marwinmh Online marwinmh komentáře u knih

Hrůzy 2. sv.v. a jejich dopad na osudy obyvatel Životic a přilehlých obcí, kdy za jednu neuváženou partyzánskou akci, která kromě následujícího běsnění hitlerovských přívrženců a krveprolití nevinných obyvatel, nepřinesla absolutně nic! Životice a jejich smutný příběh, který si od přečtení této knihy budu pravidelně připomínat o to víc, že celý svůj život žiji v podstatě v sousedství a přesto nám o této tragédii nikdy nikdo nevyprávěl.

22.10.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Matka, žena vašeho života, váš přístav naděje a bezpečí, útočiště před okolním světem, ta, kterou milujete, i když z její strany se stejného citu nedočkáte, vás vědomě přenechá predátorovi.
Já to zvládla, ty to taky zvládneš!
Jednoduchá logika, ale ne v tomto případě.
Těžké téma předložené čtenáři způsobem, který ve vás doznívá ještě hodnou chvíli.

24.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha. Prostředí, postavy a jejich životní příběhy mě vtáhly do děje a nepustily až do konce.

09.09.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Dvě sestry, jedna klidná a rozvážná, druhá energická, nespoutaná, vrhající se do věcí po hlavě. Každá jiná, přesto obě odvážné a odhodlané bojovat způsobem sobě vlastním za sebe a své blízké, za druhé, za svobodu a život bez války. Velmi krásný příběh ukazující, jak "obyčejní" lidé mohou konat neobyčejné věci.

23.10.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Cyklo dovolená v Luhačovicích se změní v boj o život a zdravý rozum. Jaká tajemství skrývá mlha "hustá tak, že by se dala krájet"?! Tohle mě hodně bavilo.

06.08.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělý příběh ze zapadlé vesničky někde na jihu naší republiky, kde si obyvatelé vidí do talíře a přesto před sebou ukrývají mnohá tajemství. Prostředí, postavy, zápletka i rozuzlení byly uvěřitelné a mě tak čtení neskutečně bavilo.

09.11.2021 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Stále nemohu uvěřit jak dalece je schopen člověk vůči jinému člověku v touze po moci, majetku, postavení zajít. Zrůdnost činů v poválečném období, kdy se k moci dostali komunisté a mělo být už jenom "líp" je neskutečná. Ošetřovatelka mrtvých a Muž s dírou v srdci vzali spravedlnost do svých rukou a zajistili, aby se o několika zločinech na lidskosti dozvěděla alespoň hrstka lidí. Kniha u které se vám bude během čtení doslova tajit dech!

09.11.2023 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Útlá, přesto co do obsahu velmi krásná knižní sbírka básní, které pohladí na duši a po těle rozlijí teplo, protože přesně takové maminky jsou/měly by být.

15.05.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Odlišnost se neodpouští, ať už jde o děti či dospělé. Původně čtyři samotářské děti, vyčnívající z davu pro své koníčky, strachy a fyzická postižení, postupně zjišťují, že mít přátele není zase tak špatné a když jsou to ke všemu "mimoňové" jako vy, pak může být vzájemné pouto o to silnější. Za mě velmi povedená kniha, čtivě a citlivě popisující svět dětí, ve kterém je vše, jen ne nuda.

12.04.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tuhle knižní sérii mám moc ráda. Vždy jde o příjemné čtení z tak krásného prostředí, že máte chuť sbalit si kufry a vyrazit na cesty.
Objevování nových míst a kultury, sympatické postavy, zrod přátelství a nové lásky, samozřejmě zvraty, aby to nebylo vše zalité sluncem a nakonec happy end.
Příjemná a pohodová kniha.

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.
Dvojice vyšetřovatelů se skvěle doplňovala, a to i přes svou jak povahovou, tak vzhledovou odlišnost, uvěřitelně vykreslené prostředí a charaktery jednotlivých postav a konečné vyřešení případu bylo pomyslnou tečkou za skvělým příběhem.

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Chlapec - kněz - muž - touhy - odsouzení - snaha bojovat s tím, co ve vás dřímá.
Ještě nikdy jsem nečetla knihu s touto tématikou a i když mi při čtení určitých částí nebylo lehce, přesto se jedná o skvělý knižní počin.

09.02.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Příjemné detektivní čtení, kdy děj plyne natolik rychle, že se nenadějete a už čtěte poslední stránku. Hlavní postavy byly sympatické, příjemně a nenásilně se doplňovaly, při hledání ztracených dívek a pátrání po pachateli. Líbilo se mi vykreslení další dějové linky z osobního života šéfinspektora Ketta - snaha zvládnout dvě věci, které miluje, a to svou práci a své děti. Rozhodně si další díl nenechám ujít, protože mě zajímá.....jak to bylo dál?

19.08.2022 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Čekala jsem asi něco jiného, přesto se mi kniha, která vykresluje poválečnou dobu, kdy se k moci dostávají komunisté, líbila a čtení mě bavilo. Osud Hany Podolské a jejího syna Viktora je zachycen spíše okrajově, ale zase zde byl prostor pro osudy dalších postav - Květa, Milena, Boženka, Gustav, které nejsou o nic méně zajímavé.

19.10.2021 4 z 5

Krásná kniha o stáří, lásce, o Životě, která mě zasáhla u srdce.

23.03.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tuhle knižní sérii prostě zbožňuji. Sympatičtí, vtipní, vždy odhodlaní detektivové Hunter a Garcia řeší ty nejzrůdnější sériové vraždy, jejichž autorův barvitý popis mi způsobuje husí kůži. Děj "odsejpá", žádné protahování nebo hluchá místa, která bych při čtení nejraději přeskočila, nic z toho tady nenajdu, jen touha číst dál a vědět, kdo tentokrát stojí za hrůznými zločiny (ještě nikdy jsem to předčasně neodhalila).

17.03.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příběh, který mě opět nezklamal, sympatický vyšetřovatel, svižné tempo posunu děje kupředu a uvěřitelné rozuzlení. Knihy této autorky mám ráda.

26.05.2023 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh o přátelství, bezstarostném dospívání, které se změní v beznaděj a boj o to, co a koho máte rádi.
Příběh o návratech a naději.
Příběh o rodině.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry Hole tak, jak ho všichni dobře známe.
Alkohol, kvalitní hudba, bouře pocitů a jedna vražda, jejíž oběť i vrah způsobí v Harryho životě nejednu velkou ránu.
Trochu dlouhé, ale dobré čtení.

09.02.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Žánr, který běžně nečtu a nevyhledávám. Každá z postav mi byla něčím nesympatická a docela jsem nechápala, že takové charakterové uskupení spolu může kooperovat již od střední školy. Dění v lese působilo chvílemi až nadpřirozeně (čekala jsem něco na způsob klauna z Kingova TO), takže závěrečné přijatelné vysvětlení dění mě mile překvapilo.

18.04.2022 4 z 5