Marthas Marthas komentáře u knih

Smrt ve škole / Do náruče smrti Smrt ve škole / Do náruče smrti Hugh Wheeler

Dovoluji si jen podotknout, že druhý příběh a to Do náruče smrti patří do série o Peteru Dulutheovi!!
První jsem ani nečetla!!:)

11.04.2014 3 z 5

Vánoční zloděj Vánoční zloděj Mary Higgins Clark

Myslím, že na této knize je až příliš patrné, že ji psaly dvě autorky, buď to anebo si nedával dost dobrý pozor korektor!!
Spoiler: Pasáž, kdy zloděj stromu na něj šplhá, a pak tam najednou je nepatrný přeskok v ději a pak zase návrat, děs!!!Spoiler
Myslím, že se jedná v celé serii o nejslabší díl - on a Vánoční plavba -a pár dalších chyb v ní serii rozhodně nedělají čest!!

11.04.2014 3 z 5

Podvod Podvod Carol Higgins Clark

Já se nemohu donutit poslední dva vyšlivší díly přečíst, autorka nepíše špatně ale po nějaké době se její styl trochu přejí anebo okouká, jak je libo!! Jinak jsou to takové ty knížky s minimem násilí a i celkem napínavé ale s maximem postav!!
Americký styl šťastného života je člověku trochu cizí - až nereálný ale furt asi lepší čtivo než knihy její matky!! Můj názor!!

11.04.2014

Dědictví bouře Dědictví bouře Rachel Caine (p)

K této sérii se dá dodat jen toto: Šíleně mě naštvalo, že se vydavatelsví pro menší zájem ze strany čtenářů rozhodlo nevydat pátý a šestý díl (a to Firestorm a Thin Air)!!! Jinak se mi celá série zdála originální a i ty pasáže, kde se vysvětlovalo třeba, jak vzniká cyklón, se dali s mým mozkem přetrpět!!:(

10.04.2014 3 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy začetla, to je to jediné, co knize vytýkám!!

10.04.2014 3 z 5

Písmeno X Písmeno X Ivona Březinová

Knihu jsem četla, je to už dlouho, ale pamatuju si z té doby, jak mě na ní zaujali ilustrace a zklamalo, že nevyšel další díl!!

03.04.2014 4 z 5

Záchranná mise Záchranná mise Kathy Helidoniotis

Přes celkem vlažný začátek jsem knihu nakonec dočetla, a jsem tomu ráda!!
Opravdovým milovníkům koní, kteří třeba i jezdí, se kniha může líbit více, jelikož mají pochopení a chápou SPOILER- nejen hry s golfovým míčkem místo vejce a to na koni ale i drezurní prvky, které jsou nad mé chápání a které znatelně snižují čtivost příběhu! konec SPOILERU
A konec, který není uplný happy- end, ale proč, to vám neřeknu, přečtěte si to sami!!
Knize se musí nechat, že je zde patrná snaha o humor, fakt bych se i smála, kdybych knihu nedala číst jako první mámě, která mi ty nej hlášky předčítala a já z nich pak nic neměla, jelikož opakovaný vtip není vtipem!!

01.04.2014 4 z 5

Sestra, co svět neviděl Sestra, co svět neviděl Karen McCombie

Má oblíbená autorka, kterou jsem kupodivu četla i na střední, autorka umí čtivě vyprávět a nedělá chyby a to oceňuju pěti z pěti hvězdiček, sice mě v této knize dost povodila za nos ale celkově je tato kniha jednou z mých nejolíbenějších, krom Stelly jsem koneckonců od této autorky přečetla úplně všechno, takže mám s čím porovnávat a říkám, žrala jsem všechno, jen u prvního dílu Stelly jsem se mohla unudit k smrti, což jsem vyřešila tím, že jsem celou serii o Stelle nečetla!!

31.03.2014 5 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Nejvíc se mi líbila ta hádanka ve formátu básně, furt jsem se ji snažila rozluštit ale nedařilo se!!!
Jinak se mi kniha velmi líbila, i když už je to doba, co jsem ji četla, ale je pravda, že dostat se v ní do tempa je trochu problém!!

