marwinmh marwinmh komentáře u knih

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné počtení na jedno odpoledne. Povídky jsou milé, některé mě bavily více, jiné méně přesto jsem v konečném důsledku s volbou knihy spokojená.

02.02.2019 4 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Přišlo mi, že Johnsey nebyl zase až tak slaboduchý, jak si o něm ostatní (včetně jej samého) mysleli a jak se k němu chovali. Bylo zajímavé číst, jak to "chodí" na farmě někde v Irsku, pozorovat chování obyvatel, kteří chtěli dosáhnout svého.

27.01.2019 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Mě čtení této knihy bavilo hodně. Líbilo se mi prostředí, pro nás žijící v Ostravě tolik známé a přesto současně neznámé, rozdílné životní osudy jednotlivých nájemníků domů č. 6, stejně jakožto postava hlavního hrdiny a zápletka, kdy se opět ukázalo, že lidé jsou schopni ublížit druhému člověku v podstatě kvůli sebemenším neshodám, jež by se daly vyřídit nenásilnou cestou.

27.01.2019 4 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Čekala jsem neskutečně vtipné zážitky ze života jednoho pražského studenta, kdy se během čtení budu smát téměř většinu knihy, bohužel se tak nestalo.

27.01.2019 2 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Přínosný náhled do života, myšlení a prožívání každodenních situací (pro většinu z nás zcela běžných) 13 letého autistického chlapce. Mnohdy jsem ani nechtěla uvěřit, že takovéto myšlenky v sobě skrývá duše "dítěte". Klobouk dolů všem, jež autismem trpí a všem jejich rodinným příslušníkům, kteří se snaží o to, aby se co nejlépe zapojili do pro nás "běžného" koloběhu života.

27.01.2019 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tolik knih již bylo napsáno na téma 2. světové války, spousty jsem jich přečetla a stále znovu a opakovaně jsem při čtení skutečných příběhů lidí, jež se tato doba více než osobně dotkla beze slov.

27.01.2019 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Neuvěřitelné, že by existoval člověk, jehož jediným smyslem života je sběr všemožných bylin/travin a tomuto by obětoval naprosto vše, celý svůj život a jediným záchytným bodem by pro něj byl den odevzdávání výsledků svého každodenního úsilí ve sběrně. Téma me zaujalo, avšak mohlo zde být více prozrazeno z Annina života, namísto toho zde byl věnován téměř všechen prostor bylinám a jejich sběru, přesto se kniha četla dobře.

27.01.2019 3 z 5

Chléb ze železa Chléb ze železa Josef Filgas

Co vše dokáže s člověkem udělat pár "dobře" mířených spekulací a pomluv. Prvních 100 stran bylo v podstatě jedno a totéž, teprve potom se děj knihy posunul dopředu, kdy vše nakonec skončilo happy endem.

25.11.2018 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Lidská psychika je vážně neskutečně křehká a dokáže náš život ovlivnit natolik, že nejsme schopni "fungovat" tak, jako většina ostatních. Myšlenka to byla dobrá, ale její obsahové podání mě však bohužel naprosto ničím nezaujalo.

20.11.2018 1 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Myslela jsem, že se budu smát od začátku až do konce příhodám mámy na mateřské, jak kniha slibovala, ale nestalo se tak.

13.11.2018 3 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Mě se to líbilo :-) Jednoduchý, svižný, nijak překombinovaný příběh a sympatické postavy. Příjemná oddechovka spíše pro něžné pohlaví.

31.10.2018 4 z 5

Dobrý den Brno Dobrý den Brno Hana Pražáková

Zajímavý náhled do života a osudů jedné české rodiny, na mě chvílemi příliš popisné - spousta jmen, funkcí.

16.10.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemné čtení pro nás holky :-) Klasický román s dobrým koncem. Jako oddechovka super.

08.10.2018 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Dobře zvolené téma, o němž se mezi lidmi moc nemluví, ačkoliv "démon" alkohol je všude kolem nás. Mě bohužel kniha nesedla po stylistické stránce, ale rozhodně bych ji doporučila dále.

26.09.2018 2 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Zajímavá kniha, pro mě z nového "pouličního" prostředí NY, o tom, jak chlapec z okraje společnosti ke štěstí přišel :-) Co bych oželela jsou násilné scény páchané Billem na ženách a občas jsem se ztrácela v popisech vnitřních pocitů Ruth a Christmase.

26.09.2018 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Kniha se mi líbila, při čtení jsem se občas bavila, ani jednou se nenudila, dej plynul svižně, nikde nebyly zbytečné pasáže, doktorské duo mi bylo sympatické. Příjemná oddechová.

28.08.2018 4 z 5

Císařova hvězda - Rudolf II. Císařova hvězda - Rudolf II. Hana Parkánová-Whitton

Nenásilnou formou podána historická fakta a události v životě císaře Rudolfa II. Při čtení se člověk nenudil, nezaplétal se do množství jmen, letopočtů, událostí. Za mě příjemné a přínosné čtení.

09.08.2018 4 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Skutečně neskutečný vykreslený náhled do života a niterních pocitů jedné rodiny, která se musí rvát se smrtelnou nemocí svých dětí.

07.08.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jednotlivé bajky se mi všechny do jedné velmi líbily, komentáře Albuse Brumbála včetně komentářů pod čarou mě na druhou stranu nezaujaly vůbec, do jejich čtení jsem se nutila. Bajky doporučuji, komentáře nikoliv.

31.07.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Za mě naprosto perfektní čtení - svižný, nikde neprotahovaný a překombinovaný děj, sympatické hlavní postavy, vraždy tedy naprosto brutálního charakteru, ale logické rozuzlení vrahových pohnutek. Rozhodně to nebyla poslední kniha dvojice Hunter & Garcia.

01.07.2018 5 z 5