Marthas Marthas komentáře u knih

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Ne, nebylo to špatné. Pouze mne mrzí, že si odpovědná osoba nedala pozor na pletení různých písmenek s háčkem. Mělo to velmi rušivý efekt. Dále se v hodnocení projevila absence všech dílů na trhu.

08.04.2019 2 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

Z této série zatím nejlepší díl, i když překlad ani změna na postu překladatele ji nezachránila.
Na předchozí sérii Mitchelová a Markby to nemá. Ale uvidíme, ve hře má být další díl.

31.01.2019 3 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

4,5/5
Co říci k této knize a nevypadat jako idiot.-)
Předně těm, co ji ještě nečetli doporučuju, i když je tam stále dost násilí, tak není bezúčelné,, je to napínavé, vtipné a dobře přeložené, i když si teď opravdu nejsem jistá, zda je "káně" ženského rodu.-)) Nedokážu si vybrat, která postava je má nejoblíbenější ale rozhodně se těším na další díl, který inzerují. Myslím, že v tomto díle si trochu užijí i romantické duše, i když v rámci autorových mezí.

09.04.2018 5 z 5

Trosky Trosky Ann Granger

2,5/5
Opravdu bych ráda dala zase Ann více hvězd, bohužel tentokráte, když se lépe zadařilo s postavami, byly plastičtější a více uvěřitelné, tak tam zase bylo více chyb po stránce vydavatelské a překladatelské.
Je na tom poznat, že si s tím MOBA nedává takovou práci,což není divu, když už vyšla i třetí kniha této série a to v tak krátkém čase.

03.04.2018 3 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Kniha jež mě, i když nejsem příliš na romantický žánr, příjemně překvapila, potěšila a nabyla pozitivní energiíí.

27.03.2018 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Ačkoliv bych měla mít charakterově blízko ke Cath a tím pádem bych pro ni měla mít větší pochopení. To pochopení se úplně nedostavilo a to i když jsem si prošla něčím obdobným a vím, že velká L vás může připravit o vše. Více jsem si oblíbila Šprýma. Navíc vše začalo být napínavé až od strany cca.250, do té doby jsem se musela do čtení nutit.
Sice jsem si nejdříve myslela, že největší problém bude v tom, že jsem předlohu nečetla ale nakonec to ten největší problém nebyl.

22.02.2018 3 z 5

Taková je vražda Taková je vražda Ann Granger

I přes jednu chybu překladatelky Zdenky Zvěřinové hodnotím knihu ve skrze kladně. Spisovatelka mne ze začátku dost povodila za nos, pak jsem ale zapnula mozek a rozkryla to, i když ne úplně. Jinak krásný sloh a jako vždy vysoká úroveň překladu a moc pěkné završení série, o to víc mne mrzí ta jedna chybka, která ale na celkové hodnocení vliv neměla. Vydavatelství jsem vděčná, že tuto sérii vydalo komplet a vůbec autorku uvedlo na náš trh.
Ty obálky já žeru.-))
Nedivím se, že je u čtenářů nejpopulárnější.

20.02.2018 4 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

3,5/5
Knížka nebyla nijak strhující ale nebyla ani špatná a na to, co jsem čekala, že dostanu, jsem byla celkem příjemně překvapená. Někde jsem četla, že předchozí knihy autorky měly neblahou vlastnost a to, že byly plné a to doslova plné překlepů a zkomolenin.
A ano, i zde to bylo, ale díky bohu si to šotci užívali, a to ve snesitelné míře spíše na začátku a uprostřed, a na konci, když byl člověk vtažen do děje už neobtěžovali.
Ale pár věcí by mě zajímalo a to, třeba, zda bude další díl, podle toho konce to ani nevypadalo, že by se chystal.

