marapavelka marapavelka komentáře u knih

Nevím, co na téhle knize všichni vidí, mně to nijak vtipné nebo zábavné nepřišlo.

12.05.2018 2 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Asi nejnepodařenější snaha o napodobení (kopii) Jiřího Kulhánka, jakou jsem kdy četl. Autor se zoufale pokouší být ještě drsnější, vulgárnější a nahláškovanější než vzor. Kdyby se, místo snahy nacpat do každé věty alespoň jedno sprosté slovo a do každé druhé alespoň jedno rádobyvtipné přirovnání nebo hlášku, soustředil víc na vytvoření originálního příběhu, bylo by to určitě prospěšnější. Takhle jsem to vzdal ani ne ve třetině knihy.

15.05.2014 1 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Z knihy mám trochu rozporuplný pocit. Hlavní hrdinku jsem si nedokázal oblíbit a její jednání mi přišlo divné. Ale kniha byla napsána poutavě a dobře se četla, i když vrah pro mě moc překvapivý nebyl.

12.02.2017 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Čekal jsem dalšího Marťana, ale nedostal jsem ho. Příběh jednoduchý a hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická.

14.02.2022 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tady už mi oproti Naslouchačovi pomalý úvod docela vadil a kniha se rozjíždí dost pozdě.

07.06.2018 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Ze začátku to vypadalo docela zajímavě, ale postupně se z toho stala nudná a nelogická slátanina.

15.05.2014 2 z 5

V lesích V lesích Tana French

Nebylo to nejhorší, celkem čtivé, ale po přečtení jsem zjistil, že se tam toho vlastně moc nestalo. A hlavní postava se bohužel v druhé polovině knihy chová jako naprostý debil.

15.05.2014 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Hm, tak tohle ne. Film mám rád, ale knihu jsem dočíst nedokázal. Ta spousta keců okolo byla prostě k zbláznění nezáživná.

22.07.2018 1 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Celkem čtivé, ale nic nového pod sluncem. A hlavní hrdinka spíš řeší svůj milostný život než to, jak má přežít. Neočekávám, že bych se někdy odhodlal číst další díly.

21.11.2014 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Autorka psát umí, postapo můžu, ale tohle je spíš taková drsnější červená knihovna, v níž nejde o nic jiného než o putování za svým milencem, během kterého se toho moc nestalo. Navíc mi vůbec neseděl styl častého střídání Tehdy a Teď.

18.11.2014 2 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Příběh mladého hokejisty, který je určený pro mládež, ale klidně ho doporučím i dospělým. Četl jsem knihu opakovaně a rád se k ní jednou za čas vracím. Ovšem pouze k tomu prvnímu vydání. Podle informací by měl být příběh inspirován skutečnými událostmi ze 70. let a kniha poprvé vyšla v roce 1976. K tomu to soudruhování a ostatní reálie komunistické doby prostě patří. Druhé vydání vyšlo v roce 1992 a Man se v něm právě tyto reálie pokusil odstranit. Tak trochu chápu snahu příběh aktualizovat pro tehdejší mládež, ale už to prostě není ono. Další upravené vydání vyšlo v roce 2011, a když jsem narazil na přirovnání „Utíkal rychle jako Usian Bolt.“, tak jsem knihu odložil.

26.07.2022 5 z 5

Hledání Uldanů Hledání Uldanů V. Mahaněnko (p)

Mám rád scifi, mám rád piráty, mám rád LitRPG, ale tohle mě moc nebavilo. Zmatená a takové trochu odfláknuté. Hodnocení spíš něco mezi ** a ***.

17.08.2021 3 z 5

Jeden z devíti Jeden z devíti Alex Drescher

Oproti prvnímu dílu horší po všech stránkách. Nejvíc mě mrzelo, že se vlastně nesetkáme s nikým z prvního dílu. Časté střídaní dějových linek hodně uškodilo spádu děje. Navíc mi vždycky dlouho trvalo, než jsem zjistil, kam jsme zase skočili. Celé mi to přišlo takové chaotické a splácané. Hlášky opět neoriginální a ani ne moc vtipné. Až si říkám, jestli ty tři hvězdičky nejsou moc. Ale ještě dám autorovi šanci s Lovcovým odkazem.

10.08.2018 3 z 5

Tovaryš Tovaryš Alex Drescher

Příjemné, oddechové čtení, které mě hodně bavilo. Zajímavé prolnutí světa techniky a magie. Jen bych uvítal méně dějových linek a originálnější hlášky.

10.08.2018 4 z 5

Stezka odvahy Stezka odvahy Miloš Zapletal

Tak tuhle knížku jsem určitě nečetl naposledy.

22.07.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Sice pomalejší úvod a spousta vysvětlování, ale to vůbec nevadilo, knížka je i tak čtivá a naštěstí se to včas rozjede.

07.06.2018 5 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Při čtení jsem měl neustále pocit, že to psala patnáctiletá holka a ne čtyřicetiletý chlap. Jinak dějově nijak zajímavé, moc mě to nezaujalo. S dalšími díly nepočítám.

11.05.2018 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Hodně velké zklamání. Pokud bych už z několika zdrojů neslyšel, že je potřeba první díl přetrpět a dál by se to mělo zlepšit, tak bych to asi nikdy nedočetl. I tak jsem to zvládl až napotřetí a do dalších dílů se mi už moc nechce.

15.05.2014 2 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Měsíc po dočtení si vůbec nepamatuju, o čem to bylo, takže asi průměr, který ničím nezaujal :)

17.08.2021 3 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

(SPOILER) Na to, že to je autorova prvotina, tak paráda. Jsem zvědavý na další díl. Vadilo mi jen "vypuštění" některých pasáží, např. Matrick u draka nebo přelet Wyldu. Jak kdyby autor musel krátit. A některé vtípky mi přišly trochu nevypointované, dalo se z nich vyždímat víc. Ale celkově spokojenost, bylo to čtivé a zábavné.

17.08.2021 4 z 5