markulka markulka komentáře u knih

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Mně se kniha vážně moc líbila. Doslova mě pohltila a měla jsem ji hned přečtenou. Příběh mi přišel promyšlený, napínavý a s dobrou, sice ne zrovna originální, ale přesto dobrou hlavní myšlenkou. Cia mi neskutečně přirostla k srdci a přála bych si být tak inteligentní a odvážná jako ona :D Nutně potřebuji další díl!

29.03.2017 5 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Na jednu stranu mi kniha přišla nudná a nezáživná, na tu druhou tam přece jenom bylo něco, co mě hnalo ve čtení stále kupředu. Uspořádání společnosti v knize mi přišlo originální a moc zajímavé. Hlavní hrdinka nebyla otravná a nerozhodná, podle mě měla celkem jasno. Navíc jsem se doslova rozplývala u některých těch "zaláskovaných" pasáží :D Ale bohužel mi pravděpodobně nesedl styl psaní a větší množství těch nezáživných momentů...

21.03.2017 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Tak tahle kniha mě vážně hodně bavila! Možná tak trochu vykrádání Hunger games dohromady s Divergencí, ale vzhledem k tomu, že mám takový žánr ráda, mi to vůbec nevadilo. Děj mi přišel propracovaný a navíc poutavý způsob psaní autorky zapříčinil to, že stránky ubíhaly jedna za druhou. Vřele všem doporučuji! :-)

05.03.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Na knihu jsem se vážně hodně těšila, protože, stejně jako tisíce dalších, jsem si více než oblíbila sérii "Selekce". Byla jsem trochu zklamaná, protože děj byl o ničem a na každé stránce bylo stále to samé přemítání o lásce k Akinlimu. Nicméně musím uznat, že i přesto se kniha četla dobře a konec mi přišel dojemný... Navíc jsem si hodně oblíbila personifikovaný oceán. Celkově knihu hodnotím jako docela příjemnou oddychovku :-)

26.02.2017 3 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Určitě kniha nepatří mezi ty špatné, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného. Každopádně po sobě příběh zanechal jistou mrazivou stopu, kterou by neměl žádný horor postrádat... :-)

17.02.2017 3 z 5

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Ze začátku mě kniha moc nebavila a vůbec jsem se nedokázala začíst. Překvapilo mě, že je skoro celá o Selenině minulosti. Naštěstí příběh s narůstajícím počtem stran začal nabírat na napínavosti a vyústil v celkem překvapující závěr. Třetí díl si přečtu, protože prostě musím vědět jak to skončí! :D

04.02.2017 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Další bombastická kniha z této série! Příběh plný napětí, zvratů a neustálé akce, který vás k sobě poutá jako magnet. Hlavní hrdinku jsem si neskutečně oblíbila, stejně jako ostatní postavy. Občas jsem jenom zírala s otevřenou pusou nad vychytralostí, kterou autorka propůjčila Aelin. No a konec byl jedno velké překvapení :D Zajímavé je, že vždycky, když dočtu knihu od Sarah Maasové, tak se ještě dlouho musím vzpamatovávat z toho, že jsem musela opustit ten nádherný svět skrývající se pod obálkou knihy... :-)

22.01.2017 5 z 5

Krvavý trůn Krvavý trůn Lucie Fidlerová

Z předchozího dílu jsem byla lehce zklamaná, to se ovšem o tomto říct nedalo! Neočekávala jsem nic extra, takže jsem byla doopravdy příjemně překvapena. Kniha obsahovala napětí a docela často mě i nečekaný zvrat událostí šokoval. Nejvíc jsem však měla radost z toho, že kniha neobsahovala žádný typický milostný trojúhelník! :D Vskutku, možná některé pasáže byly lehce přitažené za vlasy, ale to celkový dojem knihy nezkazilo... Myslím si, že autorka, na svůj věk, nastavila laťku celkem vysoko. :-)

30.12.2016 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Autorka opět nezklamala... Pěkný romantický příběh, tentokrát s Azurkou, která mi k srdci přirostla, i za tu chvilku, daleko víc než Jacinda :-) Škoda že autorka nevěnovala této vodní drakii větší prostor.

15.12.2016 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Myslím, že to byl pěkný závěr trilogie :-) Děj byl hodně napínavý a plný zvratů, jen mě už trochu nudily ohrané chvíle Jacindy s Willem :D Bylo to pořád dokola to samé... Ani v tomto díle mi hlavní hrdinka nepřirostla k srdci xD Závěr si myslím, že se hodně povedl. Celkově to dopadlo dobře, ale zároveň se, dle mého názoru, nejednalo a totálně přeslazený konec... I přes drobné mouchy se podle mě jedná o jednu z nejlepších sérií!

11.12.2016 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Děj knihy byl, dle mého názoru, celkem slabý... Ale i přesto se kniha četla vážně skvěle. Stránky ubíhaly jedna za druhou a než jsem se nadechla, byl konec...nebo mi to tak aspoň přišlo :D Jak už jsem psala k prvnímu dílu - hlavní hrdinka naprosto neví co chce. Na jedné stránce chce Cassiana, na té druhé zase Willa, pak zase Cassiana, pak zase Willa...prostě už to pak začalo být otravné :D Takže taková nenáročná, přesto dost poutavá kniha. Těším se na další díl!

