markettH markettH komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Skvělá kniha se silným tématem. Knihy zabývajících se 50.léty minulého století je jako šafránu. Velká škoda. Při čtení mi běhal mráz po zádech. Určitě dejte knize šanci.

28.03.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla dobrá, na popisy míst a osob jsem si musela chvíli zvykat, ale děj uběhl celkem rychle. Jedná se o oddechovku na pár dní. Určitě zkusím i další díly série.

23.04.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Výborná kniha. Klidně mohla autorka knihu více rozvést, ale i tento strohý způsob byl dobrý. Oceňuji, že příběh není černobílý. Mnohokrát jsem byla překvapená, jak se příběh vyvíjel.

Pokud někoho téma Řeků v Československu zaujalo, doporučuji film Můj strýček Archimedes, který uváděla Česká televize, s Ondřejem Vetchým a Miroslavem Donutilem v hlavních rolích.

16.10.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dobrá kniha. Oceňuji, že spisovatel připouští, že je to celé jen fantazie hlavní postavy. Příběh byl zajímavý a ve správných chvílích napínavý. Další plus za to, že nebyl příběh umělé prodlužován, aby kniha byla co nejdelší.

05.05.2022 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Hodně silná kniha. Stylu psaní Jozefa Kariky nelze nic vytknout. Člověk čte a chce mít knihu rychle za sebou, ale nemůže se odtrhnout. I přes kvality jaké má, nemyslím, že bych ji četla znovu (některé scény jsou náročné po psychické stránce).

04.06.2022 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Na knihu jsem se dlouho těšila. Očekávání splnila a rozhodně to nebyla ztráta času. Líbila se mi víc jak Tatér z Osvětimi, ale méně než Zvuk slunečních hodin.

19.04.2022 4 z 5

Štěstí (10 povídek) Štěstí (10 povídek) Jiří Stránský

Pokud si někdo přečte tuto knihu s vědomím, že se jedná o příběhy opravdových lidí, kteří existovaly, tak nemůže říct: "Dřív bylo líp, za komunismu všichni měli práci atd."Pro takové by měla být četba podobných povídek povinností.

01.08.2017 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Včera večer jsem Sudetenland dočetla a já jsem více než spokojená. Bála jsem se, že nebudu tomuto alternativnímu světu věřit, ale věřila. Klidně by to tak mohlo být. Kromě samotného příběhu je tam hned několik zajímavých a důležitých myšlenek. Za čas bych si ji klidně přečetla znovu.

20.10.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Pro studenty středních škol bych ji zvolila do povinné literatury. Za mě by autorka mohla vydat rozšířenou verzi, klidně kolem 500-600 stran, aby nemuseli být kapitoly, tak osekané. Skvělý a originální počin.

01.01.2023 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Zajímavý a silný příběh. Ani jsem netušila, že se něco takového v Americe odehrálo. Kniha mě velice zaujala, jen ten název mi nějak nesedí.

01.05.2022 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Prvních 50 stran jsem přečetla někdy před 14ti dny, a pak jsem na knihu bohužel neměla čas. Zbytek knihy jsem přečetla jedním dechem do dvou dnů. Některé pasáže mohly být kratší, ale závěr byl pro mě překvapením. Určitě si ještě nějaký příběh s profesorem Josephem O´Loughlinem přečtu.

03.01.2020 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasné. Nechápu, proč jsem tak dlouho této knize odolávala. Rozhodně se chystám na další díly. Doporučuji.

29.11.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Říká se "do třetice všeho dobrého" a je to pravda. Tento příběh se přímo dotýká hlavních postav a tím se čtenáři přiblíží něco víc z jejich minulosti. Už se těším až se na pulty dostane čtvrtý díl.

25.09.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jedna z mých prvních detektivek, ke které mě dovedla jedinečná J.K.Rowlingová. Po prvním přečtení mi bylo jasné, že další díly budu nedočkavě vyhlížet a nejen to, začala jsem i s jinými autory a jsem za to ráda.

25.09.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedním slovem geniální. Konec mi vyrazil dech. Začínám být závislá na knihách Agathy Christie :-).

23.09.2017 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Napínavá kniha s rychlým spádem. Nikdy by mě nenapadlo, že budu stát na straně agenta statní bezpečnosti SSSR. Styl psaní T.R.Smithe mi sednul a příběh jsem zhltla jedním dechem.

23.07.2017 5 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Děj knihy je psán v ich formě, kde se střídají dva vypravěči - Elena a Nathan. Před každou kapitolou je uvedeno z jakého pohledu bude příběh pokračovat. Vyhovovalo mi to, díky tomu jsem oběma viděla do hlavy.

Čekala jsem romantickou a oddechovou knihu. Dostala jsem ji. Hlavní hrdinové byli sympatičtí se silnými charaktery. Do Nathana se nejde nezamilovat. Vedlejší postavy měly také něco do sebe, zejména Mia s Eleninou babičkou oživily atmosféru osobitým humorem.

Autorka na začátku nahodila jednu udičku a připomněla ji až téměř před koncem, kdy jsem na ni ani nemyslela. Dobrý tah.

Knihu jsem zaznamenala ještě předtím než vyšla. Zaujala mě na první pohled díky nádherné obálce, kterou má na svém kontě Barbora Žižková. Zrovna obálka naznačuje, že se jedná o zimní romanci, ale na mě dýchala spíše podzimem, který se přeměňuje na zimu a s tím spojené Vánoce.

Při čtení jsem měla pocit, jako bych se dívala na americký film, kde už na začátku divák ví jaký bude konec. Občas přesně takový příběh potřebuji a k Náhodou bych se ještě někdy ráda vrátila.

Po Lásce po Španělsku a Tejemných dopisech, to konečně byla romantika, která mě příjemně pohladila na duši.

16.11.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dlouho jsem čekala než jsem si ji v knihovně mohla půjčit. Bohužel nesplnila moje očekávání. Kniha byla pro mně byla zdlouhavá a hodně vyumělkovaná. Existují mnohem lepší detektivky než je tato, ale styl psaní byl čtivý.

22.03.2018 2 z 5

Škoda, že příběh autorka nezpracovala do románového podoby. Navíc mi v některých chvílích přišlo, že staré známé postavy jednají proti svým povahám ze série o HP. Avšak knihu jsem si jako správný fanoušek zakoupila a přečetla až do konce.

25.09.2017 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nikdy mě nepřestane udivovat genialita Čapkových her :-). To jsem ji pouze četla, neumím si ani představit, jak by vyzněla v podání kvalitních herců na prknech, které znamenají svět :-). Karel i Josef Čapkovi patří k elitě národa a můžeme být na ně náležitě hrdí :-).

29.07.2017 5 z 5