marhoul marhoul komentáře u knih

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Parádní knížka! Vhodná i pro něžnější fanynky TdF, které u dlouhých přenosů hlasitě nefandí, ale spíše... žehlí.

16.03.2020 5 z 5

Zaklínač: Meč osudu Zaklínač: Meč osudu Andrzej Sapkowski

Mé první setkání se Zaklínačem. Jsem okouzlena!!!

17.08.2019 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Měla jsem dojem, že se pouštím do kriminálky, přehlédla jsem, že se jedná o duchařinu, kterou nemusím. Moje chyba. U knížky jsem se bála. To ovšem nesouvisí s hodnocením. Děj kolem postavy psychiatra mě bavil a děj kolem trojice v domě mě doslova otravoval. Hloupé rozhovory, stále se opakující repliky a situace, to vše mi moc nesedlo. Knížku jsem dočetla, ale na další dílo této autorky se zatím nechystám.

14.12.2018 3 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Napínavé, strašidelné.... Dobré!

22.10.2018 5 z 5

Laskavé, krásné, jemné a úsměvné.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Těžká kniha. Ale stálo to za to.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Hodně dobrý román z lékařského prostředí. Svižně se čte a je velmi hezky vystavěn.

22.10.2018 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Historický román, ke kterému se ráda vracím.

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Amélie mě baví a ani tato kniha není výjimkou. Velmi osobitě zpracovaná zkušenost života Evropanky v prapodivném Japonsku.

21.10.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha mě "zastihla" v období, když jsem cítila potřebu zvolnit a popřemýšlet si nad životem. Pohladila mě po duši a vždycky, když ji někde vidím, usmívám se. Je to taková Bible pro mladé.

21.10.2018 5 z 5

Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Dan Hrubý

Dan Hrubý a jeho Pražské příběhy jsou moji láskou, inspirací, nostalgií a souborem malých i velkých příběhů, které mi krmí duši. A protože má paměť má tendenci některé informace vypouštět, k Příběhům se ráda a vcelku často vracím. :-)

21.10.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Odpočinkové čtení. Autorčin styl psaní mi vyhovuje. Příběh mě bavil v obou dějových liniích a těším se na další její knihy, které mě dosud míjely.

10.10.2018 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Jedním dechem. Konec neměl chybu. :-)

10.10.2018 5 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Motivační filosofické pohlazení po duši.

16.03.2020 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Na tohle mám zřejmě nízké IQ. :) Mě to nebavilo snad na pět pokusů. Přes takový psaný projev se zřejmě nedokážu přenést. Ale není všem dnům konec, třeba to někdy dopadne.

29.12.2019 1 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Podle mého názoru se jedná o výstižně napsaný životní příběh "naší" Pavlíny Pořízkové. Strhující, napínavý, šťavnatý a zároveň děsivý příběh mě dostal. Věděla jsem něco málo, stran emigrace Pavlíniných rodičů a o jejich složitém získání dcery z komunistického Československa do zahraničí, však netušila jsem, co vše to obnášelo. Má první kniha od Martiny Formanové. Líbila se mi.

24.06.2019 3 z 5

Pražské příběhy 3 - Z Malostranských zákoutí až do Jiného Světa Pražské příběhy 3 - Z Malostranských zákoutí až do Jiného Světa Dan Hrubý

Třetí díl Pražských příběhů mě potěšil stejně jako oba díly předchozí. Opět se jedná o zajímavé čtení. Kniha je plná starých fotografií a příběhů, které tvořili historii Malé Strany a jejích přilehlých zákoutí. Informace autor pracně posbíral po pamětnících a archivech a velmi čtivě je předkládá tak, aby i lidé, kteří toho o Praze moc nevědí, pocítili akutní touhu se na ta místa s knihami vydat a hledat konkrétní adresy, kde se to všechno tenkrát stalo. :-) Děkuji Danu Hrubému za to, že pokračuje v něčem tak, pro nás, příjemném, co navíc dává smysl...

21.01.2019 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Pro dítě těžké, ale tenkrát jsem to dala!!!

Carrie Carrie Stephen King

Jedním slovem: úzkost.

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Četla jsem dvakrát a pokaždé jsem měla z knihy zážitek.