marketa.ul marketa.ul komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ať už se o této knize napsalo a řeklo cokoliv, paní Mornštajnové se musí nechat, že psát a vtáhnout vás do děje prostě umí. A i když mi čtení místy nedělalo dobře, nemění to nic na tom, že jsem knihu přečetla jedním dechem.

19.04.2024 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tenhle příběh stojí za to. Ben a Fallon si získali moje srdce na prvních stránkách. Příběh je dost nereálný v hledisku toho, že by se skutečně stal, ale naprosto reálný v rámci popsaný citů hlavních hrdinů. Věřila jsem jim vše. Každý úsměv i každou slzu.

19.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

No.. dokonalá Kya, která se sama vše naučí a přes nepřízeň osudu je velmi úspěšná... Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, ale za mě si tento příběh nezaslouží tak vysoká hodnocení, jaké má. :-)

17.04.2024 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Poslechnuto jako audiokniha. Co víc říct než že potřebuji VÍC. Na Severní Korei je něco děsivě fascinujícího.
Těším se, až Nina vydá svou první beletrii, kterou prý aktuálně píše.

18.07.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Anna je dívka, ze které se v průběhu děje stává opravdu silná žena. Kdyby ale kniha měla třeba o 50 stránek více, myslím, že by to jen a jen pomohlo. Takhle mi vše přišlo řešené povrchově. I přesto se mi příběh líbil.
Autorka píše čtivě, určitě se pustím i do dalších jejich knih.

29.04.2024 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Silný příběh. Obzvlášť pro čtenáře ze země, kde komunismus byl také, je to nějakým způsobem osobní. I když to zde při pádu režimu vypadalo jinak.
Jsem ráda, že autorka přibližuje tyto historické události i čtenářům po celém světě. Na tyto události by se totiž nemělo zapomínat, ba naopak pořád dokola připomínat.

19.04.2024 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak jestli bude třetí díl ještě lepší než ten druhý, tak se máme na co těšit. Skvělý příběh, propracovaný. Autorka se opravdu nebojí ničeho.

01.01.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Právě jsem knihu dočetla. Trvalo mi to tři týdny. Ne proto, že by se mi nelíbila, ale protože jsem před tím viděla film, a ten mě dostal. Chtěla jsem pořád zůstat v té části příběhu, kde jsem zapomněla, jak to celé dopadne. Kniha úžasná, příběh procítěný. Po dočtení jsem musela sníst čokoládu se slzami v očích. Já nepatřím mezi ty, kteří se u knih smějí nebo brečí, ale v tomhle případě, to nešlo jinak... Tak dokonalý příběh to je!

21.08.2016 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tohle mě bavilo. Styl, jakým Shari Lapena píše, mi naprosto sedí. Krátké, svižné kapitoly. Nic tam není navíc, vše zapadá. Člověk má více teorií, které se mu postupně během vyprávění selektují. Neustále zatajování plných informací policii ze strany hlavních hrdinů mi sice trošku vadilo, ale na druhou stranu... Kdyby nikdo nelhal a neměl co skrývat, neměli bychom co číst. :-)
Aktuálně už mám nachystanou další knížku od autorky a velmi se na ni těším! Za mě palec hore!

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle za mě ne. Dialogy mi přišly prvoplánové, nezajímavé, povrchové.. Dvě hlavní postavy nemají žádnou hloubku, nic na základě čeho bych si je oblíbila.
Vztah vybudovaný na ničem..
Nějak mi příběh a styl vyprávění nesedl. Podle recenzí jsem myslela, že to bude skvělá oddychovka, ale asi nejsem cílová skupina.
Věřím ale, že své čtenáře si najde.

18.07.2022 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. O tom, jak i maličkosti dokáží ovlivnit celý život.

19.11.2017 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Komentář píši hodně dlouho po přečtení, ale jedno ve mě stále zůstává. Jak skvělá tato kniha byla, světového formátu a co si budeme.. Kdyby autor bydlel v zahraničí, byl by to bestseller. Alespoň za mě! Autor se neštítí ničeho a to já ráda.. Škoda, že ani u nás není kniha známější a více propagovaná. Určitě si to zaslouží!

17.04.2024 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Až doposud jsem se J. Picoult vyhýbala. Myslela jsem si, že když je všemi tak oblíbená, mě se její knihy nebudou líbit. Stává se mi to totiž často.
Ale Velké maličkosti.. Tohle bylo něco. Příběh není pro každého a mně bylo při určitých pasážích velmi úzko. Hlavně části z pohledu Turka. Nahlédnout do hlavy někomu, kdo má tak odlišné - a pro mě i zvrácené - myšlení od toho mého, bylo něco neskutečného.
Každá z postav mi přišla naprosto reálná, přirozená.
Nemám co k tomu víc říct, než jen to, že jsem už dlouho nečetla tak úžasnou knihu, abych na ni myslela, kudy chodím.

01.05.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Co na to říct.. Rowlingová je prostě geniální. I přesto, že víte, jak to dopadne, čtete s napětím a husí kůží. Skvělé zakončení skvělé série.

25.07.2017 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Hypotéze lásky jsem se dlouho vyhýbala. Velký poprask, který kolem knížky byl, mě spíše odrazoval. Ale když přišel ten správný čas na čtení, bylo to krásné pohlazení na duši. Culila jsem se, fandila hlavním hrdinům. Na konci bylo trošku klišé, co si budeme :-) Na romantické příběhy nejsem, ale asi jsem to zrovna v ten moment (a po hordě přečtených psychothrillerů) potřebovala.

17.04.2024 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Mé první setkání s touto autorkou. Během čtení jsem si říkala: "Tohle bude na 3 hvězdičky." Četlo se pěkně, svižně, ale některé rozhovory - obzvlášť ze začátku knihy - mi přišly zbytečně zdlouhavé a vlastně o ničem. Na 4 hvězdičky to povýšil závěr knihy, který jsem nečekala.

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Posledních sto stran bylo dobrých. Ty předtím se postavy hádaly o kravinách. Ani jednu z nich jsem si neoblíbila. Kdyby měla třetinový počet stran, děj by měl spád. Takhle jsem měla pocit, jako bych četla některé scény pořád dokola...

20.01.2018 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Konec jsem nečekala, nakonec to bylo jinak, než se zdá. Prostě Shari, je má oblíbená :-)

19.04.2024 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Kniha o tom, jak jedna chyba dokáže ovlivnit život nejen vám, ale i lidem ve vašem okolí. Za mě má ale těžko uvěřitelný závěr. Díky čtivosti dávám 4 hvězdičky.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Necelý pět hvězd. Úžasná kniha. Silná a v něčem hodně pravdivá. Bohužel od udělení plných pěti hvězd mě drží ten konec, který mi moc nesedl. I přesto budu Rekonstrukci s klidným svědomím doporučovat dál.

29.05.2019 5 z 5