marrie5227 marrie5227 komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání jsem četla možná před devíti lety a i když tento díl nepatří ve filmové podobě mezi mé oblíbené, určitě je dobrým kouskem pro všechny fanoušky fantasy pro mládež. Stejně jako například Harry Potter se dostává mezi naprostou klasiku a věřím, že se k ní jako starší ještě někdy vrátím.

04.07.2021 4 z 5

Pořídila jsem si set Bradavické knihovny a zatím přečetla pouze tento kousek spolu s Famfrpálem v průběhu věků. Ten mne zaujal o něco víc, ale i tak byla knížka moc krásná a doplněna o nádherné ilustrace.

26.04.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Romány i thrillery si užívám mnohem víc, když je mezi sebou prokládám a tak mi štafeta od @mishule_books akorát vhod! Šlo o mé první setkání s autorkou a už teď křičím po další.

Když svatbou vztah nekončí, ale teprve začíná…

Holland Bakkerová má byteček na Manhattanu, nenáročnou asistentskou práci v divadle a touhu stát se spisovatelkou. Už šest měsíců ale nenapsala ani řádku. Místo toho den co den postává ve stanici metra na Padesáté ulici a dychtivě poslouchá, když hraje On.

Calvin, chlap s těma nejuhrančivějšíma zelenýma očima, neodolatelným irským přízvukem a ďábelskými prsty na strunách kytary.

Právě takového sólistu by nutně potřebovali v divadle, které vede Hollandin strýc. Jenže to má drobný háček: Calvin je ve Státech už pár let nelegálně. Nenašla by se nějaká cesta, jak pro něj získat povolení k pobytu? Co třeba fingovaný sňatek?

Smála jsem se od začátku do konce, plakala a nadávala postavám, proč mezi sebou to napětí nevidí. Přesně něco takového jsem po všech těch thrillerech potřebovala a udělalo mi to velkou radost.

Kniha je krátká, čte se vážně dobře a další setkání se svým milovaným Irskem jsem si užila plnými doušky!

*4,5

27.04.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Volejte sláva a tři dny se radujte! Mé třetí setkání s autorkou a konečně se mi do rukou dostala kniha, která mě bavila. Poutavý příběh, který jsem konečně neuhodla po prvních několika stranách a naděje k čtení dalších kousků tak není úplně ztracená.

Ooravdu existuje láska až za hrob?

Stephanie a Patrick jsou novomanželé a čerství rodiče nezbedných dvojčat. Jejich výchova je velmi náročná a Stephanie je víc než vyčerpaná. Avšak i tak má pocit, že má všechno - rodinu, milujícího manžela, krásný dům..

Patrick má však tajemství - jeho bývalá žena nejspíš nezemřela tak úplně náhodou a minulost ho dohání ve formě dávné přítelkyně, která ví co chce a nebojí se za tím jít.

Nejdříve jen nenápadné obvinění začíná chytat zřetelnější obrysy a Stephanie si klade nespočet otázek - byla to nehoda? Jen jen vyčerpaná nebo jí něco opravdu hrozí?

Jak jsem již psala, třetí kniha Lapeny, která se mi dostala do rukou a první, která mě opravdu bavila. Příběh měl spád, zajímavé rozuzlení a postavy mě bavily.

Proti předchozím dílům je tato o malinko hrubší, ale až na pár detailů se mi zatím líbila nejvíc, takže po dalších určitě sáhnu taky. 100% lepší než třeba Manželé odvedle.

20.04.2024 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Co všechno víte o svých dětech? Jsou to jen nevinná stvoření nebo vám bodnou nůž do zad, jen co se otočíte?

Příběh vyprváví o Suzette, nešťastně matce, které se nedaří navázat vztah se svou sedmiletou dcerou. Problém je prostý. Hannah nemluví. Nebo prostě nechce?

Z dcery už od malička cítí odmítavý postoj a v ničem si nerozumí. V tom by ovšem nebyl problém, kdyby se před svým tátou nechovala jako úplný andílek.

Prášky, střepy, nůžky.. je Hannah ve všem opeavdu nevinně nebo plánuje smrt své matky?

