V mrtvé zóně přehled

V mrtvé zóně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508066/bmid_v-mrtve-zone-3J6-508066.jpg 4 134 134

UTSS Salamis série

V MRTVÉ ZÓNĚ ODHALÍ LIDSTVO ŠOKUJÍCÍ TAJEMSTVÍ NELÍTOSTNÝCH KORZÁRŮ… Povstání na Novém Lagosu – nejkrvavější koloniální konflikt v novodobých dějinách, který neustal ani během války s Korzáry – dospěje ke svému konci, jeho vůdci generálu Taiwovi se však podaří uniknout. Povstalecká nákladní loď troufalým manévrem prorazí blokádu planety a skočí pryč ze soustavy, jen aby se z hyperprostoru vynořila v senzorovém dosahu UTSS Salamis. Následné pronásledování zavede Salamis daleko za hranice kolonizovaného vesmíru, kde v prázdnotě mezi hvězdami nalezne staré bojiště, na kterém se před třinácti lety měla rozhodnout válka mezi Sépiany a Korzáry. Když se na něm povstalci ukryjí, Salamis při jejich hledání narazí na nečekaný poklad. Na bojišti se mezi desítkami vraků možná skrývá první sépianské plavidlo, které kdy potkalo Korzáry, a v něm také odpověď na nejpalčivější otázky celé války: Kdo jsou Korzáři? Odkud pocházejí? A proč rozpoutali hned dvě mezihvězdné války? Zničené lodě však své tajemství nevydají zadarmo a v mrtvé zóně se brzy bude znovu umírat. _________________ „Jakub Mařík dostane své postavy do bezvýchodné situace, a pak z nich strhujícím způsobem udělá hrdiny.“ – PEVNOST... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V mrtvé zóně. Přihlašte se a napište ho.

Sklenička
29.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Zas mrtvejch jak na orloji. Začínám se bát pátého dílu, snad přežije aspoň někdo :-)

Profesorskey
20.04.2024 3 z 5

Je to stále fajn odpočinkové čtení, ve kterém se prokousáváme k meritu věci. Svižná akce propojená lehkou retrospektivou, která vysvětluje vnitřní pohnutky některých hlavních postav a která není ke škodě. Některé části knihy se ale podivně vlečou. Určitě stojí za přečtení už jen kvůli tomu, že je to začátek konce UTSS Salamis série. Stále zaujme, pobaví, udrží, ale už je to takové trochu přes kopírák. 50 %

witko
19.04.2024 4 z 5

Pořádně čtivé military space opera sci-fíčko. Že by další oblíbený autor z domácích luhů a hájů?

10 nejprodávanějších eknih (březen)

13.04.2023

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Kniha V mrtvé zóně v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x