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Co dodat k hodnocení 3/5? Některé situace a hlavně chování některých postav se mi zdálo lehce nucené. Jakoby autor v některých momentech popíral vlastnosti jím naznačené jen proto, aby mu zapadaly do mozaiky.
Nemluvě o tom, že většinu zápletek jsem totálně prohlédla. Víc průhledné to nešlo? A ten konec, u druhého dílu se mi zdál nejslabší a ubrala jsem mu po zásluze kvůli tomu hvězdu. I tady se mi zdál lehce sesekaný, i když když to vezmu kolem a kolem, nebyl na tomhle díle nejhorší, sice byl průhledný, to ano. Ale na začátek to nemělo, tam mi to fakt rvalo uši i duši.
Po pravdě je to ale furt dost dobrý na to, aby mě zajímalo, co bude příště. A zda se autor už konečně vyrovná sám sobě a své autorské práci v díle prvním. Doufám, že na tu chvíli nebudu muset čekat do posledního dílu (v Usa zatím vyšlo 6 a zdůrazňují slůvko zatím).

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Myslím, že v tuto chvíli není místo, abych rozporovala jiným názor na knihu.
I když mi přijde, že ten kdo říká, že je nudná, byl celou dobu mimo,nebo nečetl mezi řádky, případně četl jinou knihu. Je to jako s dobrým vínem, musí se dávkovat.
Není, zde místo ani k tomu, abych zabíhala do intimních detailů, proč mne kniha zasáhla ale proč jsem ohodnotila knihu pouze 4 hvězdami, na to tu místo je. Přišla mi lehce nevyvážená, byly tam momenty, kdy jsem měla pocit, že by nebylo od věci to už ukončit. Nakonec ale chápu, proč to autorka ukončila takto a v tomto momentě. Neříkám, že jsem plnně rozklíčovala její poslání. Ale snažila jsem se. Opravdu to byla dobře rozehraná partie. Mohlo to být trochu jiné, ale chápu autorku, že nechtěla zajít za hranu. Sice si nejsem jistá, zda by dokázala rozpoutat vlnu sebevražd, ale chápu, že to nechtěla riskovat.
Ano, sebevrazi většinou neberou moc ohledy na okolí ale to není pouze jejich chyba.
A tato kniha nakonec nevyzněla ani jako příkrý odsudek, za což patří autorce díky, ani jako obhajoba tohoto fenoménu, což jsem ani nečekala, že by byla.
A podepsala bych se pod slogan: Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nevšímáme.
Dokud nemusíme.

Je v nich obsažená hluboká pravda, která většině lidí uniká, protože se jich zatím netýká anebo si to pouze myslí.

08.02.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

3,5/5
Hodnocení knihy jsem zaokrouhlila nahoru, z více důvodů opravdu zajímavá a nevšední s knihou korespondující obálka a to, že i přes tu spoustu zla a krutosti, které v knize nepreferuji, mne svět, který byl vylíčen celkem realisticky, zaujal, postavy měly své rozměry, nebyly vykresleny ploše, nebyly jen zlé anebo dobré, tedy většinou. A též proto, že mne celkem zajímá pokráčko a nerada bych riskovala, že ho vydavatelství nevydá.-)
I překlad byl velmi dobrý až na sousloví "mágyně vdova", jehož lepší ekvivalent mne opravdu nenapadl, ať jsem si hlavu lámala sebevíc.
Doporučuju těm, co mají silnější žaludky.

08.02.2018 4 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Do knihy jsem se musela až do 20. kapitoly víceméňe nutit, kdy to konečně začalo být trochu napínavé.
Nejsem si jistá, zda bych to doporučila mladším čtenářům na to, tam je dost smrti.
Nevím, možná je to tím, že horory moc nečtu, proto se mi kniha zas tak nelíbila, ale pravda je i to, že ten konec mne možná navnadil na další díl.
Uvidíme.-)

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tento díl se mi jednoznačně líbil nejvíc. Nevím, čím to bylo. Možné je, že jsem měla právě romantickou náladu, ale též je možné, že autorka prostě odvedla lepší práci než v předchozích dílech. Nakonec jsem ráda, že jsem si sérii přečetla. Přeci jen se čte přímo jedním dechem.-) Díky, Laro Jean, že jsem si zase mohla zavzpomínat na svou střední školu a nemusela se za to stydět.-)
Hodnocení: 3,5/5

