Mark. Mark. komentáře u knih

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Do čtení jsem se nutila. Obálka knihy je moc krásná (k tématu) a lákavá. Ale kniha sama není psaná poutavě a nevtáhla mne do děje. Protrápila jsem se do konce jen s proložením dalších cca dvaceti knih. Příběh a námět byl dobrý, ale nezačetla jsem se.

22.06.2018 2 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Moje očekávání bylo větší, ale zklamaná jsem nebyla. Kniha byla napsaná čtivě. Místy děsivě a napínavě.

21.06.2018 4 z 5

Pravidla hry Pravidla hry Chloe Neill

Stránky utekly velmi rychle. Kniha se četla sama na jeden zátah. Autorka se v dějích neopakuje a čtenáře nenudí.

12.06.2018 5 z 5

Mrtví v rodině Mrtví v rodině Charlaine Harris

Některé postavy mi lezou krkem a mnohé úseky mne štvaly. Ale celkově mne série baví a nezapadá do stereotypu.

10.05.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Povídka mne nenadchla. Viděla bych to spíše na elektronickou formu a ne aby to vyšlo knižně, obzvlášť v takovéto ceně.
Nudila jsem se, nebyla ani hororová. Mé představy se velmi lišily.

02.05.2018 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Oddechové a klidné čtení. Žádné velké napětí se zde neobjevilo. Je smutné číst o Maxonovi a Americe jen z po vzdálí, jaké mají nynější strasti. Přestavovala jsem si knihu trochu jinak. Nic závratného se v knize neodehrálo a děj se protáhl do další knihy. Kniha se zbytečně táhla a myšlenky byly rozevláté. Slabý výtvor, který byl asi dle autorky zapotřebí. Doufám, že to v dalším díle rozjede. Kdyby nebyl čtivě napsaný, odkládám.

02.05.2018 3 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Kniha se četla velmi dobře a rychle utíkaly stránky. Nic úžasného to sice nebylo, ale pro zpříjemnění večerů to bylo krásné počtení.
Kniha má mnoho chyb, za které dle mých předpokladů nemůže autorka. Nelíbilo se mi používání počeštěných slov - mejkap, tesko. Chyba s překladem v názvu či neustálené nadpisy - jednou byl použit Londýn a následně London. Dále Balancovali na nosech špuntem od vína. Zajímalo by mne, jak teda balancovali.
Velmi často byly přehozené koncovky on a ona ... (měla místo měl). Také došlo na chybějící písmenka - chval x choval.

Doufám, že jsem vás neodradila, protože se mi kniha líbila.

20.04.2018 3 z 5

Impérium černé a zlaté Impérium černé a zlaté Adrian Tchaikovsky (p)

S takovým námětem jsem se zatím nesetkala. Je to něco nového a velmi mne kniha bavila. Některé pasáže byly táhlejší, ale celkově byl děj vhodně zasazen do doby. Charakteristické vlastnosti daného druhy byly pro mne zajímavou zvláštností. Hloubala jsem nad příběhem a knihu si užívala.

20.03.2018 5 z 5

Neodolatelný Neodolatelný J. R. Ward (p)

Taková milá. Jak mi se to líbilo. Zase něco jiného, než obyčejný standart.

19.03.2018 5 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Není to zrovna perfektní autorčin výtvor, chybí k tomu taková ta uhlazenost a neotřelost děje. Při jemnějším kritickém oku to stálo za přečtení, prostě v tomto žánru není moc co vymyslet. Chválím charakter a procítěnost postav. A jako tradičně, bych místy postavy trochu propleskla.
Není to sice na celých 5*, ale v porovnání s ostatními knihami z daného žánru je to velmi pěkně napsané. Jediné, co mne mrzí, že Ward nikdy nenapíše pokračování dvou postav. U "Rose" by se vzhledem k jeho minulosti a práci dalo toho tolik vymyslet, ale to už by ovšem spadalo do jiné kategorie.

19.03.2018 5 z 5

Srdce ze zlata Srdce ze zlata J. R. Ward (p)

Vzhledem ke standardním románům pro ženy, mi to nepřišlo až takové klišé. Je tam cítit kouzlo stylu psaní Ward. Jak již bylo v komentáři níže, popletení jmen bude pravděpodobně chybou překladatelky.