Nejsem rodič, ale z tohohle mi naskakovala husí kůže! Představa, že se dítěti může hlavou honit něco takového a zanechává své rodiče zoufalé, byla strašidelná. Kniha byla čtivá a námět mě moc bavil.

Moc děkuji za možnost zúčastnit se štafety, @jana_sperlova.

Ačkoliv jsem ji četla už koncem loňského léta, znovu jsem si na ni vzpomněla teprve nedávno a ráda se s vámi konečně podělím o jeden z nejlepších thrillerů, které jsem vloni četla.

Hned nato jsem si pořídila další dvě autorčiny knihy, které u nás vyšly a moc se na ně těším!

16.03.2024

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Když nepočítám nedočtenou rádoby romanci, kterou by neotiskli ani v Bravíčku, byla pro mě kniha nejhůře hodnocenou knihou “Oni od Marka E. Pochy. Sto lidí, sto chutí, ale pro mě jsou některé věci příliš.

Jako už několikrát předtím, i pro tuto knihu jsem zabrousila do štafetové skupiny. Zaujalo mě označení “československý horor hned pod samotným názvem a také moc zajímavý příběh.

Skupinka slovenských bankovních úředníků vyráží na teambuilding do Branišovskégo lesa, místa opředeného mnoha děsivými legendami. Někteří mluví o červených očích vznášejících se ve tmě, jiní o přízraku muže v tmavém kabátě. V minulosti se také v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců.

Jako tato skupinka se shodou okolností chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva bývalí narkomani. A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy.

Ačkoliv jsem knihu četla na podzim, pořád nějak nevím co říct. Určitě bych knihu neoznačila hororem, protože tohle byla spíš slátanina jedné nechutnosti za druhou - od anomálií mladé dívky, přes pedofilii až po postižení jednoho z bankéřů.

Co se musí autorovi nechat, to je čtivost. Knihu jsem přečetla opravdu rychle a vždy mě moc zajímalo, co bude na další straně.

Každopádně výběr témat mi nepřišel úplně vhodný. Jak jsem řekla od té doby několikrát, některé příběhy by se neměly vydávat.

Děkuji @adkaklcova za možnost zúčastnit se štafety, ale mnohem radši zůstanu u hororů, které se za ně dají opravdu označit.

22.02.2024 1 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Hodně zajímavá změna proti 1. dílu. Opět jednohubka, ale tentokrát pro mě v mnohem zajímavějším prostředí.
Anna v tomto případě odhaluje svou drsnější tvář, což se mi líbí a šikovný čtenář odhadne pachatele. ;)

21.01.2024 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Rok 2024 už je nějaký ten pátek tady a já bych vám dnes ráda přinesla knihu, se kterou jsem do nového roku vstoupila. A i když to nebylo perfektní, naštěstí neplatí “Jak na nový rok, tak po celý rok a já touto cestou moc děkuji @stafety.rachel.roo.

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou.

Na dně řeky v malém městečku Beckford se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. Avšak v historii místa to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel.

Pro mě šlo o první setkání s autorkou a s největší pravděpodobností taky poslední. Kniha, na to jak drobně působí, obsahovala 416 stran hustě pospaného textu, ale svým způsobem o ničem.

Už v nějaké 5. kapitole jsem se začala ztrácet ve jménech postav, kterých bylo na můj vkus požehnaně a možná tím autorka chtěla zmást čtenáře v honbě za pachatelem.

Příběhy obyvatel se zajímavě prolínaly, ale některé pasáže byly dle mého zbytečné nebo naopak přehnané. Konec poměrně předvídatelný.

Zujala mě však moc hezká obálka a i když se rozhodně nejednalo o thriller roku, byla to milá zkušenost. Od autorky už toho ale víc číst nepotřebuji.

19.01.2024 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Skrytá výhoda práce v knihkupectví? Novinky. A nejen ty čerstvé, ještě horké z tiskárny, ale také ty, které se na pulty obchodů dostanou až za nějaký čas. Pro mě to byla reading copy 5. knihy z pera spoluzakladatelky podcastu Opravdové zločiny - Lucie Bechynkové. A já byla příjemně překvapená.

