Mark. Mark. komentáře u knih

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

Kniha má mnoho podivných zápletek, ale také mnoho hluchých míst, které mne moc nebavily. Na konci knihy mne zamrzelo, že Wamiho život skončil, v dalších dílech mohl být opět zajímavou postavou. Velmi mile mě překvapil Kapak Raimi, že přinutil Kardinála ke skoku. Ale Kardinálovi to už bylo stejně jedno. Hodnotím tak na půl, četlo se to dobře, ale už bych si knihu ke čtení nevybrala. Ale zase mi to nedá, nepřečíst další díly.

02.10.2016 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Po dočtení některých knih si řeknu: krásné a dále se nimy nezabývám. Tady tato mne nutí hloubat a probírat to ze všech možných úhlů, jako bych něco takového měla sama prožít. Celkem tomu napomohlo, že až po přečtení více než 200 stran, bylo teprve přesně řečeno, že se jedná "jen" o dárcovství orgánů. Předtím mne to nutilo myslet si mnohem víc hororově. Mělo to za následek, jak si Tommy ještě v Hailshamu poranil loket, a ostatní děti se mu smály. Jak chtěl po Kathy aby mu ruku dala do dlahy pomocí pravítka. Jak z toho byl celý špatný. Jako kdyby už věděl, co se s jeho tělem bude dít. Moje představy byly opravdu děsivé, jak děti vykládaly a znázorňovaly, že si ruku či jinou část prostě odepnou, tak jako se na mikině odepíná zip.
Na jednu stranu jsem zvědavá, ale asi jsem i ráda, že nebylo více popisováno, jakým způsobem dárci dokonali a co jim bylo odebráno.
Celou knihou mne provázely původní otázky z přebalu - kdo jsme, odkud přicházíme, kam jdeme?

02.10.2016 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Jsem ráda, že konečně se dostává i k ostatním postavám - čili pokračování děje postav. Zatím mi to připadalo, že ostatní nijak nežijí. Ale i tak bylo mnoho postav vynecháno. Sem tam se mihl John ale jen proto, že je to Darius. Jane je jen nápomocná protože má pořád někdo nějaký zdravotní problém. Jinak žádná sláva. Wrath a Beth jsou fajn, a líbilo se mi popisování minulosti, jak se Wrath starší učil bojovat. Škoda že se nijak zvlášť o nich nepsalo.
Líbily se mi pasáže, jak se iAm stará o Beth, celkově mi ten chlapík přijde jako sympaťák. Trez, ach ty ženy, pro všechny naprosto nenapravitelný milovník. Ale Selena opět vše změní. s´Ex bude taky dobrý vykuk, doufám, že bude i v dalších dílech.
A Xcor? No, jak už víme, tady vládnou světem ženy, takže bylo jasné, že skončí v obleku :-)

Celkový dojem z knihy mám takový, že Ward píše, píše a pak už má přes limit stránek, a tak konec nahustí! No tak, proč mi to dělá, vždyť se to tak krásně čte.

01.10.2016 4 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Hodnotila bych podstatně hůř, ale povídka otec stála opravdu zato. Přečteno jedním dechem, napsáno naprosto skvěle. Pro velký úspěch si to někdy přečtu znova :-)
Rozhovory s bratry mi přišly naprosto divné. Nevím jak jinak se k tomu vyjádřit. Ale za to časová osa mne velmi zaujala. Bylo by fajn, kdyby to sem tam bylo vloženo do závěru ostatních knih.
Hlášky a v típky byly mnohdy vytrženy z kontextu a u některých mi vadilo, že nebylo napsáno mezi kým to probíhalo. Je to už dávno co jsem začala číst danou sérii. Někdy se mi vybavil celý úsek knihy nebo probíhající zápletka a to bylo fajn.

01.10.2016 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

V knihovně jsem měla na půjčení málo času a nevzpomněla jsem si na ty milenecké názvy, zda jsem to již četla nebo ne. Po otevření jsem zjistila že ano. Ale po více než roční pauze mi to vůbec nevadilo. Tyto knihy čtu od rána do noci a přestanu až když usnu. Možná si přečtu znova celou sérii, teď jsem to aspoň tak nehltala, jak to dopadne a pořádně jsem si knihu vychutnala. Nebyl to sice nejoblíbenější díl, ale pořád skvělý. Qhuinn a Blay jsou zlatí. Solu a spol bych vyškrtla! V jiné sérii by byli fajn, ale co tady? A co Assail? Kde ten se tady nabral a proč za námi přišel?!

