marketa1860 marketa1860 komentáře u knih

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Silná kniha z pro mě naprosto neznámého prostředí, válka v Afghánistánu, alkoholická závislost, bludy, halucinace. Oproti jiným komentujícím jsem já byla naprosto pohlcena první půlkou knihy, kterou vypráví Kate, válečná novinářka. Ve druhé půlce do děje vstupuje její sestra Sally, ze které se možná vinou zážitků v dětství, možná svým přístupem k životu stala těžká alkoholička, v podstatě je odepsaná. Nicméně je to právě ona, která v sobě najde poslední zbytky sil a zasáhne naprosto zásadně do děje celého příběhu.
Závěr knihy je těžko uvěřitelný a docela uspěchaný, rozuzlení je malinko přitažené za vlasy.

29.11.2021 4 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

Parádní kniha, překvapení pro mě. Autorku neznám, ale zařazuji mezi oblíbené.
Mám ráda knihy ze současnosti, s aktuálními problémy, reálným světem a postavami. Docela rychle jsme se zorientovala a četla jedním dechem napínavý příběh tří sester. Každá z nich řeší svoje trable a radosti, má to spád a až na ten konec super kniha. Na můj vkus je závěr moc rychlý a otevřený...

19.10.2021 4 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Lehká romantická kniha, kterou bych doporučila na letní prázdninové dny. Dva milostné příběhy a na pozadí odhalení dávné tragédie. Příjemně napsané, sympatické postavy, leckdy dost nepravděpodobný vývoj situace.. Četla jsem ji mezi thrillery, takže můj mozek příjemně odpočíval:-)

29.09.2021 3 z 5

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Začátek slibný, těšila jsem se na oddechovou detektivku, kterou vlastně kniha do 2/3 je, ale závěr byl pro mě trochu zklamání.
Na svatbu kamarádky z vysoké školy se sjedou její přítelkyně a každá řeší svůj problém. Když dojde ke smrti muže, který se většiny z nich nějakým způsobem dotýká, dochází k podivným svědectvím o průběhu večera. Rozuzlení je slabší, konec nezajímavý.

31.03.2023 2 z 5

Protože láska Protože láska Zuzana Miškufová

Parádní oddechovka na odpoledne. Příjemná, krásně napsaná kniha.

02.01.2023 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Zajímavé téma, na mě moc špionážní, ztrácela jsem se ve zkratkách policejních, celních a tajných organizací. Mayne je vždycky důsledný a jde do detailů, ale tady jich na mě bylo moc. Drogy, ponorka, zločinné kartely. Má to spád a koho tato témata baví, bude spokojený,

13.12.2021 3 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Příjemná kniha odhalující rodinné tajemství napsané krásným jazykem. Moc se mi líbilo odhalování zvyků z naprosto jiné kultury. Indie je tu popisována za časů britské nadvlády, přesto na vás dýchne její krása - vůně koření, barevná sárí, indické chrámy a jejich atmosféra rozpálená sluncem.
Příběh se odvíjí ve dvou rovinách a přesto, že je jednoduchý a poměrně předvídatelný, je napsán mile a vtáhne vás do děje.

23.05.2022 3 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Parádní oddychovka na nedělní odpoledne. Téma muži-ženy je věčné a autorka ho pojala nesmírně vtipným způsobem. I když jde o spíše smutný pohled na vztahy, její styl vyprávění a samotný závěr je úžasný. Vřele doporučuji všem ženám:-)

27.01.2022 4 z 5

Pomluva Pomluva Rosa Ventrella

Krásná kniha z pro mě naprosto neznámého prostředí - italský venkov v době světové války. Chudý kraj pod nadvládou bohatého barona, dennodenní boj o přežití. Otec ve válce, ženy zůstaly doma a musí se postarat. Lidská závist, pomluvy, klepy. Krásný příběh o dvou sestrách, které ač naprosto rozdílné, milují se a respektují odlišné touhy a sny. Velice doporučuji.

05.11.2021 4 z 5