Kdo z nás se někdy nepodíval na internetovou seznamku, pro legraci se s někým spojil a třeba se i sešel? Jistě je nás mnoho, i když to ne vždycky přiznáme. Ale tentokrát se ve spletitých pavučinách virtuálního světa pohybuje přitažlivý muž, který vstupuje do života mladých žen. Když má ale dojít k osobnímu setkání, nikdy se na schůzce neobjeví.

Příběh připomínající prvoplánový románek však možná nějak souvisí s vraždou, která otřásla Prahou.

Celou knihou nás provází několik linek, ať už se jedná o otřesné vraždy, samotné vyšetřování nebo záludnosti virtuálního randění. Až se vše se vším propojí pod rukama charismatického vyšetřovatele Marka Tenglera.

Pro mě osobně šlo o 2. knihu od Lucie a tentokrát jsem si ji užila mnohem víc. Kniha rozhovorů s panem Štočkem mě nijak zvlášť neuchvátila a Ženy zločinu jsem bohužel odložila po pár stranách..

Ale tohle bylo skvělé! Příběh byl čtivý, měl spád, postavy mi příjemně sedly. Jediné co mi trochu vadilo byla některá jména, kdy jsem si představovala někoho úplně jiného! Josef Maršálek patří k troubě a válečku, ne na pitevnu! Celý motiv vražd jsem taky úplně nepochopila a doufala jsem, že bude trochu důmyslnější..

Tak jako tak šlo o vážně dobrou knihu a až bude na pultech knihkupectví, budu ji s radostí doporučovat!

01.10.2023 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Srpen se pomalu přehoupl v září a jelikož se blíží mé nejoblíbenější období, rozhodla jsem se prázdniny zakončit dlouho rozečteným klasickým hororem z roku 1959.

Pozornému čtenáři jistě neuniklo, že se tento název objevil před několika lety na streamovací platformě Netflix v podobě hororového seriálu o opravdu povedené rodince.

Sama horory sleduju nerada, ale tento seriál jsem si zamilovala a tak jsem si na jeho základě pořídila knihu Shirley Jacksonové, kterou se tvůrci inspirovali.

K mému vlastnímu překvapení však děj probíhá úplně jinak a postavy nejsou v žádném vztahu!

Do starého domu zvaného Hill House přijíždí na pozvání doktora Montagus trojicr osob: telepatička Theodora, dědic domu Luke a také mladá dívka jménem Eleanor, o níž se téměř nic neví.

Pro doktorův experiment se společně rozhodnou přijít na kloub podivným úkazům, jimiž je dům proslulý. Ten však má s těmito nebohými tvory své vlastní plány.

Příběh byl zajímavý, ale na dnešní poměry by určitě nezapadal mezi horory. Zmatečné stavy Eleanor, které v ní dům vyvolával, Theodoru, která v seriálu patřila mým nejoblíbenějším postavám, jsem v knize nemohla vystát. Chování domu bylo znepokojující, ale ne přímo hororové v pravém slova smyslu.

Mám klasiku ráda a jsem ráda, že jsem sáhla i po takovém díle, ale mnohem raději zůstanu u seriálového zpracování a knihu pošlu za dalším dobrodružstvím dál.

~ instagram.com/annewithbook

02.09.2023 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Když se někde nakumuluje spousta žen, Anglie a příběh jako z Bridgertonových nebo Panství Downton, zjevím se já! Roztomilá obálka, lákavý příběh, ale občas čeho je moc, toho je příliš.

První kniha série Rebelky z Oxfordu nás přináší do roku 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech.

Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity, což je do té doby naprosto neslýchané a ani doma se nesetkává z úplným pochopením. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­ Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku.

Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu.

Roztomilá obálka, klasický příběh chudého děvčete zamilovaného do bohatého vlivného muže, který by se dal stáhnout na méně stran, protože časem už jsem se začala ztrácet v jménech. Příběh byl tak jako tak milý, lechtivý a jako vždy, dopadl pohádkově. Další díly asi nutně číst nepotřebuji, ale třeba se na ně někdy naladím.

21.07.2023 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Matematika nikdy nebyla moje silná stránka. Nikdy jsem nechápala rovnice, grafy, v prvním ročníku na vysoké jsem ji dokonce opakovala. Ale Colin Singleton je na ni expert. Stejně jako na Kateřiny.

