Market = ) Market = ) komentáře u knih

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Místy mi to přišlo kapku zdlouhavý, ale pořád je to Zemplocha, že jo :-). Většinou mě spíš než hlavní příběh zaujmou různý maličkosti a drobnosti, který mě bavěj a tohle nebyla výjimka :-).

01.10.2013 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Léta už jsem to nečetla, ale moc se mi to líbilo, zejména jak jeden z týmů změnil své bojové heslo ze "Zvítězíme!" na "Držme si všichni palce a doufejme, že to dobře dopadne." :-). Ale má cenu to číst skutečně jen když zrovna čtete i Harryho.

03.09.2013 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Příjemně mě překvapilo, že se na konci neukázalo, že někdo, koho máte docela rádi, je blázen/vrah/fanatik (vzhledem k tomu, že jinak jsou si knížky vážně hodně podobný, skoro s jistotou jsem to očekávala), jinak jsem se u delších "nedějových" pasáží sem tam přistihla, že nedávám pozor, co čtu. Ale bezva, tyhle zápletky a rozuzlení mám moc ráda :-).

22.08.2013 4 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Mojmoušek mě teda rozčiloval k nepříčetnosti, ale jak věci ke konci nabraly spád, byla jsem nadšená a strašně mě to bavilo :-).

22.08.2013 4 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Tahle knížka mě fakt dostala. Dovedu si představit, že to takhle dost často funguje v "normálním životě". Občas si na ten stísněný pocit z knížky vzpomenu i teď, po pár letech, to se mi moc často nestává.

05.08.2013 5 z 5

Příběhy lstivého Odyssea pro dnešní čtenáře Příběhy lstivého Odyssea pro dnešní čtenáře Luciano De Crescenzo

Jeli jsme podle tohoto zpracování Odyssey celotáborovou hru na táboře a bylo to dobrý, děti ocenily i poznámky autora, my vedoucí taky, ale někdy nám přišly už trochu nevhodný (ani ne tak co by do pikantnosti, jako spíš do "musím být vtipný za každou cenu"). Jinak rozhodně doporučuju, podle mě velmi dobře stravitelné zpracování.

01.08.2013 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Za mě dobrý :-). A vtipný, to oceňuju.

01.08.2013 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Super! Žádná krvavá vražda a zase něco úplně jinýho, neokoukanýho :-).

30.07.2013 5 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Sympatická knížečka, humorem a nadhledem i útlostí, díky níž byla milým společníkem na pár cestách do práce :-). Nic náročného, ideální pro potřebu "okamžitého vypnutí" ve chvílích velkého množství práce a stresu.

16.06.2013 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Fakt hrozně vtipný :-D. Je to samozřejmě sprosťárna k pohledání, ale tak hezky napsaná, že jsem se celou dobu usmívala :-)

27.04.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jsem uchvácená :-). Kromě toho, že jsem ženská, takže se mi moc líbil celý příběh, mě dostaly humor a ironie autorky. Úžasné.

24.04.2013 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

No, zpětně vzato se mi knížka líbila, ale jednak mi vadila absolutní blbost a nezodpovědnost hlavních hrdinů (přijde mi, že autorovi nepřijde to, co udělal, jako vyložená demence, ale jako jedno z možných vyústění každé dobrodružné cesty a ať se rodina, kamarádi a ambasáda snaží a platí jak umí) a potom mi poslední část před zachráněním přišla už hrozně zdlouhavá (kdyby sem tam pár stránek nahradilo něco jako "a tak to šlo další dva dny", byla bych spokojenější). Ale jinak je Yossi samozřejmě frajer že to zvládl a je bezva, jak to ovlivnilo jeho budoucí život a kariéru. A oproti spoustě jiných knížek je také zajímavé pravdivé popisování měnících se vztahů mezi členy výpravy (žádné idealizování a přátelství až za hrob, to je jako po shlédnutí Black Hawka číst Nazí a mrtví :-)).

24.03.2013 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Pana Svěráka přece všichni milujeme :-).

20.03.2013 4 z 5

Vyprávěj, mámo, jak to bylo Vyprávěj, mámo, jak to bylo Eva Erbenová

Paní Erbenová je dnes v Dopoledním Radiožurnálu, tak jsem si vzpomněla, že jsem tuhle knížku vlastně taky četla. Smutný a dojemný příběh (jako všechny vyprávějící o holocaustu a podobně), o to působivější, že ho vypráví malá holčička. Máma učí na prvním stupni a knížku léta čte v rámci výuky starším dětem a prý na ně také velmi silně působí.

13.03.2013 4 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Mně se knížka líbila, jako vždycky. Trochu míň než čistě humorní Robinové, Malinkatý kretén nebo Otcem i matkou proti své vůli, ale humor i typické charaktery hlavních hrdinů paní Frýbové prostě žeru :-).Jako vždycky jsem měla pocit, že obsahem i množstvím poměrně uzavřených příběhů by knížka vydala klidně na dvě tenčí, ale jo, bezva :-).

07.03.2013 4 z 5

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Já jsem toho od Agathy přečetla myslím už většinu a tohle je jedna z knížek, které mě zaujaly nejvíc. Líbí se mi, jak v ní aktéři citují zřejmě v té době moderní divadelní hry nebo knihy, stejně jako my dneska běžně používáme v mluveném jazyce kousky (nejen) z her Járy Cimrmana. Jedna z knížek, u které mě mrzelo, že jsem jí dočetla a nechtělo se mi hned se vrhnout na něco dalšího.

01.03.2013 5 z 5