27.11.2017 3 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

No tak tohle jsem opravdu nečekala, ten konec byl fakt drsnej, zaskočil mě naprosto nepřipravenou. Nu nemám slov ale na další díl se rozhodně chystám. Koneckonců nenechám ty dva sirotečky, co už mám doma bez sestřičky.-))
Narozdíl od ostatních nemám úplně vyhraněnou oblíbenou postavu. Ty neoblíbené byly Rennie a Reeve nebo Reeve a Rennie, na pořadí záleželo podle toho, co se zrovna dělo ale teď...
Počkám na další díl a uvidím.

27.11.2017 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Anotace mne opravdu zaujala. Navíc jednu z autorek znám z její předchozí tvorby, přesto jsem se nebyla úplně jistá, jaká kniha nakonec bude. Protože jsem nevěděla, jak se Cynthii povede sladit svůj styl se spoluatorkami. Nakonec musím říci, že to bylo skoro perfektní. U žádné knihy jsem se tak dlouho a tak upřímně nesmála jako u této, což mi připomíná jednu z chyb vydavatelství: Na "nálepce" totiž inzerují nejvíce magie, pak napětí a pak vztahy a anotací slibovaný humor tam vůbec není. Přitom je to, když ne nejdůležitější, tak hodně podstatná ingredience tohoto výtečného "guláše" míchajícího dovedně nejen žánry historie a fantasy. Dávám, zaslouženě 5 hvězd, i překlad byl slušný, a zařadila jsem knihu i do mnou Doporučených, což nedělám nijak často.
Doufám, že jsem to pochopila správně a autorky budou nadále spolupracovat na "uvádění na pravou míru" smutných příběhů, které si všichni pamatujeme z hodin dějepisu.-)

27.11.2017 5 z 5

Labyrint osudu Labyrint osudu Lenka Dostálová

Druhý díl se mi líbil dokonce snad více než první. Je na něm vidět, že se autorka zlepšuje. Nebýt té obálky měl by na pět hvězd.
Přečetla jsem ho za 24 hodin. Doporučuju a těším se na další díl.-)
Recenze v záložkách.

27.11.2017 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Milá, romantická kniha, vhodná na odreagování, jen škoda toho slohu.
A spoustu filmů jsem buď neviděla nebo si je stěží pamatuju.
Jinak doporučuju zatvrzelým romantikům a milovníkům filmů, co jim nevadí místy ten zvláštní překlad nebo co to bylo.

20.08.2017 2 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Elizabeth Rudnick

Milý pohádkový příběh se spoustou moudrých myšlenek, bohužel strukturován tak, že jsem se nemohla odtrhnout, až od posledních cca.50 stran, do té doby jsem se musela do čtení lehce nutit.
Sloh velmi příjemný bez gramatických chyb a překlad dobrý. Slušný průměr, který bych doporučila hlavně čtenářům, co nevyhledávají akční podívanou ale příběhy prodchnuté moudrostí, myšlenkou a přitom mají rádi pohádky a romantiku.
Osobně jsem předlohu neviděla, takže nemám s čím srovnávat, za mne tedy 3/5

16.08.2017 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

3,5/5
Ano, kniha nebyla špatná to ne. Na můj vkus sice spousta násilí ale co čekat od námětu arabských pohádek, že? Přečetla jsem ji za pouhé dva dny, líbila se mi její obálka, kterou má mimochodem na svědomí Theresa Evangelista, byla napínavá, to ano, ale bohužel pro ni, už jsem dala pouhé 4 hvězdy knihám s lepším slohem, takže sorry fanoušci Renée Ahdieh, 4 dát nemůžu. Možná si holt každý představuje romantiku jinak, navíc tohle snad nebyl trojúhelník ale přímo víceúhelník.-))) Příští díl si ale dám, přeci jen mne zajímá, jak to skončí a zda přežije aspoň někdo a kdo?

07.08.2017 3 z 5

Plísňová onemocnění Plísňová onemocnění Elisabeth Lange