Margerite Margerite komentáře u knih

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Za mě trochu zklamání. Zápletka, na kterou jste narazili už nejmíň v tuctu knížek. Pachatele uhádnete taky dost brzo a celé se to nějak vleče, člověk ani nemá touhu číst dál. Geografické umístění zajímavé, ale podle mého názoru nevyužité. Průměr, neurazí, nenadchne.

17.09.2021 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příjemně mrazivý, napínavý thriller, kde skoro do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně dopadne a jak to vlastně bylo. Žádná vysoká literatura, ale příjemná oddychovka. Určitě doporučuji.

24.08.2021 4 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Nechápu zdejší nízké hodnocení, ta kniha je prostě výborná. Trochu klame název, protože Jidášovo evangelium nakonec není ta úplně hlavní linka. Ale to vůbec nevadí, protože je tu úžasná kompozice, motivy, prolínání časových rovin, skvěle propracovaná psychologie postav. A česká stopa potěší. Nechci nic vyzrazovat, ale pokud máte rádi chytré knížky, tohle je jedna z nich. Neváhejte.

08.06.2021 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Naprosto skvělá série, hodnotím po přečtení třetího dílu. Malilinko slabší byl za mě ten druhý, hlavně asi proto, že už jsem byla nažhavená, jak to dopadne s Juliette a se silem 18 a se vším ostatním. Opravdu jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četla. Skvělý nápad, propracovaný svět, uvěřitelné postavy (na superženu Jules si člověk zvykne). Nikdy nevíte, kdo kdy zemře a co na vás čeká za dalším rohem. A i další rovina se mi líbila. Když se člověk zamyslí, co by se stalo, kdyby byl někde sám nebo s malou skupinkou lidí. Všichni používáme elektřinu, mobily, televizi, auta a tak dál, ale málokdo z nás by asi něco z toho dokázal opravit, ne-li přímo vyrobit. A v dnešní situaci je možná lepší se nad tím takhle na noc ani nezamýšlet, to pak nebude moc valné spaní. Za mě prostě oba palce nahoru a moc se těším na filmovou adaptaci.

03.11.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Ze začátku se příběh rozjíždí hodně pomalu a vy vlastně víte (díky vyšetřování), jak jedna ze dvou linek dopadne. Rodinka na venkově na zabití, ale ani vyšetřovatel Týr mě moc nenadchnul. Potěší cameo Huldara (série Huldar a Freya), ale vlastně se skoro nedstane ke slovu. Postupně se člověk začítá víc a víc a začne ho zajímat, jak tuhle motanici autorka rozplete. Řešení za mě nakonec fajn, poměrně uvěřitelné. První půlka 3*, druhá 4*, přikláním se ke 4 a těším se na další díl.

Huldar a Freya za mě pořád od autorky nejlepší počtení.

05.04.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Ulítlé, ale zábavné. Lepší než 1.

23.02.2024 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Za mě zatím nejslabší díl. Na mě až moc senzací, konspirací, podivných náhod a podobně. Škoda. Nějak mi to tentokrát neodsýpalo a musela jsem se nutit číst.

15.05.2023 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Tak tohle bylo hodně slabé, na to, že má kniha aktuálně 87 %. Takový spíš podprůměr, zápletka místy k smíchu, jako třeba sexuální fantazie hlavní hrdinky o muži, který ji drží v zajetí a nic o něm neví. Překlad ala google překladač. "Edice světový bestseller" už mě tolikrát zklamala, ale já si pořád nedám a nedám říct, protože mě vždycky nějak dostane anotace a zdejší vysoké hodnocení. No nic, třeba sáhnu příště po něčem lepším, ale od téhle autorky už to nebude.

29.12.2022 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první a poslední knížka pana Kariky. Podle hodnocení jsem se na ni vážně těšila, navíc horory miluju. Ale tohle byla katastrofa, odloženo po cca 30 stránkách, déle jsem to nevydržela. Slohové cvičení ze základní školy. Absolutně nechápu, kde kniha vzala 80 %, to už jsme jako čtenáři až takhle nenároční?

