Marthas Marthas komentáře u knih

Jde o všechno Jde o všechno Lauren Brooke (p)

Knížka je taková tenoučká, spíš takový zákusek, pojednává vždy o jedné z kamarádek a jejích problémech, ne vždy se člověku zdá, že je příběh stejně silný, ale vždy je to napsáno kvalitně a autorce se nepletou postavy, nejsou v ní gramatické a jiné chyby, takže je to takové krátké pohlazení po duši!!

25.07.2014 5 z 5

Kadri a labutě Kadri a labutě Silvia Rannamaa

Když jsem ji jako málá četla nedokázala jsem se od ní odtrhnout, i když kniha byla dost smutná, jen mě mrzelo, že další díl Macecha nebyl vydán!!

24.07.2014 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Anthony Horowitz

Toto byla má první a musím podotknout, že nikoliv s lítostí, poslední dystopie!!
I když mám normálně tohoto autora velmi ráda a neříkám, že byla tato serie špatně napsaná, protože kdo jsem já, čeho jsem dosáhla, abych mohla kritizovat, tak úspěšného autora... Měla bych přesto říct, že vlatně od prvního dílu této série, se stala mou neoblíbenou a já při jejím čtení trpěla, dočetla jsem ji snad jen proto, abych se dozvěděla, jak to autor zakončí a ani ne proto, abych se dozvěděla, jak to dopadne s jejími postavami, prostě mi nepřirostly k srdci!!!
Udělala jsem tu chybu, že jsem neřešila žánr, ale sáhla po svém osvědčeném autorovi...
Knize nepřidalo ani to, že má přes 400 stránek, ( nemluvě o tom, že byla vydána asi tři roky po předchozím díle, kdyby autor místy nepřipomínal děj, asi bych se v ní úplně ztratila), kdyby se mi líbila tak nic neřeknu ale takhle, prostě, i když jsem byla asi druhá čtenářka, co ji četla, tak asi padesát stránek před koncem, vzala vazba málem za své, a podotýkám, že já čtu knihy velmi opatrně, a nezacházím s nimi jako s kusem hadru, takže potřebovala zachránit...
Na knize proto shledávám pozitivním tedy pouze to, že tuto serii ukončila, tedy alespoň v to doufám, protože se mi ke konci zdálo, že má snad autor s totou sérií ještě další plány!! Za mě tedy jen 2 hvězdy a doufám, že nebude žádná spin-of serie...

22.07.2014 2 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Knížku jsem četla a je to velmi dlouho, ani nevím, jestli jsem nejdříve viděla ten film a později četla knihu, možná, že ani ne!!
Obojí se mi líbilo, i když jsem se nesnažila číst ty anglické pasáže, jelikož jsem v té době neuměla vůbec anglicky!!
Prostě jsem chtěla mít přečtené něco od Wilda a toto mi přišlo nejstravitelnější a rozhodně to předčilo má očekávání!!

19.07.2014 5 z 5

Tajemství strašidelného zámku Tajemství strašidelného zámku Robert Arthur jr.

Tuto sérii jsem četla v pubertě, bohužel ale jen tři knihy, jelikož více dílů u nás v knihovně neměly, když jsem později chtěla těch pár knížek doporučit mamce jako oddechovou četbu, zjistila jsem bohužel, že se v knihovním katalogu už vůbec nevyskytuje, tenkrát to ale byla slušná oddechová četba, a člověk prostě nemohl nedržet klukům palce, aby vyřešili svůj další případ!!

18.07.2014 4 z 5

Smutná holka hledá kluka Smutná holka hledá kluka Melita Denková

Nevím, knihu jsem četla, respektive se snažila číst, když mi bylo patnáct!! Upoutal mě její zajimavý a vtipný název, asi jako každého, ale za to mě vůbec neupoutal styl, jakým byla kniha napsaná, kdybych ji chtěla mít v čtenářském deníku, označila bych ji jako odpad, i když to většinou nedělám ráda, bohužel ji mám i doma a to i se třemi kamarády ze řady, a myslím, že se jich nikdy nezbavím!!:(

Můžete si myslet, že to bylo tím, že jsem na ni byla příliš stará ale já si to nemyslím, jsem zvyklá číst i knihy pro mladší čtenáře a většinou mi to nečiní problém!!:(

03.07.2014

Láska má jméno Satan Láska má jméno Satan Aida Brumovská

Knížku jsem četla, myslím dvakrát a byla dobrá, ale je to už dlouho!! Knihy o koních jsem vždy četla velmi ráda, ale v oblíbenosti rozhodně nepředběhla Černého hřebce od Waltera Farleye, to by snad ani nešlo, přeci jen jsou neporovnatelné!

