MartinSt MartinSt komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Opravdu skvělé a drsné čtení :) Pro mě trochu nudné "vedlejší" příběhy (reklama, pobyt u sestry), které však ke konci dávaly smysl a přidávaly na drásání nervů (všichni jezdí okolo, ale nikoho nenapadne se tam podívat :) ). Smutné ovšem je, že Cujo za to vlastně nemůže a prostě je mi ho líto. Rozhodně ale neváhám ani vteřinku a 5 hvězd!

24.09.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Mrzí mě, že musím jako první přijít s negativním komentářem. Ne že by kniha pro mě byla vyloženě špatná, jen jsem čekal něco úplně jiného.

Líbilo se mi téma, které je skutečně děsivé a myšlenky v knize ještě děsivější. Hlavní postavy také měli cosi do sebe. Bohužel z celé knížky se mi doopravdy líbila pouze kapitola Rozpojení, ta byla jak děsivá, tak napínavá. Ostatní scény a myšlenky byly na můj vkus hrozně uspěchané, vše se vždycky vyřešilo dřív, než to vůbec stačilo nějaké napětí stihnout. A co mi doopravdy nesedělo, bylo chování někdy 13tiletých dětí, které bylo až moc dospělé.

Celkově se kniha četla dobře (a že se najdou i knihy, u kterých jsem byl natolik zklamaný, že jsem je prostě nedočetl) pro mě je však nápad hodně nevyužitý a čekal bych mnohem více napětí a rozebrání společnosti. Někdo řekl, že tato kniha je mnohem lepší než Budoucnost od D. Glukhowskyho. Já jsem přesně opačného názoru. Nezlobte se za můj názor ale bohužel u mě maximálně 3/5.

14.03.2016 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

No...čekal jsem tedy něco víc. Příběh se docela táhnul, zejména první polovina, pro mě to celkově postrádalo napětí, postavy takové nemastné neslané. Jediné části, které mě doopravdy chytly byly ty, kde se probíralo k čemu Silo slouží, jak to vzniklo a odhalování tajemství ale zbytek...až se budu někdy hodně nudit, možná sáhnu po dalším dílu, ale zatím to opravdu neplánuji

12.12.2016 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Tak to byl jízda! Sice první stránky mi to přišlo jako nějaká blbost a vůbec jsem nevěděl, kdo a kde je, ale pak se to kouslo a nepustilo až do konce. Rozhodně si na knížku vzpomenu pokaždé, co v noci uslyším psa brrr!

05.09.2017 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Hodnotil bych knížku jako ostatní v komentářích. Četla se fakt dobře, rozhodně nutila dočíst do konce, kdo to nakonec vyhraje, jestli se to teda vyhrát dá :) Ale posledních pár stran přišlo veliké zklamání, skoro jako by King řekl "A mně už to nebaví, teď to na posledních 10ti stránkách ukončím". Vyvrcholení odfláknuté a závěr tam snad ani nebyl, nebo jsem ho nepochopil. Prostě otočím stránku a tam už není nic. Za ten konec a za neobjasnění dost věcí (co je to za společnost, co jsou brigády atd) sundavám hvězdu, ale rozhodně zařazuji do těch lepších Kingovek :)

30.08.2016 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Knížku bych zařadil do TOP 3 co jsem od Kinga četl. Bohužel po přečtení Osvícení, To, Řbitov zviřátek, Noční směny, které jsou jedny z nejlepších a nejstrašidelnějších, co King napsal, mě stále nevyděsil jako 90% lidí, co komentují jeho knihy. Tudíž už vzdávám jakékoliv naděje, že bych se po přečtení Kinga něčeho bál :(

Nicméně se v Osvícení vyskytovala asi největší koncentrace napínavějších scén ze všeho, co jsem zatím přečetl. Akorát jsem byl překvapený dějem, jelikož jsem si celou dobu myslel, že Osvícení je trochu o ničem jiném.

Když tedy pominu, že ani tahle knížka mě nedokázala pořádně vyděsit a už to ani u dalších knížek nebudu vyhledávat, dávám 5 :)

26.12.2016 5 z 5

A mě se to líbilo :) knížku bych hodnotil jako velice pohodové a svižné čtení. Je to psáno jednodušším stylem, člověk se rozhodně ani chvilku neztrácí a stále ví, co čte. Někdy ale byl text "jednoduchý" až moc (zejména některé dialogy se Smrtí).
Na komedii bych to určitě neviděl, přestože jsem jednou vybuchl smíchy a párkrát se v knize objevují vtipně zvolené narážky. Ke konci mi přišel děj spíše depresivní a nakonec smutný.

