Marthas Marthas komentáře u knih

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Tentokráte mi trochu nesedělo jak téma - film skupiny B a hlavní hrdinka. Vedlejší detektivní linka byla milá, ale celkem průhledná, přesto se těším na další knihy od této autorky.
Mou hvězdou zatím zůstává Ps: Líbíš se mi .-)))

19.11.2019 3 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Ocenila bych více hvězdami, kdyby byl lepší překlad a nebyl odfláknutý konec.
Jinak jsem se někdy ztrácela v postavách, ale to bude jistě čistě můj osobní problém.

19.11.2019 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Opravdu spíše pro mladší čtenáře. Tento dojem jsem získala z těch jednoduchých souvětí, možná až příliš. Mám ráda nenáročné knihy, ale zdá se mi, že např. HP byl mnohem stravitelněji napsán nebo přeložen i pro starší čtenáře. Uvidíme, co další díly.

04.11.2019 3 z 5

Magická brána Magická brána Sandra Regnier

Zdálo se mi to nebo se v této spin- of sérii nakladatelsví povedlo zmenšit počet různých chyb, ať už tiskařských nebo pravopisných. Pravda ale je i to, že autorce vždy dost dlouho trvá než čtenáře vtáhne do svého světa. A mne postavy a ta omáčka okolo zatím moc nebavila. Uvidíme, co příští díly, zda mne budou bavit víc.

04.11.2019 3 z 5

Literární mýty, záhady a aféry Literární mýty, záhady a aféry Petr Kovařík

Pro člověka neznalého je zde informací až až, věřím ale...
Je to kniha spíše suchopárná, ale já nemám příliš s čím porovnávat.

11.10.2019 3 z 5

Syn lovce vlků Syn lovce vlků Henri Loevenbruck

Opravdu to nebyl šálek mé kávy, proto jsem se nedostala za půlku knihy. Nedá se ale upřít, že autor, má vynikajícím způsobem vykreslené a uvěřitelné charaktery postav. Plusů by se jistě našlo více, ale nemám ráda knihy SPOILER: které zavání apokalipsou.

01.10.2019

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Někdy se asi vyplatí popichovat vydavatelství. Tato kniha je důkazem toho, že když Cooboo chce, tak taky umí vydat knihu tak, aby na každé stránce nebylo 30 tiskových chyb, ohledně těch pravopisných nejsem dobrý garant.
Kniha se mi četla lépe než kroniky, akorát ten clifhanger na konci mne dost míchnul.

23.09.2019 4 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Přijde mi, že na knihu tam bylo moc reklamy a na reklamu to bylo docela dlouhé.-)
Ale vážně já opravdu nemám zapotřebí číst, kterou značku čeho hrdinka používá, když to navíc vůbec neznám. "proužky Listerine" mne opravdu málem dostaly do kolen.
Navíc ten název takto přeložený, když v originále to znamená Neznáš mé jméno...
Další díl se měl jmenovat, a to tu knihu též sráží, že to není jen takový výstřel do tmy ale série už zase, "Prohrálas, víš, jsem pryč" nebo co a ten samo nevyjde, když to nebylo nijak úspěšné.
Celkově, když to shrnu, se to dalo napsat mnohem lépe, navíc by mě zajímalo, kdo koho vykradl...

10.09.2019 2 z 5

Karpatský kníže Karpatský kníže Natalja Ščerba

Ano, autorka se rozjela, což znamená, že konečně skončilo to nudné seznamování se světem a začíná děj.
Stále trvám na tom, že tato série dětem do 15 let do ruky nepatří.

13.08.2019 3 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Ukončení série ušlo - ani špatné ani nic extra.
Má velká výtka patří tomu, že si pan autor nenechal ujít příležitost a jisté dveře nezavřel.

13.08.2019 3 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Ano, líbilo se mi to. Nákupu nelituji. Autorka umí psát opravdu čtivě. Hrdinům jejich trable věříte. A i když byla tentokrát zápletka trochu průhledná, tak knize vytýkám pouze to, že nebyl vždy vyladěn překlad.