27.06.2014 3 z 5

Klíč Klíč Emily Rodda (p)

Ano, něco bylo až překvapivě průhledné, jiné věci mě zmátly. Jinak se jedná o hezky a pečlivě vylíčený svět...
Knížka si vás ale nepřipoutá a ano, i postavy - nedá se říct, že bych si někoho oblíbila, snad jen, ty vedlejší postavy byly sympatičtější, a ano konec, až ten měl spád, jaký jsem nečekala!!

Ano, všimli jste si správně, žádná originální myšlenka ze mě dneska nevypadne, v podstatě bych se podepsala pod většinu komentářů pod knihou!! Alespoň že jsem se vyhnula spoilerům!:)

26.06.2014 3 z 5

Temný plamen Temný plamen Alyson Noël

Tuto sérii jsem kdysi četla, ale s tímto dílem jsem její četbu ukončila, jelikož už její začátek mě odradil, Haven, kdo ji měl rád, v tomto díle už určitě n...
Pochybuji, že se k sérii, ještě vrátím ale co mohu vědět, že! Kdyby náhodou krachla všechna vydavatelství, musela bych číst i to co jsem zahodila!!:/

15.05.2014

Jak dokázat lásku Jak dokázat lásku Meg Cabot

Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Nevím proč, ale z těch tří dílů se mi líbila nejvíce!:) Pravděpodobně proto, že jsem si musela teprve zvyknout na formu románu a to v mailech, které se ale tentokrát střídali se zápisky z deníků obou hlavních hrdinů, a to možná bude ten důvod, jelikož holé maily mi v předchozích dílech nepřišly příliš záživné!!

13.05.2014 4 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Místy lehce trapné ale alespoň čtivé, což se u celé serie bohužel říct nedá!!
Jinak naprosto souhlasím s názorem Magdaleny Haloway, též mě překvapilo, že se Daniel nedivil, že Luce nehoří a že ten jasně patrný vztah Camaela k Luce nebyl vysvětlen...
Ale co jsem vůbec nepochopila, SPOILER: jak je možné, že když Luce opět podstoupila 3D, a pak její středověké já nezemřelo, jak se z jejího těla tedy dostala,KONEC SPOILERU možná bylo vysvětelní v předchozím díle a já už si to nepamatuju anebo tu máme pěkně širokou trhlinu v příběhu, který krom toho, že byl dost průhledný i pro mne, nebýt toho, že jsem hned na začátku celé serie cosi špatně předpokládala ohledně Luce, tak byl i dost nekompaktní!!

Ps Někdo tady na to narážel a opravdu v "cizích zemích" už vyšel pátý díl této série Nesmiřitelní (Unforgiven) - a o čem myslíte, že je... No, o C.

11.05.2014 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Skoro až do konce nuda okořeněná haldou mrtvol, násilí a utrpení (jako se mi první dva díly líbily, tak u třetího jsem si nadávala do blbců a u čtvrtého jsem tiše trpěla)!
Ale opravdu do tří třetin knihy jsem se musela nutit, aby byl na konci děj jakoby násilně utnut - že by oblíbený otevřený konec v ještě horším podání...
Tu třetí hvězdičku jsem dala za alespoň malý náznak spádu ke konci knihy!!

11.05.2014 3 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

I když člověk přeci jen něco tušil, celé jsem to neprohlédla!! I když těď už mívá tu zápletku přeci jen na ještě vyšší úrovni, naprosto neprohlédnutelnou!! Neřekla bych, že byl konec smutný zas tak, ale na každém záleží, aby to posoudil sám za sebe!
Pěkně uzavřená serie, asi je vždy nutné někoho obětovat...
Ale zajímalo by mne proč zrovna tento název, to jsem nepochopila, vždy měl nějakou spojitost Georginou ale teď nevím, podle čeho si autorka nebo překladatelka vybrala tento název.

