

30.12.2019 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Příběh úspěšné, inteligentní, ctižádostivé ženy, matky a manželky, jejíž život (a životy jejich nejbližších) se během několika let obrátí vzhůru nohama, a po ženě, kterou bývala zbydou jen vzpomínky a občasné záblesky prozření. Smutný příběh o boji nad nemocí, nad níž se bohužel vyhrát nedá, i když hlavní hrdinka Alice, včetně jejich blízkých, bojovala statečně a po stanovení diagnózy na život nerezignovala.

29.04.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Svižně plynoucí děj dvou rodin v před a porevoluční době, jejich životní výhry a prohry, milostné aféry i dlouhodobé vztahy.

28.03.2019 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Mě se to líbilo :-) Jednoduchý, svižný, nijak překombinovaný příběh a sympatické postavy. Příjemná oddechovka spíše pro něžné pohlaví.

31.10.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemné čtení pro nás holky :-) Klasický román s dobrým koncem. Jako oddechovka super.

08.10.2018 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Za mě naprosto perfektní čtení - svižný, nikde neprotahovaný a překombinovaný děj, sympatické hlavní postavy, vraždy tedy naprosto brutálního charakteru, ale logické rozuzlení vrahových pohnutek. Rozhodně to nebyla poslední kniha dvojice Hunter & Garcia.

01.07.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Čtení mě bavilo, kniha měla spád, zajímavý děj a hlavní vyšetřovatelé byli nesmírně sympatičtí.

24.05.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Další z řad knih, která otevřeně, barvitě a velmi poutavě vypráví o hrůzném období našich dějin. Opět jsem se dozvěděla kousek nových informací, tábor 31, snaha zajistit dětem co "nejběžnější" život v táboře Osvětim.

09.11.2017 5 z 5

Na celou sérii o nezlomné Lisbeth a charismatickém Mikaelovi nedám dopustit.

30.07.2013 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Skvělý příběh, který se před námi postupně odkrývá, až čtenáře pohltí natolik, že čte bez ustání stále dál a dál. Oceňuji, že všechny neznámé byly zodpovězeny, že hlavní hrdinka si šla za svým a nevzdala to, i když zjištění některých pravd bylo víc než bolestivé.

06.08.2023 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Svižně plynoucí, i když ke konci na můj vkus už trochu "filmový" děj, ale rozhodně to dojem z celé knihy nepokazilo. Téma domácího násilí, uvěřitelné vykreslení manipulativního jednání tyrana, pocity oběti a její snaha vymanit se z osidel svého tyrana vás vtáhnou do děje a donutí přemýšlet.

01.11.2022 4 z 5