Martule44 Martule44 komentáře u knih

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

V životě jsem vystoupala na několik ledovců a stála i ve výškách, kde člověk hledá vlastní plíce, takže při čtení knihy mi mnohdy naskočila husí kůže, vyvolaná vzpomínkami. Lidem, kteří zde žijí a denně se potýkají s nástrahami hor a přírody, skládám poklonu. Musí to být úžasné, i když mnohdy velmi složité. Přesto věřím, že zde člověk nachází sám sebe a mnohem intenzivněji si uvědomuje krásy života.
Hory jsou srdcovka a kniha je pro podobné čtenáře příjemnou lahůdkou :-)

30.06.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět famózní Carterovka, jak vyšitá! Při čtení ovládne vaši mysl, protože je skutečně úžasně napsaná, působí na vaši psychiku a rozhodně vás místy rozbolí tělo, pokud máte velkou představivost.
Čtení jsem si užívala, ač to bylo drsné...

06.11.2023 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Vskutku emotivní příběh, jak uvádí sama autorka na závěr knihy. Na začátku jsem si říkala, jak je to poklidný, romantický příběh, který vyvolá úsměv na tváři i na duši...to jsem ale netušila, jak budu s blížícím se závěrem bulet. Jsem cíťa, přiznávám. A proto jsem si knihu užila :-)

21.10.2023 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Předchozí sérii od oblíbené autorky jsem vzala skoro jedním dechem, takže bylo jasné, že sáhnu i po její nové knize. Ta je z úplně jiného soudku a obohacena o mýty a pohanské rituály. Četla se svižně....ale přiznávám,že její konec mne překvapil. Tak to přece nebývá, nebo ano? :-)
Posuďte sami...

05.10.2023 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Romantické čtení se zápletkou sahající k době válečné, která je zde však zmíněna jen okrajově. Hlavní hrdinka Tess nachází rodinu, o které neměla ponětí a odkrývá její tajemství. Příběh je okořeněn milostným vzplanutím, u kterého očekáváte jednoznačný konec.
Kdo hledá nenáročné, odpočinkové čtení, bude zde spokojen.... :-)

31.05.2023 4 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Neskutečný příběh! O to víc neskutečný, že byl sepsán a postaven na skutečných základech, což dokládají závěrečné a velmi zajímavé poznámky samotné autorky.
Odvážní všichni Ti, co bojovali za životy druhých!
Každá taková kniha stojí za přečtení :-)

11.05.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Pocity, které ve mě zanechalo čtení této knihy, nelze vyjádřit slovy... silné, dlouho doznívající. Nelze jinak, než doporučit!

"Největší cestovatel je ten, kdo umí cestovat po krajině své duše"

14.03.2024 5 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Ano, bylo již napsáno mnoho příběhů, které se podobají této knize, ale jen málokterý mě chytil u srdce tak, jako tento. S touto autorkou jsem se setkala poprvé a její styl i citlivá volba slov, mě zasáhla na duši. A ano přiznávám, zabulela jsem si.
Někdy je potřeba pustit si blíže k tělu osudy druhých, abychom si uvědomili vlastní životy. A tato kniha mě tímto způsobem oslovila. Autorce děkuji!

16.02.2024 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Když za okny z mraků vykukuje slunce, ale jen co vystrčíte nos ze dveří, srazí vás studený vítr...je tahle knížka příjemným společníkem u hrnku s čajem a při čekání na jaro :-)

12.02.2024 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

U této knihy není potřeba slov. Silné téma z rukou ženy, která do řádků vložila vlastní bolestné zkušenosti.
Bylo mi líto jak Lily, tak Ryleho. Vždy je to těžké pro obě strany.
Láska je krásná, ale i bolí!

15.01.2024 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

A mám dočteno! To mi zase jednou autorka udělala radost, jak pěkně to ukončila :-)
Nijak zdlouhavý příběh, který se četl s lehkostí a zvědavostí, co Céline ještě vstoupí do cesty. A on Thierry...takový sympaťák, o tom bych mohla ještě chvíli číst :-)
Děkuji za krásnou knihu!

21.12.2023 5 z 5

Rychlonohý Džar Rychlonohý Džar Semjon Karatov

Vzpomínky na mládí, kdy jsem s knihami v ruce proseděla spoustu času v lodi, na rybníku a nemohla se odtrhnout od rozečtených stránek, i když mě volali na oběd :-)
Taková srdcovka , ke které se ráda vracím....

10.03.2023 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerovou jsem se nechala odvést do minulosti a příběh Céline se mi velice líbil.
Mezi všemi těmi knihami s reálnými příběhy, detektivkami,moderními vymoženostmi, nebo o lásce, nelásce i dalšími příběhy, které dnes autoři vkládají na stránky svých knih, byl tento svým způsobem ojedinělý a už s posledními stránkami jsem věděla, že se hned zatoulám do pokračování ...asi i proto, že knih na podobné téma jsem tolik nečetla, jsem se zrovna tímto nechala strhnout :-)
Krásné čtení !

20.12.2023 5 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Když jsem dočetla první díl této dvoudílné ságy, zanechala ve mě kniha nespokojeného a nedočkavého čtenáře. Netrpělivě jsem vyhlížela pokračování a jakmile kniha vyšla, dychtivě jsem po ní sáhla!
I tentokrát si autorka pohrává s city čtenáře a popisuje osudy nejen hlavních protagonistů, jejichž štěstí je vrtkavé...
Kniha mě pohltila a stáhla jsem ji během jediného dne!
Ještě teď mé oči vlhnou....

08.12.2023 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Jedna z nejhezčích knih, které jsem v poslední době četla. Naprosto krásný, bláznivý i dojemný příběh, u kterého jsem se neskutečně nasmála, ale v závěru přidala i pár slz.

"Když na sobě dvěma lidem opravdu záleží, budou vždycky hledat způsob,jak to může fungovat, bez ohledu na to, jak těžké to je ... a nezávisle na tom, kolik jim je! "
... Opravdové přátelství je nenahraditelné!

15.10.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Dobrá detektivka, to jako jo. Podlehla jsem novému vábení, pro mne neznámému autorovi a ... zabodoval! Těším se na další díl:-)

30.08.2023 4 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Oddechové čtení se proměnilo v přečtení na jeden zátah!
... o této obdivuhodné ženě jsem neměla ani ponětí a jsem ráda, že mi knižní příběh přiblížil její nelehkou životní cestu i vytrvalost dosáhnout svého snu.
Tahle kniha nezklame :-)

05.04.2023 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Tedy ten Tomáš Volf to nemá vůbec jednoduché. Ale musím uznat, že má rozhodně trpělivost a pátrání do něhož se pouští je nerozluštitelné do poslední chvíle.
Pan Březina u mě získává palec nahoru:-)

18.04.2024 5 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Knižní překvapení! Přidám se stručně k ostatním recenzím, tahle kniha je svým způsobem klenot, který vám nabídne od každého trochu. Nic prozrazovat nebudu, stačí usednout, otevřít první stránky a bez zhltnutí té poslední, doporučuji neodkládat :-)

09.03.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Další pecka z pera mé oblíbené autorky. :-) Kam na ty zápletky Ti autoři chodí? No ale ať chodí, protože já se pak od stránek nemohu odtrhnout!
Prostě jedním dechem....

25.02.2024 5 z 5