Co se týče nějaké hlubší myšlenky, raději jsem nad ní moc nepřemýšlel, protože zkrátka nerad vůbec přemýšlím o všem, co se motá kolem smrti ;) Pokud to má někdo podobné, některé části se mu nebudou číst příjemně.

Rozhodně je to ale mnou nejrychleji přečtená kniha, jelikož prostě je tak pohodová, že vás to baví číst a užívat si :)

01.10.2016 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

POZOR, komentář může obsahovat spoilery!!!

Rozdělil bych celou knihu do částí: Úvodní kapitoly s učitelem a jeho nočními můrami mě absolutně nebavily a ani mě nedokázaly nijak vyděsit. Naopak rozjezd a uvedení do "druhého" děje s Májou byl mnohem lepší. Pak nastává prostřední pasáž Kapitola VI. - XIII. (příjezd rodičů - dřevěná bedna) a to bych nazval opravdovým TEROREM. Chvílemi mi bylo čtení až nepříjemné, protože to na mě bylo silné kafe. Už tady se ale objevovali náznaky silného přitahování za vlasy. Poslední část knihy byla však za vlasy přitažená až moc silně a závěr a rozuzlení byl totální odpad a pohřbení téměř dokonalé knihy.

Kdyby se celý děj držel reality, byla by pro mě kniha dokonalá. Nicméně se Pavlu Renčínovi povedla zásadní věc: vyvolal ve mě hrůzu a strach, ne-li dokonce odpor, číst další stránky. Za mě osobně je spojení tohoto díla s Kingovým stylem zaručeně oprávněné a dávám 4/5 :)

05.08.2016 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Název sbírky mi tak nějak nesouhlasí s obsahem, Čekal bych spíše horory, ale z 90% stránek na nás dýchá smrt a umírání. Jako u všech Kingových sbírek obsahuje TOP povídky, čtivé a pak takové ty, které jsem rád, že skončily.

Pro mě nejlepší první a poslední povídka (Míle 81 a Letní bouře), dále se mi líbil závěr Duny, Posmrtný život, Ur, Zelený batůžek agonie, Opilé rachejtle. Zbytek byly pěkné, čtivé, ale pro mě nejhorší byly Batman a Robin mají spor, Blokáda Billy, kterou jsem ani nedočetl, prostě mě to uspalo a ani nevím, co jsem vlastně četl, protože nerozumím baseballu :D a také Pan Mňamka.

Celkově ale je sbírka opravdu čtivá a chytlavá :) a jak tu bylo řečeno, opravdu skvělá obálka :)

03.07.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Úžasná svižně psaná detektivka. Jak jsem náročnej na kvalitní konce, tenhle konec mě dostal a rozhodně bych nečekal :) těším se na další tvorbu s určitě opět zajímavým tématem a knihu doporučuji na 5/5 :)

05.01.2016 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Tahle kniha pro mě byla asi jako jízda na horské dráze. Nejdříve se pomalu a dlouho jede na vrchol a pak to lítá nahoru a dolu. Naštěstí těch částí nahoře bylo víc, ale některé části byly doopravdy nudné. SPOILER!!! ( celou dobu jsem se těšil, jak hrozně dopadne číslo 503 a nakonec z toho bylo jen 5 řádku, přičemž mi tahle postava doopravdy pila krev každý řádek, ve kterém se objevila :D ) Závěr mě doopravdy překvapil a rozhodně bych ho nečekal a jak jsem hlavního hrdinu většinu doby nesnášel, poslední 2 kapitoly mi ho bylo líto. Hodnotil bych asi tak 4,5/5 pouze pro to, že knížka byla na MŮJ vkus hrozně dlouhá a občas se to táhlo :D

22.11.2015 5 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Nějak jsem nevěděl, jaký žánr čekat. Všechny povídky jsou minimálně čtivé. Momentka - super nápad, ale nějak mě zklamala. Nabito - nejlepší z celé knihy. Nebe - naopak pro mě nepochopená a divná. Déšť - Super krátké postapo, které bych si dovedl představit i roztáhlé na celou knihu.

