martina1797 martina1797 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Knihu jsem dočetla už asi před týdnem, ale potřebovala jsem pár dní abych jí dokázala vstřebat. Učit se o atentátu na Heydricha je jedna věc, ale číst tenhle příběh, poznat mladé muže, kteří se za ním skrývají, nahlédnout do jejich charakterů, "prožívat" všechno s nimi a pak si uvědomit, že tohle nebyla smyšlená povídka z fantazie autora, ale krutá skutečnost to na vás prostě dolehne. Tohle by měla být povinná četba, myslím že bychom nikdy neměli zapomenout.

02.08.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uff, tak tohle bylo opravdu náročné čtení. Vzbudilo to ve mně hodně pocitů a emocí. Opravdu neskutečně silná kniha se smutným koncem...

06.07.2021 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Sice je tato kniha řazená do literatury pro děti a mládež, ale má neuvěřitelně hluboký obsah. Spoustu myšlenek, které nutí k přemýšlení a vhání slzy do očí. Hodně silný příběh, který určitě stojí za pozornost.

25.05.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Pro mě začátek trošku slabší, ale pak se děj rozjel a jako obvykle jsem se nemohla odtrhnout. Zase jedna skvělá, vtipná a odpočinková romantika.

27.05.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nemám slov, Elle Kennedy opět nezklamala. Její knížky jsou prostě senzační, plné romantiky, humoru a zajímavých zápletek. A příběh Hanny a Garretta se řadí rozhodně k mým oblíbeným.

25.05.2021 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Vypadá to, že mám novou oblíbenou autorku. Budu se opakovat, ale opět skvělá knížka u které jsem se opravdu bavila. Navíc se to čte jedná báseň.

03.05.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že rozhodně ne poslední. Ze začátku to vypadá jako klasický sladký románek a pak jako studená sprcha... neromantické téma domácího násilí. Skvěle napsané, čtivé, okamžitě vás ten příběh vtáhne a prostě musíte číst.

12.01.2021 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Skvělé zakončení série, opravdu nedokážu říct, který díl byl ten nejlepší. Každý má něco do sebe a i když jsem si říkala, že příběh Tuckera a Sabriny nebude nic pro mě, nakonec jsem se do knížky zase okamžitě začetla.

22.09.2021 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tak tohle byla moc hezká pohádka o jedné slečně v nesnázích a chuďasovi, ze kterého se nakonec vyklube bohatý princ. Pěkně se četla a místy opravdu pobavila. Pro mě určitě milé překvapení a asi to nebude poslední kniha od této autorky.

13.05.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Jedním slovem perfektní. Romantika, to správné napětí mezi hlavními postavami a místy jsem se opravdu od srdce zasmála. Brenna a Jake jsou prostě senzační. Moc mě to bavilo a určitě doporučuji přečíst.

01.05.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jedním slovem dokonalá. Pro mě opravdu jedna z nejkrásnějších a nejvíce emotivních knížek co jsem četla. Naprosto nic jí nechybí. Zatím se mi stalo jen dvakrát, že by mě kniha dohnala k slzám a tady jsem nemohla poslední stránky ani dočíst přes slzičky v očích. TOP

22.02.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Nemám slov, neskutečně silný příběh se smutným koncem. Tohle nebylo lehké čtení, ale doporučuji si knihu přečíst.

26.10.2021 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Opět čtení, které jsem si vyloženě užila. Hlavní postavy jsou skvělé, sympatické a vtipné. Není co dodat, pokud chcete trošku šťavnaté romantiky, tady nesáhnete vedle. Doporučuji, celá série je prostě senzační.

01.06.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Wow, tak tohle bylo pro mě jedním slovem dokonalé. Neuvěřitelně citlivé a emotivní čtení. Tato autorka patří k mým oblíbeným a touhle knihou to opět potvrdila. Kdyby šlo dát víc hvězdiček, bez váhání je dám.

06.02.2022 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Nějak nechápu to hrozně nízké hodnocení. Jasně není to jako známější série od téhle autorky, ale rozhodně je to moc příjemná odpočinková romantika. Za mě to bylo fajn čtení na jedno odpoledne. Sice předvídatelné, ale s tím se tady myslím počítá.

09.06.2021 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Tohle bylo jednoduše super, moc se mi to líbilo. Trošku mě rozčiloval Fitz, jak mu trvalo se konečně rozhodnout a jak se občas choval. Jinak ale milé, vtipné a romantické. Hned začínám číst druhý díl.

28.04.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Za mě je Colleen prostě jedna z nejlepších současných autorek. Její knihy si šetřím a přečtu si vždycky jednou za čas. Miluju styl, kterým píše a opravdu nechápu, jak dokáže člověka okamžitě vtáhnout do děje. Pak už jenom čtete a knížku prostě nedokážete odložit. Podle mě opět krásný příběh o komplikovaných vztazích, plný emocí. Rozhodně doporučuji.

03.08.2022 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Moc hezký příběh plný romantiky i smutku. O osudu, který není vždycky fér, ale jde o to, jak se k němu člověk postaví. Příjemné čtení.

08.02.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Rozhodně napínavá kniha, zajímavé prostředí a konec knihy mě opravdu překvapil. Určitě stojí za přečtení. Za mě kniha opět výrazně lepší než film.

03.01.2022 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Druhý díl mě bavil víc než první. Rozhodně se těším na pokračování. Autorka má ve zvyku psát napínavé konce...

28.08.2021 5 z 5