Margaritta1987 Margaritta1987 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tohle je druha kniha od Petry Dvořákové, kterou jsem četla a musím říct, že byla fakt dobrá. Líbila se mi o dost více než její Dědina. Hynku Gráblovi mate někdy sto chutí jednu vrazit, ale taky ho v něčem chápete. Je fajn vidět syndrom vyhoření z mužského pohledu. A co si budeme povídat má krizi středního věku jak hrom. Knižku jsem četla ušima a byla dobře namluvená.

19.01.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Miluji lyžování, výhled na Alpy a sladké. Tahle knížka všechno spojila. Jasně, že hned od začátku víte, jak to si dopadne, ale čtení knizky vás baví. Těšíte se na večer, až budete znovu pokračovat a když už by jste měli knihu odložit a jít spát, tak si říkáte "ještě jednu kapitolu". Knizky od Caplinové mi zvedaji náladu, jsou skvělá oddechovka a přistihla jsem se, že se u čtení pořád usmívám.

18.02.2022 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Knihu jsem "četla" jako audioknihu. Hodně mě bavila. Bylo od poloviny knihy jasné, jak dopadne, ale poslouchala se skvěle. Hlas Jany Strykové přesně pasuje k hlavní hrdince

30.12.2020 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Knizka měla spád a přečetla jsem ji jedním dechem. Opravdu mě bavila. Četla jsem jí až po Vánocích v Paříži a vůbec to nevadilo. Sice jsou z jedné série, ale nenavazuji na sebe. Tato má z celé série nejméně procent a opravdu se divím. Byla skvělá

23.02.2023 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

V naší knihovně nebyla zrovna k dispozici Chata ve Švýcarsku od Julie Caplinové, tak jsem z nouze a na doporučení naší knihovnice vzala tuto a byla naprosto skvělá. Prolínání dvou dějových linek, vzpomínání na starý osudový románek a začínající nový mě opravdu bavilo. U čtení jsem koukala na Google mapy, procházela si jednotlivé ulice a toužila být v Paříži. Pro navození atmosféry jsem si koupila pár pralinek a zapálila svíčku s vůní čokolády. Knížce dávám všech 5 hvězd

18.02.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Myslela jsem, že kniha z Japonska mě bude bavit nejméně z celé série, ale opak byl pravdou. Krásné představená kultura, zvyky a jídla. Postavu Haruko jsem si zamilovala. Jak to celé dopadne, je vám jasné už od začátku, ale baví vás jí přečíst až do konce a na poslední stránce je vám líto, že není pokračování.

24.08.2021 5 z 5

Knihu jsem poslouchala v době lockdownu, kdy nemůžu jet ani mimo okres a cestovat muzu, tak prstem po mapě. Líbilo se mi Ládíkovo nadšení i styl humoru. Určitě si poslechnu další

06.04.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Slaďárna, ale ne přeslazená. Je tam spousta dobrého jídla, pití a odpočinku. Knižku jsem přečetla za 2 večery. Na ten druhý večer, jsem odpoledne upekla skořicové šneky a cely den jsem se těšila, až večer budu moci k ní znovu zasednout. V Kodani jsem byla jako dítě, moc si z ní nepamatuji, ale po popisu krás v knížce, tam mám chuť hned jet.

02.03.2021 4 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Hezky zpracované téma strachu dítěte. Krásná basnička pana Hrubína a doplněné ilustracemi pana Milera patří podle mě k našim národním pokladům. Knížku znám zpaměti, syn ji chtěl slyšet každý večer, tak sloužila jako taková naše "ukolébavka".

04.01.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Z knížky dýchala příjemná atmosféra a opět jsou v ní fajn lidi, které bych chtěla potkávat. Líbí se mi styl autorky, kterým popisuje okolí a atmosféru. Bavila me o kousek více než Kavárna v Kodani

14.03.2021

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Knížku jsem poslouchala a dostala mě na lopatky. Nádherný lidský příběh, u kterého jsem se často smála a uronila i pár slz. Eleanor jsem si zamilovala a závěr byl nečekaný. Knihu opravdu doporučuji. Škoda, že autorka nenapsala další

04.01.2021 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Na další díl Romantických utěků jsem se tak těšila, že jsem si knížku koupila v předprodeji. Za dva večery jsem ji přečetla a opět Julie nezklamala.

30.04.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Uz 4. kniha a opět me moc bavila (dokonce o chlup více než predešlá Cukrárna v Paříži). Krásný popis krajiny, fajn lidi okolo hlavní hrdinky. Proste super oddechovka

28.05.2021 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Úžasné. Nektere frky jsou geniální. Smála jsem se celý večer.

20.03.2021 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knihu jsem "četla ušima". Moc mě bavila

11.01.2021 4 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Ze života. Na některé části komiksu si vzpomenu, když se mi časem stanou, přesně tak jak je autorka nakreslila. Některé frky jsou brilantní a nektere trošku slabší

04.01.2021 4 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Knihu jsem poslouchala a splnila přesně to, co jsem od ní očekávala: zvedla mi náladu.

07.02.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Z knížky jsem nadšená. V knihovně jsem si ji půjčila, jako audioknihu. Výber hereček pro hlavní postavy byl skvělý. Hlasy Jenovéfy Bokovové (Bárka) a paní Šafránkové (babička) se přesně hodí. Audiokniha byla ale poničená a druhou část knihy jsem tedy četla jako klasickou knížku. I ta se skvěle plynula. Určitě si půjčím i další knihy od autorky

05.06.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zatím mě tahle audiokniha od Zibury baví nejvíce (zřejmě proto, ze je jeho první). Proste Ládík je super

18.05.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další kniha (uz 3.), kterou jsem od autorky četla a moc mě bavila. Ke knížce jsem si koupila makronky a vychutnávala si úžasnou atmosféru

18.05.2021 4 z 5