maris123 maris123 komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Po fázi velkého očekávání přišla fáze zklamání. Sapkowski v posledním díle nepřekročil úroveň předchozích dílů a zejména úroveň svých povídek. Ságu rozběhl ve svém (a mém oblíbeném) povídkářském stylu, ale závěr se mu jaksi rozplizl pod rukama.
Bod dávám za popis válčení, dál už jsem si jen říkala, že to je snad nějaká jiná dimenze, nějaký sen, ale ono ne. Takové rozuzlení bych čekala někde v červené knihovně. Dva body za odkaz na Artušovskou legendu., ale víc ani ťuk.
A ještě, aniž bych chtěla vyvolávat hejty a fajty: Někdo tady v komentářích vyzdvihl tuto ságu nad Tolkienova Pána Prstenů - tak to ani náhodou.

27.09.2019 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Povídky jsou čtivé, příběhy se vzájemně proplétají a navazují na sebe. Bavily mě autorovy odkazy na klasické pohádky, trochu jako: jak to doopravdy bylo s pannou a netvorem, se Sněhurkou, s džinem v láhvi.

03.09.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Vylíčení tatérského prostředí mě nadchlo, příběh je čtivý a děj svižný. V první polovině knihy na mě působily rušivě spory mezi kriminalisty, připadaly mě až nepřirozeně vyostřené. Podobně nepřirozeně působilo vygradování závěru, kdy šlo už ne snad o minuty, ale o sekundy. Nepobrala jsem odhalení identity Sama, které šlo proti svědectví jeho tatéra - ale možná jsem jen nepozorná čtenářka.

17.07.2019 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Čekala jsem klasickou detektivku a nakonec se z toho vyklubal pěkný psychologický thriller. Poslouchala jsem namluvenou verzi, takže ty děsivé okamžiky, které v knize obvykle přelétávám v rychlosti, jsem si musela pěkně vyslechnout celé.

01.07.2019 4 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Sherlockovy myšlenkové pochody jako vždy vynikající. V druhé části jsem brzy odhadla rozuzlení a to mě trochu zkazilo celkový dojem.

10.06.2019 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Písek znám, je to město mého mládí, a že se příběh odehrává právě tam, to byl takový milý bonus

05.06.2019 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Pro mě zatím nejlepší díl ze série Akta Enzo.

03.04.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Čemu chceme věřit? Každý příběh je jen odraz toho, co se skutečně stalo. Deset účastníků jedné události bude vyprávět deset různých příběhů. Důležité je, co si z nich odnášíme v sobě dál. Ať už je to příběh chlapce a tygra nebo příběhy jednotlivých náboženství, jejich vyprávění a sdílení odlišuje člověka od zvířat.

31.08.2018 5 z 5