22.02.2022 1 z 5

Knihu jsem si vybrala do Výzvy 2022 k tématu "africký autor". Ale jsem z ní tedy značně rozpačitá. Na první pohled nenáročné čtení ke kafi se sympatickou hlavní hrdinkou. Ale místy jsem se nemohla zbavit dojmu, že autor paní Ramotswe zesměšňuje. Měla být nadprůměrně inteligentní, čemuž tedy její myšlenkové pochody ani vyjadřovací schopnosti neodpovídaly. Nebo je to snad styl autora? Doteď si nejsem jistá. Další díly ale číst nebudu, dílko ve mně zanechalo rozporuplné pocity.

08.02.2022 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Podle hodnocení budu asi výjimka, ale mně se kniha moc nelíbila. Jako první musím vytknout velmi slabý překlad. Pak je tu geniální a sexy detektiv, na mě až příliš geniální a příliš sexy. No a rozvláčný děj, kdy už dlouho před půlkou knížky víte, jak to dopadne. Pomalu odvíjející se příběhy mám ráda, ale musí to mít smysl. Na mě prostě příliš jednoduché a přímočaré, psané příliš na efekt, bez hloubky. S Harrym Holem či Joonou Linnou tohle nesnese srovnání. Další případy Frosta Eastona raději vynechám.

23.01.2022 2 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Skvělé postapo se zbytečně useknutým koncem. Váhala jsem mezi čytřmi a pěti *, ale nakonec jsem lehce přidala. Úžasný nový svět, který by stál za další prozkoumávání. Komu se líbilo Silo, neváhejte!

07.08.2021 5 z 5

Na stráži Na stráži Dmitry Glukhovsky

Od Gluchovského jsem kromě trilogie Metro četla už jen Soumrak. Metro je za mě naprosto úžasné a podmanivé, o to víc jsem byla zklamaná ze Soumraku. U Stanoviště je podle mě autor zase ve svém žánru, kde se mu tak daří. Mohlo to být o fous lepší, ale i tak je to 4* postapo. Těším se na druhý díl.

07.04.2024 4 z 5

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Aktuální hodnocení 82 % je podle mě příliš vysoké. Kniha je dost roztahaná, spoustu věcí si domyslíte předem. Kdo se chce bát, tak tady narazí. Nápad hlavních bubáků je za mě super, ale zpracování vázne, stejně jako překlad. Občas jsem se musela i smát, když hrdinka "vyvrátila" místo vyzvrátila večeři a podobně. Vyvrací se snad strom, nebo ne? A sukně se jí prý "nadýmaly" místo nadouvaly, no to už ani nebudu komentovat. A takových perel tam najdete spoustu. Čtivé to sice celkem je, ale že bych učurávala strachy, což bych u hororu fakt ráda, se říct nedá. Za mě pouze průměr.

06.03.2024 3 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Silnější 3*, ale víc dát prostě nemůžu. Technička na "Spektru" se až příliš podobá Tilly ze série Washington Poe, tady mohla být inspirace. Postavy, případ i vyšetřování veskrze průměrné. Pocit viny hlavního hrdiny taky ohraný, jmenujme Joonu Linnu, Harryho Holea či z novějších Sebastiana Bergmana. Neurazí, nenadchne. Oddechovka ano, vyšší liga ne. Musím pochválit překlad, na dnešní dobu solidní, kolikrát to stojí za psí štěk. Zkusím další díl a uvidím.

05.02.2024 3 z 5

Vývrat Vývrat Tove Alsterdal

Ze začátku malinko slabší, ale jakmile se začtete, příběh vás chytne a nepustí. Dobré čtení, doporučuji!

13.01.2024 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Moje druhá knížka Harlana Cobena a asi na nějakou dobu poslední. Jako oddechovka ano, ale jinak to žádná sláva nebyla. Za mě je aktuální hodnocení 87 % hodně nadstřelené.

28.12.2023 3 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Audiokniha a opět skvělé. Doporučuji!

10.11.2023 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

V druhém díle je příběh nohem lepší a dala bych 4*, nebýt toho katastrofálního překladu. Doslovně překládané idiomy a věty nedávající smysl. Kdybych napsala, že to byl google překladač, tak bych ho tím urazila. Tohle mě vážně nebaví. Dobrá knížka s dobrým příběhem a zabijí to překladem. Velká škoda.

28.10.2023 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Nedočteno, hodně slabé. A to mám autorovo Oddělení Q moc ráda.

30.09.2023 2 z 5