06.05.2018 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

První část TOP, tajemná, napínavá! Ve druhé části už jsem se malinko začal ztrácet a s každou stránkou jsem se do toho šíleně zamotával. Podle toho taky kniha geniálně pojmenovaná, protože je tam tolik NITEK, až z toho bolí hlava :) "Závěrečná honička" pro mě ale bylo utrpení a už jsem si přál, ať to má nějaký konec, který jsem vlastně ani nějak úplně nepochopil a Epilog ho ještě víc zamotal :D i tak se ale knížka zakousla a neskončila v mojí knihovně v sekci "King - odloženo, nehodlám ani dočíst" :)

13.03.2018 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Asi to je spíš můj problém ale kniha mě nudila, nudila, nudila a v polovině mě donutila skončit. Nerad nechávám rozečtené knížky, ale tohle bohužel nešlo, čekal jsem něco úplně jiného.

22.01.2017 1 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Určitě 100x lepší než Ohnivý muž, kterého jsem zkusil od Joea jako první, a kterého jsem bohužel odložil. Knížka se do mě zajímavě zakousla, ne tak, abych jí přečetl jedním dechem ale dost na to ,abych na ní pořád myslel a dotáhl jí do konce. Sice jsem si jí představoval úplně jinak (víceméně bych posledních 50 stran rozepsal na 350 a byl bych spokojený), ale líbilo se.

18.08.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Trochu mě štve, že jsem na internetu zahlédl některé scény z filmu, takže jsem malinko tušil, k čemu se v knize směřuje. Carrie mi bylo fakt líto, protože tohle zažívat...brrr. Byl jsem doopravdy překvapen, jelikož knížku jsem si vzal úplně náhodou, když jsem si šel pro Dlouhý pochod, ale rozhodně téhle (náhody?) nelituji. Potvrzuje se, že starší díla jsou mnohem lepší a já jsem fakt rád, že jsem z těch starších přečetl teprve 3 a čeká mě ještě pořádná jízda:)

Jinak kniha je celkově skvělá, ani mi nevadilo, že byla kratší :) 5/5

27.07.2016 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Knih od Kinga jsem zatím přečetl pouze tolik, že by se spočítaly na prstech obou rukou, ale tahle je zatím jednoznačně nejlepší :) Od začátku do konce zajímavé, napínavé, žádná nuda. Škoda, že se s Charlie loučím, hrozně mi přirostla k srdci :)

23.05.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Jak mě Pan Mercedes úplně nepotěšil, Právo nálezce mě maximálně dostalo. Zřejmě je to pro to, že se v něm mě ne úplně sympatická trojice "detektivů" vyskytovala skoro jako vedlejší role. Vůbec mi nevadil delší úvod, Morrie je parchant jak má být, kniha velice napínavá. Ovšem poslední "kapitola" Klap? Lepší návnada na poslední díl být nemohla, protože to bude MASO! Pro poslední díl bych i vraždil :-X :D

Samozřejmě 5/5

27.02.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Když jsem četl, že se bude jednat o "fanatika s elektřinou" těšil jsem se na opravdový horor. Nakonec ale pro mě dvě třetiny knížky nuda, zejména části o drogách, hraní v různých skupinách a názvy stovek songů a kapel, kde jsem vážně zvažoval, jestli se mi to chce číst dál. Ale nudu vždy vystřídal několikastránkový záblesk hlavního příběhu, který mě lehce nakopl. Pouze poslední třetinu ne-li čtvrtinu knížky mi připadá, že se King probral a začal znovu psát jako King.

Moje konečné hodnocení je, že jsem knížku dočetl do konce jen kvůli těm zábleskům, protože jsem chtěl vědět, o co vlastně celou dobu v hlavní zápletce jde, ale bavilo mě doopravdy jen posledních cca 100 stran. Pokud máte rádi kvalitního Kinga, tohle kniha pro Vás určitě není.

27.09.2015 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Jako horor nic moc ale jako napínavé čtení (v mém případě poslech od p. Žáka ) brilantní. Dlouho to vypadá, že se nic neděje, ale bude se dít, tak se nechte pomalu natahovat a napínat...stojí to za to :) 4/5 za to, že některá díla byla lepší a ty mají těch :)

09.09.2018 4 z 5