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne?

Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ano, 19. Kateřiny. Není to Catherine, Kate, musí to být Katherina.

Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Proto, než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey.

Její zásluhou začně Colin vnímat spoustu věcí, jako například že nemusíte být úplný génius, abyste změnili svět.

Kniha Příliš mnoho Kateřin je od Johna Greena 3., kterou jsem kdy četla. A znovu jsem se přesvědčila, že jsem do něj musela dorůst. Příběh byl čtivý, krátký, poučný a člověka pohladil.

Jediné, co bych knize vytkla, byla až přílišná koncentrace grafů a rovnic, kterými Colin doplňoval své teorie. Jde však o moc povedenou a odpočinkovou knihu, kterou John Green opět nezklamal.

27.06.2023 4 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

Když na to přijde, opravdu volíme pouze prezidenta? A opravdu je kandidát takový nebo byl stvořen svým okolím jako každý jiný marketingový produkt?

Jste přesvědčeni, že volíte vámi vybraného kandidáta a právě jemu dáváte hlas. Ve skutečnosti však volíte lidi, kterými se budoucí prezident obklopuje.

Celou knihou nás provádí hlavní hrdinka Dominika. Žena, kterou po jejím bývalém šéfovi už nic nerozhodí. Jenže pak se objeví ON.

Musí zvednout telefon, kdykoliv ON zavolá.
Trénuje s NÍM rozhovory, které JEMU připadají zbytečné.
A přesto se snaží, aby se ON necítil jako idiot.

Přestože je tento román fikce, autorka při psaní knihy čerpá z vlastních zkušeností z prostředí prezidentské kampaně, kdy pracovala na pozici tiskové mluvčí jednoho z kandidátů. Rovněž těží z praxe televizní reportérky, a mistrně popisuje zákulisí příprav večerních zpráv, politických debat a předvolební práce médií vůbec.

Příběh jako takový se mi hodně líbil. Prostředí prezidentské kampaně mimo kamery, které obyčejný člověk nemá šanci poznat, je hodně zajímavé a upřímně by mě zajímalo, na kolik procent to tak doopravdy je. Některé ze zvratů jsem vůbec nečekala a o to víc jsem si je pak užila.

Bohužel mi trochu vadilo, že kniha nemá jasně rozdělané kapitoly a je jen oddělena hvězdičkami v textu. Časem jsem se začala ztrácet ve jméně všech postav celého týmu a možná měla kniha projít ještě jednou korekturou, protože často mou pozornost upoutaly tiskové chyby, ať už v samotných slovech nebo chybějící interpunkce a uvozovky, takže jsem se pak ztrácela v textu a přímé řeči.

Autorka ale píše moc hezky a už mám v merku i její knihu Žárlivka. Nevím, zda je to účel nebo jen náhoda, ale jestliže se podle anotace týká stejné Renaty, moc se na ni těším!

20.06.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Po Daisy Jones & The Six následovala další štafeta, ale tentokrát opět s podtitulem jak chudé děvče ke štěstí přišlo a ani tentokrát nelituju výběru knihy, která, i když mate obálkou, nabízí velmi příjemný oddechový příběh a já už hlídám katalog knihovny, abych si mohla půjčit autorčino pokračování!

Jackson Boudreaux alias Netvor je bohatý a krásný, ale k zaměstnancům Bianky Hardwickové, majitelky restaurace v New Orleansu, se chová povýšeně. Tak jako snad ke každému, kromě svého řidiče.

Biance se příčí už jen pomyšlení, že by pro něj někdy měla vařit. Když ji však Jackson požádá, aby se ujala přípravy hostiny na jeho dobročinné akci, Bianka nemůže odmítnout, protože jí peníze pomohou uhradit účty za léčení těžce nemocné matky.

Jenže pak jí Jackson z ničeho nic předloží další nehoráznou nabídku: Vem si mě. K neobvyklému návrhu připojí obrovskou finanční částku, kterou Bianka zoufale potřebuje, a tak začne uvažovat, že mu řekne své ANO.

