Spící obři přehled

Spící obři https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345662/bmid_spici-obri-MjO-345662.jpg 4 491 491

Akta Themis série

Deadwood, Jižní Dakota. Jedenáctiletá Rose se prohání na kole poblíž domova, když tu se náhle propadne pod zem. Probere se na dně jámy v krychlové místnosti, na jejíchž stěnách září tajemné složité symboly. Hasičům, kteří ji přispěchají zachránit, se naskytne ještě podivnější pohled: Rose leží na dlani obří kovové ruky. Uběhlo sedmnáct let, avšak záhada bizarního artefaktu, jeho původu či tvůrců zůstává nevyřešena. Určení stáří se vzpírá logice, vojenské zprávy jsou cenzurované, nové teorie zuřivě zamítané. Pár lidí však neúnavně pátrá po odpovědích, mezi nimi i Rose, toho času již vystudovaná fyzička a vedoucí tajného týmu pokoušejícího se rozluštit záhadné symboly. Brzy je jasné, že se ocitli na cestě k odhalení objevu, který přepíše dějiny lidstva. Buď mu přinese definitivní mír, nebo hromadnou záhubu…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spící obři. Přihlašte se a napište ho.

Karlík27
08.02.2024 3 z 5

Zajímavý námět knihy a i forma mě bavila protože byla jiná než u ostatních knih

Arev122
02.04.2023 2 z 5

Námět velmi zajímavý, ale vadila mi forma vyprávění. Mám raději klasické románové čtení.

mekkejla
18.01.2023 4 z 5

Za mě super. Líbil se mi jak příběh samotný, tak jeho forma. Epilog mě hodně navnadil na další díl.

Knižní novinky (12. - 23.6.)

12.06.2017

Kniha Spící obři v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech3x

archeologie mimozemské civilizace sochy sci-fi

Sylvain Neuvel
kanadská, 1973