01.12.2016 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Úžasná kniha! Určitě patří mezi ty náročnější na čtení, ale vážně to stojí za to. Trošku mi vadily zdlouhavé popisné pasáže, ale dalo se to překousnout. Autor se nebojí odstraňovat jednu kladnou postavu za druhou a úplně hatí moje předpoklady pro další vývoj situace :D Musím souhlasit s některými předchozími komentáři, že série je díl od dílu lepší. Jsem zvědavá, jestli toto pravidlo bude platit i o dalších dílech :-)

26.11.2016 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Bylo zajímavé číst knihu o "vlkodlacích" z moderní doby. Co se týče děje - ze začátku mi přišlo, že se děj vleče a nic zajímavého se tam nekoná. Potom se to postupně začalo rozjíždět a u konce jsem knihu nedala z ruky. Hlavní postava mi vyloženě nesedla... xD Aspoň tím koncem si to u mě trošku vyžehlila :D V některých chvílích mi děj připadal hodně přitažený za vlasy, přesněji řečeno měli postavy až moc velkou dávku štěstí. Ale jinak fajn kniha.

26.10.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tak tohle je další skvělá knížka. Doporučilo mi ji hodně kamarádek a teď už chápu proč... Celý příběh mi přišel jistým způsobem originální. Taky určitě stojí za zmínku nová rasa, kterou autorka vymyslela. Hlavní hrdinka mi trochu lezla na nervy. Na jedné straně je o něčem přesvědčena a o stránku dál je přesvědčena o pravém opaku... xD Zkrátka až nepřirozeně často měnila své názory a rozhodnutí. No a co by to bylo za knihu, kdyby v ní chyběli hezcí kluci, že? :D Konec byl tak napínavý, že jsem knihu nedala z ruky ani na minutu. Nutně potřebuji další díl! :D

15.10.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Název "Šťastně až navěky" je zcela výstižný... Na všech povídkách se najde něco, co vás zaujme. Je možné, že si autorka protiřečí, nicméně celé to bylo tak sladké, že jsem si ničeho nevšimla xD Ilustrace uvnitř byly prostě úžasné! Je fajn si občas přečíst nějako takovou knihu a ponořit se do tak nádherného světa, kde nakonec vše dobře dopadne. :-)

01.10.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jedním slovem bomba! Trochu jsem se bála, že to bude taková ta typická kráska a zvíře, kterou známe už milionkrát zfilmovanou... Rozhodně není. Feyre jako hlavní hrdinka nezklamala. V žádném případě vám nedrásala nervy svou horkokrevností či naivitou. Tamlin, Lucien, Alis - ti všichni byli úžasní, ale nejvíce se mi dostal pod kůži Rhysand! :D Rozuzlení s názvem "nákaza" mě dostalo a během Feyřina posledního úkolu jsem zadržovala dech a třeštila oči tak, že se divím, že zůstaly na svých místech. xD Takové má na vás kniha účinky... Strašně mě štve, že na další díl budu muset čekat tak dlouho. -_- Už nevím, jak víc bych knihu mohla vychválit. :D Prostě tohle byla jedna z best knížek co jsem kdy četla a na 100% ji všem doporučuji! :-)

17.09.2016 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Kniha byla příjemná oddychovka. Hlavní postavy byly super a originalita příběhu se také cení. Ale asi jsem měla trochu větší očekávání...

30.08.2016 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha se mi moc líbila, určitě patří k těm lepším. Příběh byl napínavý a obrázky, které ho po celou knihu doprovázely, také měly svůj efekt. Nicméně byl to takový ten typický horor... Tak jako k románům prostě patří milostný trojúhelník, tak k hororům zase barák s temnou minulostí. xD Tady tomu nebylo jinak, avšak to nic nemění na tom, že to bylo fakt pěkné počteníčko a druhý díl si určitě přečtu! :-)

24.08.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím, jaké měl autor v plánu vzbudit ve čtenářích pocity a celkem by mě to zajímalo. Jestli nám chtěl ukázat, jak je rakovina zrádná, nebo že se s ní dá bojovat, nebo to není ani tak o té nemoci jako o mladé lásce...těžko říct. Musím souhlasit s předchozími komentáři. Hlavní postavy se na svůj věk chovaly až nereálně dospěle a svou nemoc přijali stylem: umřu, no tak co... Ale popravdě řečeno, jejich filozofování nad věcmi a vyřčené citáty se mi líbily. Na závěr už bych jen chtěla říct, že tato kniha mě donutila zamyslet se nad životem.

20.08.2016 4 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Popravdě řečeno, když jsem si tady pročítala ty komentáře, vůbec se mi nechtělo knihu začít číst... Souhlasím, že ze začátku se nedělo nic zajímavého a děj se táhl... Ovšem pokud jste překousli tento nudný začátek, čekal na vás vskutku zajímavý příběh, který nakonec vygradoval v ohromující konec. Nelituji proto, že jsem vydržela a dračího posla dočetla do konce. :-)

11.08.2016 3 z 5