Marunik Marunik komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná, i když velmi smutná kniha, krutý, drsný příběh ze Sibiřského gulagu. Doporučuji, výborně se čte. A jak zde již někdo psal, i slza mi ukápla a to nejen na závěr knihy. Stála by za zfilmování.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Z počátku jsem měla pocit, že je kniha zbytečně přeceňovaná, nadhodnocená. Ale po dočtení mi ještě dlouho běhal mráz po zádech a myšlenkami jsem se stále ke knize vracela. Silný příběh, bravurně napsaný a přitom tak útlá knížka...

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Nakonec velmi zajímavá kniha. Místy jsem kroutila hlavou nad naivitou hrdinky a jejími dětinskými nápady, jindy jsem se zase musela nahlas smát jejím komentářům a popisům situací v divočině. Určitě výborná kniha pro všechny turisty a milovníky hor :-) Po přečtení jsem dostala chuť na cestopisy, i když nikdy dřív jsem je nečetla. Je to skutečně něco jiného než klasické romány, i když úplně čistý cestopis to také není. Rozhodně mi to osvěžilo mysl od klasické beletrie.

16.08.2017 3 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Toto byla silná kniha se silným příběhem. Pohled z druhé strany je opravdu mnohdy šokující a prozradí víc, než bychom očekávali. Doporučuji velmi k přečtení milovníkům příběhů z 2. sv. války.

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Zajímavá kniha a námět, dobře se četla. Silný příběh a silné téma.

16.08.2017 4 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Krásná výpravná kniha. Autorka odhaluje historii v krátkých kapitolách, střídají se zde vypravěči jakožto jednotlivé postavy románu. Což činí knihu čtivější a zajímavější. Kniha se mi velmi líbila, doporučuji všem milovníkům anglické historie.

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Opět dobrá detektivka od paní Procházkové. První díl Muž na dně se mi jeví jako zajímavější a lépe se mi četl. Zde jsem se malinko ztrácela ve vietnamských postavách. Ale i tak stojí kniha za přečtení.

29.08.2017 3 z 5