30.09.2016 4 z 5

Stvoření temnoty Stvoření temnoty Steven Erikson (p)

Kniha celkově nebyla špatná, ale je asi nutnost přečíst další díly. Zatím jsem z dílu poněkud v rozpacích. Mnoho postav, a dalo by se říct, že málo děje. Velmi obdivuji autora, že to zvládl i s časovou linií a propojeností postav takto sepsat. Opravdu bych chtěla vidět autorovy poznámky :-D já je totiž mám. Mám totiž pocit, že než se dostanu k dalším dílům, již mi všechny postavu na A (Anomander, Andarist, Arathan) splynou. Tuším, že mi slynou i strážci. Ale bohužel musím říct, že děj mi nepřišel nijak akční, mnohdy nezajímavé pasáže, které byly až moc protahovány.

30.09.2016 3 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Druhý díl mne celkem zklamal. z daného důvodu doufám ve zlepšení třetího dílu, protože první mne bavil. Děkuji AriaLissa. První kapitola přečtená

17.09.2016 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Zpočátku jsem musela dolovat v paměti pár zásadních událostí, protože po přečtení prvního dílu jsem si dala pauzu, abych se ve třetím díle neztratila. Ale rychle jsem se vžila. Jsem ráda, že některé události byly připomenuty, např. co za zločin parta z dvanáctky spáchala, nebo jsem si vůbec nepamatovala matku Caleba a jejich smrt. Sice do děje nepodstatné, ale s něčím jsem si lámala hlavu.
Místy mi to připadalo, že se děj táhl a nic se neděje, ale i tak tato kniha stojí opravdu zato.

14.07.2016 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kniha se četla krásně. Jako oddechovka je prarádní, ale někdy mi to připadalo, jako styl "můj milý deníčku"

07.07.2016 4 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Na jednu stranu jsem ráda, že není více dílů. Sérii jsem četla hned po sobě, a už jsem měla strach, abych se nepřiučila výrazům. Krásná čeština mi opravdu chyběla. Linkovo čéče mi lezlo hodně na nervy. Sice zůstal otevřený konec nedořešených záhad, ale na relax to nebylo špatné.

19.06.2016 3 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Rozhodně více akce a zajímavější. Ale ty výrazy. Je mi jasné, že spisovatelky chtěly zaujmout, ale měla jsem tendenci je pořád opravovat.

19.06.2016 4 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

A to má být jenom trilogie? První díl má velmi pěkný a čtivý "úvod" (totiž, celý první díl mi přišel jako úvod), je zde plno možností na pokračování, zatím bylo spíš seznamování s postavami, takže i když děj byl, a nedá se říct, že by nebyl zajímavý, ... ale schází trochu akce. Uvidím co bude dál :-)

13.06.2016 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

mám pocit, že jsem ji četla jenom místo učení do školy, jinak bych ji asi nedočetla :-(

10.06.2016 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Velmi povedeně napsaná kniha. Někdy dočtu knihu, a po týdnu nevím přesně o čem byla. Tady i po dvou týdnech si pamatuji celou knihu v psaném pořadí. Hodně se mi vryla do paměti. Skvělá a poutavá.

10.06.2016 5 z 5

Pán čarodějnic Pán čarodějnic André Wiesler

Děj je skvělý, kniha velmi poutavá a dobře čtivá. Ale k historii se raději vyjadřovat nebudu, někdy jsem si prostě tvrdila, že je to jen vymyšlený příběh :-)

22.05.2016 5 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Je smutné, že si člověk mnohdy uvědomí, jak moc mu na někom záleží a potřebuje ho, až ho ztratí. Příběh krásný, ale kdybych měla říct posloupně co se odehrálo a koho kdy potkala, co zažívala, tak nevím. Nevyhovovalo mi neustálé přeskakování mezi minulostí, přítomností a budoucností.

28.04.2016 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Po prvním díle jsem se s nedočkavostí pustila do dalšího. Čtu, čtu a najednou konec. Nic zvláštního se neudálo. O hlavním hrdinovi padlo pár vět a to z podání vypravěče Homéra. Hlavní hrdina prvního dílu se tam jen mihl a vůbec nevím co s ním je. Jak skončil konec prvního dílu? Kde je nějaká návaznost? Doufám, že 3 díl bude podstatně lepší, když tam bude především Arťom. Huntera je škoda, mohl to být nakonec sympaťák.

22.04.2016 4 z 5

Hravé příběhy Hravé příběhy Eva Tvrdá

Není to můj styl, ale velmi to překvapilo. Máte očekávání na nějaký konce a vše je jinak. Mnohdy mě to úplně zaskočilo. Ale je velmi pěkné si přečíst něco od paní učitelky z českého jazyka. V duchu jsem chtěla vracet mé prožitky ze střední školy, ale nepovedlo se. Moc pěkná kniha.

04.03.2016 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Daná kniha nepatří k mým tématům, a můj ročník tuto dobu nezažil. Delší dobu jsem se k ní přemáhala a pak jsem ji s hrůzou četla jedním dechem. To co nás učili ve škole, se té knize ani zdaleka nevyrovná. Výborně napsaná

29.02.2016 5 z 5