martinka.exner martinka.exner komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherný příběh, velice si vážím paní autorky jak povyšuje spisovatelské řemeslo v Čechách a píše takto precizní, hluboké a nelehké příběhy.

29.09.2021 5 z 5

Revoluce Revoluce Jakub Trpiš

Tak tohle opravdu ne. Nechala jsem se zlákat reklamou a jediné, za co této knize děkuji, je, že od teď už si budu dávat velký pozor na knihy, které kupuji.
Nerada uděluji takto negativní hodnocení, ale tady opravdu nejde najít nic dobrého. Špatně postavené dialogy, nekoherentní a zoufalé babrání v ději. Uffff a poselství? vyšumělo v krkolomně postavených větách, nesouvisejících myšlenkových pochodech a hloupém podání celého textu....

03.04.2021 odpad!

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Styl psaní pana Šebka působí stejně jako jeho charisma na přednáškách - nezapomenutelně. Pravdivě, upřímně, vtipně v kritických situacích, s nadhledem, s elánem a energií. Úžasná kniha plná lidskosti, otevřenosti, občas i bolesti a strachu, který zároveň vyvažuje dobrosrdečnost lékařů bez hranic. Klubouk dolů. Úžasný zážitek.

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Ač bych měla recenzovat "pouze" samotnou knihu, nedá mi to a inspiruji se panem MarkemH. v komentářích níže a hodnotím celkový přístup autorky...
Na knihu jsem četla pochvalné komentáře a neodolala jsem a objednala si rovnou dvě. expresní doručení do druhého dne mě mile překvapilo. Jakmile jsem nalistovala první stránky, dojalo mě osobní věnování, které bylo dokonce v každé knize jiné a v každé knize byla jiná krásná záložka. Tento přístup velice oceňuji a považuji za originální a velice osobní, kterým by se naši už zaběhnutí autoři mohli inspirovat.

K příběhu jsem přistupovala skepticky, nejsem fanda srdceryvných výplodů z per nezkušených pisálků, ale Veronika mě dostala do kolen. Cit, pečlivost, poetičnost a láska, kterou je celá kniha provázaná se mi neuvěřitelně líbila.

Nemohu nezmínit hlavní hrdiny v knize, protože jsem občas měla pocit, že jsou to živé bytosti. A ne, nepřijdou mi dokonalí jako některým čtenářům. Jsou to chybující osobnosti, kteří občas balancují na hranici zlomení, a tak pijí Jacka Danielse a jsou nešťastní. Nechovají se ideálně a nepřijdou mi nijak extra zidealizovaní. Jenom se prostě se živote perou lépe než jiní a jsou upřímní ve všem svém konání. --- a tady vidíte, co p. Jonešová umí --- píše tak, že o osobnostech mluvíme jako o lidech, o živých bytostech a hodnotíme jejich chování a charaktery.

Její styl je podkůži lezoucí a já se nemůžu dočkat její další knihy.!

01.06.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherný, citlivě napsaný příběh.

21.10.2022 5 z 5

Síla hlasu Síla hlasu Martin Rousek

I přes evidentní snahu a autorovu lásku ke psaní, to prostě není dobré. Věřím, že se autor má potenciál vypsat, ale vychrlit tři knihy za dva roky asi nebude to pravé, možná kdyby tu jednu opravdu vymazlil, bylo by to lepší. Kniha mě nebavila, byla plná prázdných dialogů, slabá slovní zásoba i vyjadřování na hodně nízké úrovni.

01.08.2021 1 z 5

Základy sociální psychologie Základy sociální psychologie Nicky Hayes

Za mě super základní stavební kámen v mém studiu.

01.08.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Pro mě jedna z nejhorších knih od Shari. Mám docela ráda její knihy, ale tahle je podle mě nejslabší. Nezůstaly ve mně žádné extra dojmy a knížka už dělá radost jinde.

03.04.2021 2 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Myslím, že jedna z nejlépe zpracovaných knih o zahrádkaření v domácích podmínkách, která je aktuálně na trhu. Za mě palec nahoru.

Vzhůru na kouzelný strom Vzhůru na kouzelný strom Enid Blyton

S dcerkou milujeme příběhy od paní Blytonové. Vím, že vychází v dnešní době spousta "modernějších" ale já na Vílu Hedvábku a Hyenu Hygienu prostě nedám dopustit.

25.08.2021 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Citlivé, upřímné s terapeutickými účinky. Veronika vede něžně čtenářovu duši a ač jsem u čtení prolila kýble slz, na konci jsem se usmívala. Děkuji, že byla tato kniha napsaná.

11.05.2021 5 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Se synem milujeme příběh Medvěda Wrr. Těšíme se i na nově vycházející knihu o netopýru Warrenovi. Doporučujeme všem

03.04.2021 5 z 5

Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Roman Vaněk

Baví mě vaření s Romanem a ráda se k jeho receptům vracím. Moc se mi líbí, že je kuchařka moderní a inspiruje mě i ve stylu servírování. Super.