Marketplace Marketplace komentáře u knih

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

V tomto dílu mě Kristýna mile překvapila. Děj byl zajímavý, vedle Vodičky a Giuseppeho se objevily další mimozemské postavy. A hlavně děj na rozdíl od šprtů a frajerů měl spád a nebyl tak rozvláčný. Prostě dobré počteníčko.

22.03.2023 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Už dlouho jsem se chystal na Kinga a díky čtenářské výzvě si ho mohu odškrtnout. Napínavé povídky. Více u hodnocení a komentářů jednotlivých povídek.

18.02.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Hned po prvním dílu Legie sahám po druhém a jsem zvědav, jak se s tím popere K.S., od které jsem zatím četl jen několik docela povedených povídek. Od začátku knihy super čtení, ale ke konci mi to přišlo všechno už docela předvídatelné. Nicméně i přes slabší konec 5* a těším se na další.

26.04.2022 5 z 5

Vinnetou II Vinnetou II Karel May

Kdo jako malej neměl rád Vinnetoua a Old Shatterhanda? - filmy jsou podle mě super, kniha má trochu jiný příběh, ale o to zajímavější je to čtení. Ano, je to tak trochu dětské čtení, ale proč se v dospělosti nevrátit do dětství.

23.05.2021 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Od začátku až do konce je kniha nabitá akcí. Klasická Kotletovka - akorát, že tahle je prostě "boží". Hned sahám po druhém dílu.

01.05.2020 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

4*, ale když jsem udělal průměr, tak 3,5. Dle mého top 5 - Dým nad Mnichovem; Dos grojse genareraj; Tenkrát na Ukrajině; Chlad věčnosti a Argentinské probuzení (všech pět *****) Moc dobrá byla i povídka Na vlastní kůži, ale mírně mne zklamal konec. Nakonec nejslabší povídky byly hned v první části - Opona padá, hra skončila a Jitro po zlé noci.

27.04.2020 4 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Michálek byl asi lepší, ale i kniha s Alicí je hooodně dobrá. Celá tahle série - Spad - se mi líbí o něco víc než Bratrstvo krve. Už se těším na pokračování.

08.02.2020 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Nejdříve jsem četl "Zbouchnul jsem Satanovu dceru". To mi připadlo o málo lepší. "Strašidelná vagina" je hodně originální dílo, dás se to přečíst, ale žádná pecka to není. Knihu ale prodávají i názvy a obaly a ty jsou stejně originální jako samotné dílo. Druhá povídka nic moc, třetí asi nejlepší.

25.12.2019 2 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Knížka nezklamala, ba naopak. Kdysi to byla první "Kotletovka" kterou jsem přečetl a od té doby hltám každou jeho knížku. Jistě se brzy pustím do zbylých dvou dílů.

27.03.2019

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Opět parádní čtení. Sposta příběhů, myšlenek, vtipu a návrat k pěšímu putování. Těším se na přednášky a snad další knihy od Ládíka.

13.01.2024 5 z 5

Zuřící lev Zuřící lev Roman Bureš

Kniha se četla moc dobře. Stále napínavý děj zasazený do historických skutečností. Leon je prostě charakter. Otázkou zůstává, jestli má cenu číst toto autorem přepracované dílo nově pod názvem Leon...

05.07.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Filmová klasika. I knížka stojí za přečtení. Myslím, že brzy se zase podívám na film.

21.04.2023 5 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Opět parádní příběh hrdinů lodě UTSS Salamis. V příběhu se objeví několik nových postav a i když se děj odehrává na několika místech, vše je napsáno přehledně. Těším se na další díl.

10.04.2023 5 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Taková krátká jednohubka. Ani ne tak strašidelné, ale napětí tam je. Docela dobrá knížečka.

23.12.2022 4 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Spousta pohádek, které si pamatuji z dětství. Dříve jsem poslouchal já, teď poslouchá dcerka - teda zatím moc pozor nedává, ale to přijde časem. Po knize třeba opět sáhneme.

21.03.2022 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Parádní čtivo, podle mě ještě lepší než Říše. Kniha má spád od začátku do konce a závěr je brilantní a nutí k zamyšlení. Už se těším na další knížky.

29.12.2021 5 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Doslova zhltnuto. Už se těším na další. Díky vlastním zkušenostem si člověk dokáže příhody velice barvitě představit.

26.08.2021 5 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Podle mě o něco lepší než první díl. Spousta lidí lidí by raději víc akce než politiky, ale mě styl této knihy sedl. Ono je v životě více politikaření než akce :)

17.01.2021 5 z 5

Krtkova dobrodružství Krtkova dobrodružství Eduard Petiška

Spojení tří knížek o krtkovi. Zatím jsme přečetli před spaním jednou, ale asi se to stane povinnou četbou před usínáním :)

17.01.2021 5 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Moc pěkné ilustrace a pěkný příběh. Čtyřměsíční dcerku berou hlavně obrázky a někdy i pozorně poslouchala - i když nerozuměla :), takže 5*

13.12.2020 5 z 5