Jackson jako jediný dědic bourbonské dynastie ví, jaké o něm kolují zvěsti. Pravda je ovšem mnohem pochmurnější. Aby si zajistil dědictví, musí se oženit nebo převzít rodinný podnik, což zarputile odmítá, a svobodomyslná přidrzlá Bianca se pro ten účel skvěle hodí.

I ten nejchladnější led ale jednou roztaje a všechno kolem se stane opravdovější, než se zezačátku zdálo.

06.05.2023 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Když jsem si na svou cestu do Irska pořídila knihu Domek v Irsku, okamžitě jsem se do Julie Caplinové zamilovala. Smála jsem se od prvních stránek a nedokázala se odtrhnout. Doma na mě hned čekaly ostatní díly a já v podzimním čase sáhla po Kavárně v Kodani.
V této povídce se znovu setkáváme s Avril, jednou z hrdinek kodaňského dobrodružství, kterou záměna zavazadla zavede do vánočního Londýna a samozřejmě k tomu nejkrásnějšímu dárku.
Jsem nesmírný milovník Vánoc a tato povídka, i mimo vánoční čas, nesmírně pohladí po duši, rozesměje, dojme a dodá vám do života zase trochu Juliiny pozivitivy a neotřelého autorského stylu. Jsem vážně ráda, že se takové roztomilé dílo ocitlo u mé objednávky Hradu ve Skotsku a nesmírně se těším, až se začtu do dalších romantických dobrodružství.

10.04.2023 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Troufám si říct, že John Green byl jakousi Colleen Hoover mé puberty, ale v té době jsem sáhla jen po jedné jeho knize a tou byl fenomén Hvězdy nám nepřály. Mám však pocit, že do jeho knih jsem musela dorůst a tak jsem se na přelomu roku vydala hledat velké Možná..
Prvních pár kapitol mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale nakonec jsem byla nadšená. Přiznám se, že jsem znala hlavní zápletku příběhu, protože jsem si asi před osmi lety vyslechla nevítaný spoiler, který jsem od té doby nepustila z hlavy, ale to nijak nezměnilo můj pohled na celou situaci.
Nedávno jsem knihu vyslala na štafetu po republice, ale jen co se mi vrátí, dám si její reread i s mým akčním lepíkováním. Doporučuju ji všem teenagerům, ale i dospělým, protože autor předává neskutečně krásnou myšlenku, která by neměla být opomíjena.

31.01.2023

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Druhý díl nesmírně roztomilé knihy “Muffin a čaj”, která nám odhaluje další dobrodružství Kita a Daniela.
Mezi prvním a druhým dílem jsem si dala poměrně pauzu, ale to rozhodně vůbec nevadí. Člověk do děje příjemně vklouzne a ihned se vrátí do života těchto dvou chlapců a jejich přátel.
Možná je to jen shoda náhod, ale část knihy - Danielova právnická praxe a Kitovy letní zkoušky - mi připomínala knihu “Co když jsme to my”, kterou jsem tento rok četla také.
První díl jsem si užila o něco víc a jedna hvězdička utíká, protože v 2. polovině knihy se na můj vkus příliš objevuje “.. jeho racionální část” v Daniho částech.
Tak jako tak se moc těším na další autorovy knížky, po kterých sáhnu v novém roce!

30.12.2022 4 z 5

Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Na svou dobu jsou příběhy Sira Doyla opravdu úžasné. Jistě, našla jsem mezi nimi i oblíbenější, ale jako vždy jsem se velmi bavila a obdivuji Holmesovy myšlenkové pochody! Těším se na další Sherlockova a Johnova dobrodružství!

22.10.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl mne nenadchl tolik jako díl první, ale i tak se našel nespočet napínavých, smutných i vtipných scén, které jsem si užila! Moc povedené porkačování.

05.10.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

(SPOILER) Byla jsem velmi zvědavá, protože všude byla velká reklama ohledně seriálu Shadow & Bone a jsem nadšená. Obvykle fantasy nečtu, ale tohle mne dostalo. Alinin příběh, láska k Temnyjovi i Malovi.. moc se těším na další díly. Autorka se mi čte moc dobře a těším se, až si po dočtení triologie i Šesti vran seriál konečně pustím - i když vím, že už teď se od seriálu velmi liší.
Určitě doporučuji.

28.09.2021 5 z 5