19.03.2018 5 z 5

Qejci: Existenciální sperma komiks Qejci: Existenciální sperma komiks Jiří Charvát

U některých jsem se velmi pobavila. Takové ze života. Od starších, až po nynější vtípky. Pěkně zpracováno.

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Z počátku byl děj nudný a táhlý. Asi až po objevení plechovky Dr. Pepper se kniha konečně rozjela. Poté děj v pyramidě zdechlin značně nabral na obrátkách. Konečně konec, při kterém bych ihned chňapla po dalším díle. Doufám, že následující díl bude stejně akční.

19.03.2018 4 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Musím autorku pochválit. Z minulého dílu jsme si odnesli spoustu nedořešeného či otevřeného. Mnohdy to tak bývá, že nová kniha, nový děj a již se k tomu autor nevrací. Autorka vše uvádí na pravou míru a na nic nezapomíná.
Hned na začátku knihy se odehrálo focení fotek s Claudem, které Sookie slíbila. Když už jsem si říkala, že se autorka konečně nachytala s domem, kde ji část shořela, opět z toho vybruslila a Sookie se přestěhovala zpět v rekordním čase. V dalším úseku knihy jsem už chtěla autorku nařknout, že zapomněla na auto a ona přijde s Tařinou kupní smlouvou na dolar a zůstal ji chevrolet malibu. A tak dál. Opět se to čte samo. Zatím mi přijde, že si série drží svůj standart, další díly nejsou ani lepší, ani horší. Očividně hned začátkem bylo počítáno s delší sérií.

14.03.2018 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Autorka má prostě slabší začátky. Jako relaxační čtení je to naprosto perfektní. Čte se to prostě samo. Vždycky se odehraje něco zajímavého i když to není plně akční, ale zatím jsem se nikdy nenudila.

14.03.2018 4 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Kniha se četla naprosto skvěle. Byla napínavá, měla akci i spád a mnohdy jsem neočekávala jak se to vyvine, ovšem jsem nad tím ani nepomýšlela, protože jsem četla.
Postavu Hecka jsem si hodně oblíbila. Sympaťáci asi nebyli praví sympaťáci, co? Ovšem Heck k jejich partě celkem dost zapadl.

14.03.2018 5 z 5

Manekýni Manekýni Pavel Hénik

Po dlouhé době jsem se zasmála! Kniha mne velmi bavila a to od začátku, až do konce. Měla propracovaný děj a postavy na sebe navazovaly, žádná nebyla zbytečná. Konec nebyl odbytý, jak se mnohdy u knih stává. Dobře se četla a nerada jsem ji odkládala. Někdy jsem se i ztotožnila s postavou Filipa. "Pohovor?" ... mé mylné představy, dostudovala jsem a hurá, tady mne máta. U daného podání jsem se velmi posmála. Nečekala jsem, že mne pohltí, a budu nad ní i uvažovat a dokonce si projedu vlastní znalost módních značek za X násobek životního minima. Vůbec mi nevadí, že netuším jak vypadá hlavní postava, jakou barvu mají jeho vlasy, atd. Autor se tímto naštěstí vůbec nezabýval. Co se mi líbilo bylo neotřelé přirovnání k slimákům, zavařeninové gumičce, výrazu žulového náhrobku bezejmenného vojína, role mikrotenového sáčku a propočet doby poločasu rozpadu make-upu. Nebo aspoň tolik, co by se za ulomený nehet vešlo!

13.03.2018 5 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Mírně táhle, ne příliš lákavé a čtivé. Dá se to proložit i dalšími knížkami a nenutí to hltat. Nijak se neklepu na další díl, ale jednou určitě přečtu. Byla zajímavá, ale nic úžasného :-(

05.03.2018 3 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Autorku miluji! Měla jsem obavy, jak budou vypadat její jiné knihy, ale je prostě stylem psaní. Dokáže to správně podat. Oddechové čtení, které se čte jedním dechem. Je to napínavé a lákavé

05.03.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Tato tématika byla opět velmi pěkně zpracovaná. Nebylo tam již tolik zápletek jako v sérii nástroje smrti. Ale je fakt, že se díly postupně gradovaly, až došlo k válce. Líbilo se mi propojení s Jacem a Clary. Není to nutností, ale je lepší mít přečtenou i sérii nástroje smrti

05.03.2018 5 z 5