18.03.2014 5 z 5

Dary Dary Ursula K. Le Guin

Mrzelo mne, když jsem si tuto knihu přečetla, že jsem zjistila, že alespoň u nás další díl nevyšel!!!:( Líbila se mi, zatímco ostatní knihy od této autroky mne dle obsahu neoslovily!:(

18.03.2014 4 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Kniha se mi tentokráte četla trochu hůře nevím, čím přesně to je, možná tím, že najednou tu byly dva pohledy na věc, a než jsem si zvykla, tak to trvalo!!.)
Takže osobně ubírám půl hvězdy za ty dva pohledy, i když teď už chápu proč to tak muselo být, a půl hvězdy za ten naprosto neromantický konec, který děj ještě protáhne, předpokládám, že tohle, zašmochrdáníčko, Richelle poskytne manévrovací prostor tak na dva díly, aby to mělo stejně dílů jako VA...

18.03.2014 4 z 5

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Tak trochu horor!.)

10.03.2014 4 z 5

Merlin Cooper a Spolek svatých Merlin Cooper a Spolek svatých Joachim Friedrich

Přece jen mě to trochu nudilo! Přiznám se, četla jsem to pouze z toho důvodu, že se mi líbila autorova předchozí série, ale taky uznávám, že to je tisíckrát lepší než autorův román v e-mailech, který napsal s Hortensií Ulrichovou.

10.03.2014 3 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Nevím, stalo se něco se mnou po zaregistrování na tyto stránky anebo bylo něco špatného v knize!! Nevím!!! Můj dojem ale je, že se mi tato kniha líbila o dost méně než předchozí dvě!!

Spoiler: Já věděla, že s tím Billem něco je a koneckonců jsem si pamatovala, ten začátek...

10.03.2014 2 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Pro mne je tato série, i když pro teenagery, rozhodně šálek čaje, který mi chutná a to dokonce tak, že jsem celou serii, dosud četla 6x, v poslední době sice mám stále co číst, ale jsem si jistá, že kdyby tomu tak nebylo, tak po ní opět sáhnu!:)

09.03.2014 5 z 5

Detektivní agentura Půlměsíc Detektivní agentura Půlměsíc Eoin Colfer

Pro mne tato kniha rozhodně nebyla takovým zklamáním jako Seznam přání!:(

09.03.2014 4 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Kdybych mohla dala bych 4,5 - za ten děsně smutný konec a některé opravdu nechutné scény ale říkám si, že pokud je to thriller, tak se to dalo čekat!!!

09.03.2014 4 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Mně se celá série líbila, i když měla své chyby, bylo v ní spousta humoru a byla celkem originální!! Člověk si nakonec zvykne na nadužívání nespisovné mluvy. Od překladatelky této série jsem četla více knih, a samozřejmě nevím, zda je to po ní vyžadováno, ale ve většině knih, jež překládla, a vyšly v knižním klubu prostě používá nespisovnou mluvu!! Jinde mi to vadí méně a jinde více ale co s tím člověk nadělá!!
Jen škoda, že se obě autorky po této sérii rozešly a ani jedna z nich u nás asi samostatně nevyjde, i když výtvor Margaret Stöhl už vyšel v zahraničí!!

08.03.2014 4 z 5

Čtyři a půl kamaráda a špion v sukních Čtyři a půl kamaráda a špion v sukních Joachim Friedrich

Opravdu poutavé čtení pro mladší čtenáře ale nejen pro ně, i moje mamka se celkem těší na každý další díl! Jen by mě zajímalo kolik jich autor má ještě v plánu!:)

08.03.2014 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

U nás rozhodně nejčtenější kniha, bez rezervace jsem na ni čekala dva a půl roku od vydání ale bohužel...
Nedá se říct, že by mně kniha zklamala, to rozhodně ne!!! Jen mě nezaujala natolik, abych si z ní něco pamatovala!!:)

08.03.2014 3 z 5