marek1278 marek1278 komentáře u knih

Trůn z dračích kostí Trůn z dračích kostí Tad Williams (p)

Knížku jsem četl několikrát a pokaždé si ji vychutnávám, jako by to bylo poprvé a nacházím mnoho detailů, které jsem už zapomněl :) Jedna z nejlepších fantasy románů, co jsem kdy četl, dobrodružství Simona je prostě úchvatné

28.05.2018 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Od knihy jsem nic nečekal a byl z toho perfektní detektivní román. Erica i Patrik jsou opravdoví sympaťáci, zápletka byla opravdu zajímavá. Těším se na další díly

05.03.2019 5 z 5

Případ Azazel Případ Azazel Boris Akunin (p)

Moje první seznámení s Erastem Fandorinem bylo opravdu milé, ze začátku jsem měl trochu problémy vyznat se ve všech jménech a dalším, ale potom už příběh plynule nabral spád - těším se na další díly.

13.06.2017 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Skvělé zakončení ságy, které předčilo mé očekávání. Doufám, že to nebyl opravdu konec a nějakého dalšího dílu se ještě dočkám

15.12.2014 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Bavil jsem se od začátku do konce, těším se na další díly :)

10.10.2018 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Naprostá spokojenost, trochu jsem se bál, jak dopadne detektivka v budoucnosti, ale je to čtivé a zajímavé. Těším se na další díly

21.09.2017 5 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Hodně zajímavá detektivka, Irene mi docela sedí a tak jsem se celou knihu bavil - finále bylo docela překvapením :) Už se těším na další díly

01.08.2016 4 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Knihu jsem četl poprvé a ač jsem byl ze začátku trochu zmatený, příběh Dany byl opravdu hodně dobrý a jak postupem času byla objevována další a další fakta, nedalo mi to než dočíst jedním dechem. Skvělá práce

12.05.2016 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Za mě jednoznačně nejlepší díl série a už se těším na další - styl Monse Kallentofta mi neskutečně sedí a konečně neřešíme půl knížky to, že je Malin opilá :)

04.11.2015 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Velice povedené čtení, sice pro mě nedosahuje takové míry napětí, jako první díl, nicméně moji pozornost si příběh udržel a už se těším na další setkání s Tórou.

08.09.2015 4 z 5

Bože, dítě chraň Bože, dítě chraň Robert B. Parker

Moje druhé setkání se soukromým očkem Spenserem dopadlo mnohem lépe než minule (Godwulfský rukopis) - bavil jsem se celou knihu, žádná hluchá místa, už se těším na jeho trefné hlášky v příštím díle.

22.05.2015 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Co k téhle skvělé knížce napsat? Jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, které jsem kdy četl, od začátku do konce perfektní dílo, vřele doporučuji :)

04.05.2015 5 z 5

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Překvapivě výborná historická detektivka, dobové reálie naprosto nenudí a jen doplňují úžasnou atmosféru. Doporučuji a těším se na další díl :)

01.09.2023 5 z 5

Věž zeleného anděla 4 Věž zeleného anděla 4 Tad Williams (p)

Všechny díly dočteny opětovně na jeden zátah a je to zkrátka jedna z nejlepších fantasy ság, co jsem kdy četl. Jako celek je celý svět neuvěřitelně propracovaný a těším se, až si všechny díly za pár let zase přečtu. Skvostné dílo, vřele doporučuji všem, co ještě nečetli

19.07.2018 5 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Další skvělý příběh kočičí krimi, tentokrát z prostředí starožitníků - těším se na další díly

28.03.2017 4 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Ženský vyšetřovací klub se mi zalíbil hnedka od prvního dílu, druhý nezklamal, opět skvělá jízda. Těším se na další díly

18.01.2017 5 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

3+ Moje první kniha od Simmonse. Zajímavě pojatý příběh o upírech v čele se samotným Vladem. Škoda jen, že se druhá poloviny knihy stala takovou béčkovou akčňárnou ala Lara Croft. Určitě se ale něco od Simmonse ještě přečtu

05.12.2016 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

3,5* / Zajímavá kniha s, pro mě odfláknutým, koncem. Škoda

01.11.2016 3 z 5

Pěšec proroctví Pěšec proroctví David Eddings

Po letech jsem si znovu přečetl tento prolog a zase jsem jím byl učarován a ihned se musím vrhnout na další díly a znovu si celé dobrodružství prožít. Zkrátka mám Eddingse moc rád a těším se na další knihy

30.06.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Připojuji se i já s komentářem, že se asi jedná o "nejslabší" díl z celé série, ale přívlastek nejslabší je tady stejně na 5*, protože se čte zatraceně dobře a moc se těším na další díl, skvělé čtení :)

28.06.2016 5 z 5