Doufám, že nás autorka zase brzy potěší nějakou další serii, na tu dystopii totiž nemám chuť!!:(

16.04.2014 4 z 5

Poutník z Albionu Poutník z Albionu George Gordon Byron

Jelikož mám poesii ráda, tak jsem si tuto knihu přečetla dobrovolně, když jsme brali Byrona ve škole a opravdu se mi líbila!! Později, když jsem si zjišťovala, co ještě u nás Byronovi vyšlo, byla jsem zklamána, že to snad byla jen tato a Childe Haroldova pouť, která se mi opravdu nelíbí!! Rozhodně pouze toto mají u nás v knihovně!!
K vzteku!!
Osobně se mi celé sbírky nejvíce líbil Chillonský vězeň. Krásné básně!

Rozhodně by mě zajímala i Byronova prvotina ale předpokládám, že ta u nás nevyšla a nebo někdy v "pravěku"!!:(

Neohrožená - Žár Neohrožená - Žár Francine Pascal

Nevím, jestli má smysl dávat tři hvězdy za utnutý příběh, když jsem se tu dočetla, že by jich mělo být 36, pokud to tak je,a oni to nedovydali, tak si ji můžu holt přidat do seznamu nedovydaných knih, u našich žádné překvapení:...

13.04.2014 3 z 5

Čarodějnice na útěku Čarodějnice na útěku Celia Rees

Ne, že by se kniha nedala číst, slouskala jsem ji tenkrát za dva dny, bohužel pro mne je napsaná až příliš realisticky...

13.04.2014 3 z 5

Život lorda Byrona Život lorda Byrona André Maurois

"Ne, jenom jméno připomenu,
jím vzpomínán chci být či zapomenut..."
Vynikající básník, kniha pro mne byla poučením a umožnila mi udělat i vynikající projekt do školy, nejen náhlédnout do života lorda Byrona ale i pár zajímavých pasáží z jeho básní...

Černý hřebec Černý hřebec Walter Farley

Tuto sérii jsem v dětství milovala, a jen díky ní jsem začala nenávidět albatros,protože z celé 21 dílné serie vydal pouze 3 díly!!!
Až do patnácti let jsem marně doufala, že vyjde další díl (myslím tím čtvrtý), místo toho samozřejmě vyšel první díl a to znovu , nedoporučuji těm, co nemají rádi nedovydané serie!!

Ke knize: Není to nejnovější hit,
přesto mám stále chuť ji číst,
co mi chybí ke štěstí,
čtvrtý díl si přečísti!!

I přes to, že tam bylo pár chyb v logice děje, jako příklad uvádím provaz, který se najednou jakoby zhmotnil ze vzduchu,
patří tato kniha neodbytně k mému dětství!! Ale předpokládám, že ani kdybych se naučila anglicky, tak bych si to nemohla dočíst, myslím totiž, že tak stará kniha už by nebyla k sehnání!!

Na vlnách Na vlnách Annie Dalton

Bohužel se u nás tento díl nevyskytuje, takže jsem to předchozím dílem uzavřela, doufám, že jsem o moc nepřišla!!:)

11.04.2014

Ptolemaiova brána Ptolemaiova brána Jonathan Stroud

Knihu jsem četla už před lety a od té doby snad ještě třikrát, jak už kdosi podotkl, kdyby se sešla parta lidí poděkovat knižnímu klubu, že nevydává reedice knih, mohli by si ostatní neznalí věci, myslet, že je to demonstrace!!:)
Kdo by nechtěl mít Bartimaea na poličce??
Lidé co až dosud vedli knižní klub? Ale ne, ti mají výtisk už předem, nějaký paperback, nevzpomenu si na ten výraz, ale něco jako firemní výtisk, stejně jako ti, co mají s prominutím protekci a vypíší si je jako recenzenti ale ty mám radši než ty předchozí!!

K samotnému dílu : Slovy nepopsatelné - vřele doporučuju, stejně jako Nadpozemskou!!

Pro zvědavé, proč, když tak vychvaluji tak jen čtyři hvězdy - snad jen proto, že mám raději happyendy!!

11.04.2014 4 z 5