Martina99 Martina99 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

I přesto, že jsem viděla seriál a věděla jsem, jak to dopadne jsem byla napjatá co bude dál. Skvěle napsaná kniha, která vás vtáhne do děje.

24.07.2019 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Dojemný příběh přeživšího.

12.05.2019 4 z 5

Šest čtyři Šest čtyři Hideo Yokoyama

Asijští autoři jsou mi asinzapovězeni,nějak jejich kniham nerozumím.
U téhle jsem očekávala detektivku a ne hádk s tiskovym klubem a navíc se celou dobu hádali nad jednou jedinou věcí.
Jediný důvod, proč jsem knihu dočetla byl, že jsem chtěla vědět, jak to bude s jeho dcerou.
Musím přiznat, že závěr se nedal předvídat a nadchnul mě.

11.04.2019 2 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Přepadla mě nostalgie a vzpomínky. Milá kniha. Zasmála jsem se u rozhlasu - u mojí babičky funguje pořád, vždycky před hlášením hrají nějakou lidovku a když začnou, tak se člověk jen dívá, jak se okolo otvírají okna :-)

06.01.2019 5 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Je to výjimka potvrzující pravidlo - film je lepší než kniha. Ten kdo rozpoznal, že to má potenciál na film je génius. Já měla problém knihu dočíst a občas jsem si uvědomila, že už to chci mít za sebou, tak jsem sem tam přeskočila odstavec nebo stránku. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, víc negativního a sobeckého člověka jsem snad nikdy nepoznala. Furt psala já, já... zůstanu u filmu

28.12.2018 1 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Na začátku jsem se trochu nudila, ale nejspíše proto, že jsem očekávala knihu ve stylu bratra Ivana. U jeho knížek se vždycky hodně bavím. Ale pak mě bavila i tahle. Byla vtipná, místy hodně upřímná. A odnáším si z ní dvě věci - nebát se a hlavně se z toho nezbláznit.

27.12.2018 4 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Z knihy mám takové rozpolcené pocity. On to dělal dobrovolně, přijal to jako své zaměstnání, ve své podstatě nemusel žít na ulici.
V doslovu mě, ale zarazilo, když bylo napsáno, že s láskou mluví o svých dětech, ale on má celkem 3 a toho prvního možná nechal poslat ke stejným pěstounům, jako byl on sám.

13.12.2018 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Milé příběhy. Párkrát jsem měla chuť vytáhnout ze sklepa mých rodičů můj kufřík se starým psacím strojem, na kterém jsem se učila psát :-)

08.12.2018 4 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Dojemný příběh. Je o přatelství, rodině. A hlavně si z toho odnáším, že si musíme pomáhat!!

02.12.2018 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Byly tam momenty, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála. Nicméně jsem měla občas pocit, že čtu červenou knihovnu, možná proto mě více bavila druhá polovina knihy. Kniha je čtivá a vtipná, občas smutná. Ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

26.09.2018 3 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Zajímavé čtení, občas jsem se ztratila, ale hned našla ☺

31.03.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh mě vždy pobaví a i trochu rozesmutní.

29.03.2018 5 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Kniha nejen o běhání, ale o pohybu jako takovém, tedy o radosti z něj, který má každý prožívat a ne se pachtit jen za časy.

Pro mě zajímavé, občas jsem se v tom našla :-)

16.01.2018 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Z prvu jsem se rikala, to bude detektivka, jak vysita! Ale byla zajimava tim, jak vypravi osudy hlavnich akteru.

16.06.2019 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Ze začátku jsem se neuměla začíst. Navíc tam bylo velké množství poznámek pod čarou a to mě hodně rušilo. A čekala jsem, že kniha bude o Smrti, který šel pracovat na statek a o tom byla tak max. třetina knihy

10.03.2019 2 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Kniha byla velmi čtivá a nelituju, že jsem jí četla. Ale první díl mě nadchl víc.

20.02.2019 2 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Čekala jsem knihu plnou drog a nezávazného sexu. No zklamání, ale pouze v mém předpokladu. Jako vždy je kniha zajímavá a jiná, než které jsem doposud od autora četla. Místy jsem trochu vypínala, ale jinak mě kniha hodně bavila a čekala jsem, jak to dopadne.

14.01.2019 4 z 5

Muž s nádherným hlasem Muž s nádherným hlasem Lilian B. Rubin

Zajímavý pohled do psychoanalýzy.

27.11.2018 4 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Když jsem jí dočetla, říkala jsem si: To není možné, že by se lidi nechali takhle zblbnout, někým úplně neznámým! Ale čím víc o tom přemýšlím, tak možné to je a většinou lidé přijdou o víc než o zuby.

10.11.2018 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Příběhy napsané tak jak šel život bez kudrlinek.

03.11.2018 4 z 5