Martyy Martyy komentáře u knih

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Začátek knihy jsem spíše prospal a stejně tak i její střed. Některé nápady byly poněkud originální, avšak některé postrádaly základní logiku. Postava Arily mi byla spíše nepříjemná. Přidávám jednu hvězdičku za Harariho a poměrně povedený konec. Na druhou stranu je to autorova první kniha, takže pokud bych byl mírný (což nebudu), tak bych dal 3,5*.

29.10.2023 2 z 5

Moc jsem od knihy neočekával, protože se jedná o Biografii, které zcela neholduji. Kniha mě ale příjemně překvapila a byla velmi čtivá. No musíte posoudit sami...

26.01.2023 5 z 5

Očekával jsem pokračování událostí z předchozí knihy, takže za mě trošku zklamání. Dějově to byl slabší díl. Celkově je ale kniha vhodná k oddechu.

11.01.2023 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

pěkné zakončení knižní série. Moc jsem od série neočekával, ale příjemně mě překvapila, takže nejde hodnotit jinak než 5*.

07.10.2022 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha.

25.09.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Moje první přečtená kniha s tématem holokaustu. Je obtížné si přiznat, že něco tak hrozného mohlo být před více než 80. lety skutečné. Bylo by skvělé, kdyby se z tohoto "přešlapu vedle" lidstvo poučilo a taková nenávist již nikdy znovu na světě nenastala.

23.03.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělé zakončení knižní série.

27.01.2022 5 z 5

Tento díl byl zatím nejlepší... hrrr na další díl :)

18.10.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Tento díl byl o něco málo horší, protože námět a hlavní myšlenka je pořád stejná jako u prvního dílu. Cesta do škol, famfrpál, Vánoce, poražení zla. Opět se ovšem liší od filmu a je zde spousta překvapivých novinek. Všiml si někdo, že ve famfrpálu je nejdůležitější chytač a úkoly zbytku hráčů jsou irelevantní? :D Pokud Harry zvládne pokaždé chytit zlatonku, než soupeř stihne skórovat 150 bodů, tak profesionální chytači ji musí chytit ještě rychleji. :)

01.10.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Líbí se mi, že je v příběhu více momentů, které ve filmu nebyly. Určitě si přečtu i další díly. :)

22.09.2021 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien