mareksevc mareksevc komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

čítal som verziu z roku 2020. kniha bola super, ale prvých 600 strán ma až tak nechytilo, potom do konca bol dej super čítanie aj ked koniec mi prišiel celkom rýchly, tuto knihu považujem od Kinga osobne za nejaký vyšší stred kvalitou

08.03.2021 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Toto dielo si viem predstaviť ako povinné čítanie pre deti, jedina ktoru lutujem že som videl prvy film až potom čital knihu, inak by to bolo dokonale čitanie

17.02.2021 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Na úvod - NEODPORUČAM slovensku verziu od Ikaru z roku 2009 ten preklad je stašny. Ku knihe, - King zas raz ukazal majstrostvo , postavy sa mi vôbec neplietli aj napriek ich počtu, vývoj a správanie postáv klasicky aj na 10 hviezdičiek. Koniec je aký je , knihu som si užil od prvej po poslednú stranu nech dopadla ako dopadla.

10.02.2021 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Tak za mna jedna z najlepších knih od Kinga. Niekedy pri čitani som knihu na chvilu odložil v duchu som uznal že je to PAN spisovatel a dalej som čital .

22.01.2021 5 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

o hviezdu naviac že sa jedná o príbeh z metro universe ,, kniha je dobrá aj ked trošku krátka a koniec sa mi zdá dosť rýchlo uzavretý ale do metra som sa vrátil rád. Kiežby bolo preložených viac kníh pretože metro universe ma už okolo 20 titulov rôznych autorov!!

13.01.2021 4 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Poslednú časť trilogie by som dal po 1. na druhé miesto, kniha podla mna nieje ani tak post apo ako skor o politike ale číta sa velmi dobre , uznavam spisovatelove racionalne myslenie aj pohlad na vec !

02.01.2021 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

výborné po všetkých stránkach , vo svojej kategorii vskutku jedinečná kniha napisaná skoro dokonale pre pametníkov 80. a 90. vdaka

23.12.2020 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

fajn prolog k Nočnému Klubu

07.12.2020 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

posledný diel už ku koncu trošku strácal dych ale celá séria obstojná , take oddychovo krvave čitanie

26.11.2020 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

jednička ma bavila viac ale aj tak vyborný počin. Mam pocit ž že niektoré pasaže sa stali inšpiraciou pre knihy od Kotletu

20.11.2020 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

prvotriedny unik z reality :)

13.11.2020 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

jednoduché čítanie ale usmev mi táto kniha občas vyčarovala

06.11.2020 4 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

vyborné čítanie , napätie a tajomnosť tomu nechybaju , ja by som prijal ešte dalšiu knihu ktora by zase možno vysvetlila niektoré veci

09.10.2020 5 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

prvá kniha od autora, koncept sveta v ktorom sa kniha odohravala je velmi zaujimavý ale samotný dej mi prišiel jednotvárny, točiaci sa stále dookola. Je to škoda lebo z tejto témy by sa dalo "vytlcť" určite viac. II. diel budem zvažovať

28.09.2020 3 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

oddychové

04.09.2020 5 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

začiatok trochu pomalší ale časom som sa do knihy dostal a od polovice už bolo čítanie velmi plynulé ,, inak mená postáv Knispel a Wittmann su zrejme inšpirované menami nemeckých tankových es z 2. svetovej vojny

25.08.2020 4 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

tuto knihu som zbožnoval od malička, podla mna predbehla svoju dobu o zopár desiatok rokov , prvá časť - pobyt Jonathana na hrade je pre mna asi najlepšia pasáž z knih čo som čítal

19.08.2020 5 z 5

Svetová vojna Z Svetová vojna Z Max Brooks

iný pohlad na zombie tematiku , zaujímavý koncept , ja doporučujem

16.08.2020 4 z 5

Muž na úteku Muž na úteku Richard Bachman (p)

knihu som prečítal na jeden zátah , výborná ! Tak ako si počas čítania vecí od Kinga uvedomujem že toto písal King , tak pri tých od "Bachmana" je to uplne opačne

05.04.2020 5 z 5

Štyri po polnoci 1 Štyri po polnoci 1 Stephen King

plný počet už len za Langonierov, je to asi naj poviedka aku som čital

01.04.2020 5 z 5