Margerite Margerite komentáře u knih

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Za mě slabší než 1. díl. Huldu jsem si v Temnotě oblíbila, takže jsem byla ráda za pokračování. Se zasazením děje do minulosti nemám problém. Spíš mi vadila časová, místní i dějová roztříštěnost a příliš velké množství postav. K tomu přidejte kratinké kapitoly. Na mě už to bylo moc nekonzistentní. Navíc mám pocit, že se vytratila všudypřítomná ponurost, která čišela z 1. dílu, což je za mě škoda. Přesto zkusím i 3. díl, Huldin osud mě zajímá.

01.03.2023 3 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Zajímavý děj i hlavní hrdinka, bohužel trochu moc zkratkovité a hrozně knížku sráží špatný překlad. Naopak závěrečný twist je super, zkusím i další díl. Překládal ho někdo jiný. Ale tentokrát nemohu hodnotit více než 3*.

09.01.2023 3 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Odloženo po asi 30 stranách. Nějak jsem přehlídla, že se jedná o literaturu pro dospívající. Já si sice i ve svém věku 35+ ráda občas přečtu young adult, ale tohle je fakt pro děti ze ZŠ. Ani to nechci hodnotit, navnadilo mě vysoké hodnocení, příště musím číst pořádně anotaci. A obálka neodradila, naopak navnadila, na první pohled to prostě knížka pro děti není :) Navíc i v knihovně ji měli u dospěláckých.

25.12.2022

Po mně potopa Po mně potopa Sarah Perry

Knížku jsem si půjčila, protože se mi moc líbil seriál podle Sarah Perry "The Essex Serpent". Bohužel to bylo zklamání.Odložila jsem ji těsně před půlkou. Začátek tajemný a napínavý, ale pak už zdlouhavé a poměrně nudné. Nedočteno.

02.09.2022 2 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Příběh výborný, bohužel knížku strašně sráží nepovedený překlad. Nemůžu dát víc než 3*.

26.04.2022 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Za mě zatím nejslabší díl. Autoři nastavili laťku poměrně vysoko a je těžké ji udržet i v 5. díle. Mám pocit, že už se dost opakují. Ani případ, ani osobní vztahy mě tentokrát nebavily tak, jako v předchozích dílech. Tak snad si u mě napraví reputaci dalším pokračováním.

20.03.2022 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Knihu jsem nedočetla, zvládla jsem asi 2/3 a pak už se mi do ní nějak nechtělo. Ani nevím, jak to dopadlo, kdysi jsem viděla film, ale konec si nepamatuji. U mě se zařadila k těm málo titulům, kdy je lepší film než kniha.

11.07.2021 2 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Normálně mám detektivky a thrillery v pomalejším tempu ráda, ale tohle mi nesedlo. Tady bylo podle mě hodně hluchých míst a obzvlášť dějová linka z minulosti byla místy dost nudná. Poslední třetina už má lepší tempo, ale opět mě zklamala ona starší vražda. Tam jsem pachatele uhodla už hodně dlouho před koncem. Myslím, že by románu hodně prospělo zkrácení. Body plus za příjemný překlad, poslední dobou bývají některé detektivky přeložené hrozně. Za mě průměr, příjemné počtení, ale žádná pecka.

17.03.2021 3 z 5

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

(SPOILER) Nejdřív chci uvést, že jsem přečetla jen úvodní povídku, Hellraiser. Že je v knížce ještě jedna, jsem vlastně zjistila ve chvíli, kdy jsem Hellraisera dočetla. A ta další mě už nelákala. Nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení, za mě průměr, 3*. Nejsilnější z celého dílka jsou úvod a závěr s cenobity, které mnohé naznačují, ale do jejich dimenze jen lehce nakoukneme. Bohužel, pokud by tomu byl dán větší prostor, bylo by to plus. Zbytek knížky je vata, zbytečně krvavá, která chce až příliš toporně šokovat. Navíc je vývoj dost předvídatelný. Váhala jsem, jestli vůbec dočítat, ale chci srovnat povídku s filmem, který si mám v plánu pustit a který má taktéž vysoké hodnocení. Myslím, že horor se dá napsat lépe, sofistikovaněji, bez zbytečných potoků krve. Pokud to autor umí, bude se čtenář bát i tak. Tady to neklaplo, tedy aspoň u mě. Horor je můj oblíbený žánr, ale Clive Barker se k mým oblíbeným autorům nepřipojí.

14.03.2021 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Z počátku knížka vypadala zajímavě a napínavě. Začala jako detektivka, ale pak se to zvrhlo v červenou knihovnu plnou klišé. Naprosto nechápu zdejší vysoké hodnocení. Dočetla jsem ji jen proto, abych si ji mohla přidat do Čtenářské výzvy. Kdo čekáte detektivku a vysokou literární úroveň, raději ruce pryč.

03.02.2021 3 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Tak tohle bylo pro mě bohužel zklamání. Dramatické a zajímavé prostředí pandemie jaksi vyšumělo doztracena. Za mě zatím nejhorší kniha Petera Maye. Bylo to celé tak nějak letem světem, člověk se s postavami pořádně ani neseznámil a už byl konec. Příliš akce, příliš brutální. Prostě nečekejte ani Ostrov Entry, ani Skálu. Nejblíž má román asi k sérii Akta Ento, ale i ta je mnohem lépe napsaná. Ale pana Maye nezatracuji, i mistr tesař se někdy utne :)

28.12.2020 3 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Moje hodnocení je někde mezi 3* a 4*. Téma i obsah super, ale ta forma mi jaksi nedovolovala se pořádně začíst a ponořit do děje. Přesto zkusím další díly, jsem zvědavá, jak to bude dál.

05.10.2020 4 z 5

Vítejte v Klubu trapáků Vítejte v Klubu trapáků H. N. Kowitt

Zábavná knížka, která připomíná Deník malého poseroutky. Půjčili jsme ji v knihovně pro syna, ale já se do ní na první otevření hned začetla. Není to žádný literární skvost, ale taková jednohubka, která pobaví i ddospělé.

10.08.2021 4 z 5

Polštářoví podvodníci Polštářoví podvodníci Daniela Krolupperová

Svižná a zábavná knížka pro mladší čtenáře, oceňuju použití současného jazyka.

02.03.2021 4 z 5