Marůš13 Marůš13 komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Ráda čtu Shakespeara a patří mezi mé oblíbené spisovatele, ale zrovna tato jeho klasika mě moc nezaujala. Ve srovnání s úžasným Hamletem mě kniha moc nebavila.

27.01.2019 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Velice krásně mě ta knížka překvapila! Přečetla jsem ji za jeden den a každý příběh jsem hltala a prožívala s hlavním hrdinou vyprávění. Humorné části se prolínaly s krutou realitou válečného období. Nepamatuji se, kdy se mi naposledy jakákoli kniha četla tak dobře. Všem doporučuji.

24.07.2018 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Do Shakespeare jsem se zamilovala při čtení jeho komedie Mnoho povyku pro nic, a tak jsem se dala do další jeho komedii. Příběh byl pěkný, ale měla jsem problém se vyznat v postavách, kdo si hraje na koho.

10.07.2018 4 z 5

Delfín Delfín Eric Lambert

Krásný příběh se smutným koncem. Po dočtení mám chuť navštívit Jindi.

12.04.2018 4 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Druhá knížka, kterou jsem od Shakespeare četla a byla úžasná! Nečekala jsem, že se mi to bude tak dobře číst. Shakespeare se dostává na můj list oblíbených spisovatelů. Velice doporučuji.

01.04.2018 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Bradbury nám ukazuje, jak moc pro člověka knihy znamenají. Svět, kde se knihy pálí, přestává být světem. Lidé si myslí, že jsou šťastní, ale celou dobu žijí v uměle vytvořené realitě, která má lidi "chránit" od skutečných problémů. Knížka vydaná v roce 1953 si najde místo i v dnešní době, kdy upozorňuje na to, co by se mohlo stát, pokud se lidé spokojí se zíráním do obrazovek a zapomenou si tvořit vlastní názory.
Velice doporučuji!

15.03.2018 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Asimov zase nezklamal! Jeho knížky přečtu v rekordním čase a hned mám chuť jít na další.

19.11.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Dlouho jsem se rozhodovala zda dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale bylo mi řečeno, že kniha Pěšky mezi komunisty a budhisty je ještě lepší, a tak si radši nechávám zásobu. Už věnování knihy mě natěšilo na zážitek, kterým mě kniha provede. Kniha nabízí jiný pohled na země, o kterých slýcháme ve zprávách jen samou kritiku, a rozšíří vám názor na události odehrávající se v těchto oblastech. Ke konci knížky jsem měla chuť se také někde vydat a poznávat svět zcela jiné stránky. Velice doporučuji všem.

09.11.2017 4 z 5

Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing William Shakespeare

Knížku jsem si musela hned přečíst, co jsem zhlédla divadelní představení z londýnského divadla. Knížka si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Moc doporučuji!

07.10.2017 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Ke knížce jsem se dostala po filmu, který se mi moc líbil. Moc se mi do jejího čtení nechtělo, ale jsem teď strašně ráda, že jsem se k ní dostala. Líbila se mi více než film. Každý příběh byl propracovaný a zaujal. Po dočtení mám chuť si ji klidně přečíst znova.

01.10.2017 5 z 5

Zde by měly kvést růže Zde by měly kvést růže Josef Svatopluk Machar

Poezii jsem nikdy neměla ráda, ale jelikož je k maturitě třeba, musela jsem si nějakou knížku vybrat. Schválně jsem se vyhnula Kytici a Máji a šla jsem do něčeho jiného. Knížka mě opravdu překvapila. Vůbec jsem nečekala, že se mi zalíbí, a tak, když jsem ji dočetla, zvažuji přečíst něco podobného. Velice doporučuji.

21.09.2017 4 z 5

Zpěv vzdálené Země Zpěv vzdálené Země Arthur Charles Clarke

Je to moje první knížka od Clarka, kterou jsem přečetla, a určitě to není poslední! A to že používá v knize realistickou techniku budoucnosti mě ještě více zaujalo. Už úvodní text a autorova poznámka ukazují na kvalitu autorova psaní. Příběh lodi Magellanu mi určitě zůstane v paměti jako skvělé science fiction dílo.

02.09.2017 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Divadelní hry mě moc nebaví,ale tahle se mi moc zalíbila.

21.08.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knížka byla těžká na čtení, v některých pasážích jsem se musela k čtení donutit,ale rozmluva K. s knězem v chrámu mě zaujala a celkově poslední dvě kapitoly byly velice dobře napsané.

21.08.2017 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Ze začátku jsem se do knížky neuměla začíst, ale asi u 40 stránky se mi knížka začala líbit a přečetla jsem ji za 3 dny. Hned jsem si oblíbila McMurphyho. Doporučuji přečíst;)

01.08.2017 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál jsem měla moc ráda, proto jsem se rozhodla si ji vybrat k maturitě, ale bohužel mě knížka zklamala. Možná kdybych ji četla v mladším věku, více bych si ji užila.

06.07.2017 2 z 5