02.08.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Celkem pěkný sloh, ucházející překlad s některými zvláštními výrazy. Spousta nudy a sexu. Myslím, že to ale splnilo svůj účel, nějak zabít čas. Jen trochu nechápu, to všeobecné nadšení.

24.07.2019 2 z 5

Koruna ze světla Koruna ze světla Lenka Dostálová

Začátek třetího dílu mé oblíbené série sice není tak svižný a plný humoru, jak jsme u autorky zvyklí. Rozjíždí se pozvolna, za to ten cliffhanger vás donutí doufat, že tato kniha nebude poslední.
Více info v recenzi, kterou jsem připravila.

15.07.2019 4 z 5

Paličák a hraběnčin duch Paličák a hraběnčin duch Michel Honaker

Knihu jsem si přečetla znovu, přesto mne stále bavila. pamatuji se, že když jsem byla mladší, jak hrozně mi vadilo, že nevydali žádné pokráčko, páč ten konec si o to přímo říká.
A nevyšlo mu ani u nás nic jiného.

27.06.2019 4 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Na knize se tentokráte ze začátku bohužel podepsalo, že ji píší 3 autorky, které nejsou na stejné vyjadřovací úrovni.
Prvních pět kapitol mi přišlo jako naprostý paskvil. Dalších 5 kapitol šlo, ale chyběl mi tam humor a trochu jsem se nudila. Zbytek - tedy 26 kapitol - už byl dobrý. Bohužel to knihu v mých očích už nestihlo zachránit.

17.06.2019 2 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Ze začátku jsem se hrozně nudila. Myslela jsem, že to nedočtu. Rozhodně bych to nedoporučovala dětem mladším 14 let. Předchozí série byla prvotinou, pochopila bych tedy nevyváženost ale zde. Na konci už docházela šťáva i korektorce. Ale co Alexandr a Alexej, to se může splést každému. Uvažuju, že v sérii nebudu pokračovat.

03.06.2019 2 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Četla jsem několik let poté, co byl vydán Evernight. Dovolte vzpomenout a porovnat.
Zatímco Evernight měl pro mne zajímavý rozjezd a dále už jsem jen tiše trpěla, u série Ohnivák jsem byla překvapena ne-li šokována, že to píše stejná autorka.
Mnohem lepší a ne tak vyčpělé a okoukané téma. I lépe literáreně zpracované.
Jediné, co mne trochu mrzelo byly tiskové chyby, zatímco v prvním díle nebyly, až na jednu, žádné, ve druhém a třetím už jich bylo více, ale troufám si tvrdit, že i tak to nepřevyšuje normu posledních let, která je bohužel dost laxní.
Doporučuju všem.

PS: Možná, že tuto knihu by skousl i pravověrný scifista.-)

20.05.2019 4 z 5

88 rad chovatelům koček 88 rad chovatelům koček Marie Říhová

Knihu jsem bohužel nedočetla. Podařilo se mi dříve číst autorčinu předchozí knihu Chováme kočky. A musím z politováním konstatovat, že se až na některé detaily a rozšíření neliší. Samozřejmě jsou, zde i některé ilustrace a fotky, což jsem v předchozí knize postrádala. Možná, že kdybych nečetla předchozí knihu dala bych 4 *, takto mi to přijde jako vykrádání sama sebe.

Rozdílnost spatřuju pouze v koncepci knihy: rady.

Doporučuju převážně těm, co od autorky ještě nic nečetli.

13.05.2019

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Ne, nebylo to špatné. Pouze mne mrzí, že si odpovědná osoba nedala pozor na pletení různých písmenek s háčkem. Mělo to velmi rušivý efekt. Dále se v hodnocení projevila absence všech dílů na trhu.

08.04.2019 2 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

Z této série zatím nejlepší díl, i když překlad ani změna na postu překladatele ji nezachránila.
Na předchozí sérii Mitchelová a Markby to nemá. Ale uvidíme, ve hře má být další díl.

31.01.2019 3 z 5