manasx manasx komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Skvěle napsané z pohledů několika osob. Sama mám děti ve věku 15 let a tak i to bylo tak blízké, až to bylo nepříjemné :) Každopádně i myšlenky a jednání směrem k nejstarší generaci... děsivě realistické. Ale ke konci už mě hlavní hrdinka trochu štvala tou neustálou rozpolceností (nikoliv pláčem - tomu rozumím :) )

21.08.2023 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Tahle kniha to je rána do žaludku, je to tak moc realistická zpověď matky, tak niterně popisující city, myšlenky, chování až z toho mrazí. Nevím jestli jsem v posledních letech četla silnější příběh.
Nutno říci, že první třetinou bylo nutné se prokousat... jak moc byla popisující, jak moc byla rozboru-plná. Je však důležitá pro poslední třetinu knihy. A poslední třetina nenechá vydechnout, nenechá ani nadechnout a ne proto, že popisuje masovou vraždu, ale pro ty myšlenky matky, jejíž syn je masový vrah.
O této knize se nedá říci, že je hezká (vzhledem k tématu), ale je obrovsky silná a do hlavy vám dá emoce, o kterých budete hodně dlouho přemýšlet (pravděpodobně matky více než ostatní). Rozhodně doporučuji.

08.06.2023 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Děj tak neuvěřitelně přirozeně plynul. Ani chvilka na nádech.... Některé věci byly "trošku" předvídatelné, ale zase bylo fajn to očekávání konce zda jsem se trefila... Pro mě první kniha od autorky a velmi milé překvapení. Určitě budu číst dál.

10.05.2022 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Moje nejvíc oblíbená!

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Musím říci, že jsem knihu popadla "náhodou" a je to tedy jízda. Rozhodně velmi, velmi dobrá pokud srovnám s ostatní erotickou literaturou. To jiskření v první polovině knihy bylo opravdu tak sugestivně vykreslené, že si myslím, že málokoho nechá chladným. Obrovsky to rozvíjí fantazii :)
Oblast mafie pro mě byla nová a vlastně to k tomu krásně sedlo. Ke konci to malilinko stratilo šmrnc (protože všechno se časem přejí, když je toho moc.... ). Velmi kvituji zbytečné neprotahování závěrečné krize... bylo to vyřešeno vlastně hezky lidsky a ne mafiánsky :) Dávám pět hvězd protože to vnímám jako velmi pěkné osvěžení :)

19.09.2023 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

První kniha od autorky a jsem nadšena! Precteno za dva dny…

16.02.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Skvělá oddychovka… romantický útěk. Tyto knihy mě prostě baví.

12.02.2023 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Kniha mi dala přesně to, co jsem nyní potřebovala. Krásný oddech s příjemnou a hezky plynoucí knihou :)

16.09.2022 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Takové ze života, jak to prostě chodí nebo možná spíš chodilo v nedaleké minulosti. Otázka je zda by to u jednoho páru trvalo tak dlouho. Přišlo mi to takové lidské a nepřekvapivé. Moje první kniha od P. Soukupové. Určitě zkusím další, ale asi na to nespěchám :)

03.05.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moc pěkné oddechové čtení. Líbí se mi vždy autorčin vhled do dané kultury, země, pamětihodností, jazyka, kuchyně, zvyků. Dokáže skrz knihu přenést nadšení z dané země. Romantický příběh je romantický příběh. Cestovatelský vhled vidím jako super plus ke všem jejím knihám.

09.02.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Za mě první kniha od autora - zaslechla jsem o jeho jiných dílech, ale rozhodla jsem se začít tímto. Rozhodně příběh udrží pozornost celou dobu. Opravdové napětí jsem cítila v druhé polovině třetí části. Knihu hodnotím velmi pozitivně a ačkoliv jsem se nechtěla nechat strhnout odkazy na různé webové stránky, tak jsem si pohoří po přečtení vyhledala :) Finální pokus o vysvětlení co se asi dělo a přirovnání k obýváku nebo k mrakodrapu, mi konečně od shlédnutí filmu Interstellar, vneslo trochu porozumění do problematiky :):):)

13.10.2021 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Autorka opět nezklamala. Její knihy mě tak baví, jak plynou, tak jsou samozřejmé, lehce čtivě napsané. Za mě nejlepší autorka tohoto druhu literatury.

12.05.2023 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Malilinko víc se mi líbil druhý díl (četla jsem v opačném pořadí), ale stále u mě nové číslo jedna mezi romantickými romány. Úžasný vypravěčský styl, děj plyne úplně sám... jsem z nově objevené autorky nadšená.

01.03.2023 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Velice mě baví autorčin styl a plynulost vyprávění. První díl se mi líbil více tím hlavním nápadem - a už tam byl konec předvídatelný. Tady toho bylo předvídatelného více, ale co... byl to super relax, shltla jsem to, nemohla jsem to odložit a i to dojetí na konci přišlo. Pohádka pro velké holky, u které se parádně odpočívá.

26.05.2022 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Četla jsem prakticky hned po Tatérce, která mě svým spádem učarovala. Tzn. plynule jsem přešla do dalšího děje a jelo se dál, na té samé vlně.... Bavilo mě to. Jen mě mrzela změna v té romantické lince, která byla nastavená v Tatérce.... Už se těším na Balzamovače, jen si dám malou pauzu, abych se měla na co těšit :)

19.05.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje první kniha od Julie Caplin. Romantické knihy již moc nečtu, ale tahle přišla ve správnou chvíli v mnoha ohledech. Je to skvělé odpočinkové čtení, které navnadí na Švýcarsko, lyžování, recepty a čokoládu!!! I hledání sama sebe a své budoucí cesty... je to co si z knihy odnáším a nutí mě to přemýšlet.
Mina a Luke jsou uvěřitelní hrdinové a člověk je úplně živě vidí. Ale ačkoliv ze začátku je jejich vztah takový příjemně jiskřivý a napínavý, tak ke konci mi to připadalo že místo, aby to gradovalo, tak to trochu upadlo.
Každopádně doporučuji a už se těším na další knihu, kterou si zapůjčim.

19.10.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Baví mě inspektorka Forsterova, baví mě spád knihy a rychle krátké kapitoly! Mám přečtené 3 knihy a už se těším na další!

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pana Bryndzu jsem objevila nedávno a už mám přečtenou třetí knihu. Díky krátkým kapitolám mají jeho knihy spád a jsou velmi čtivé. Opravdu mě baví!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha mě velmi bavila ačkoliv je určena mládeži (pro děti to úplně není myslím). Představa světa jak ho autor vykreslil je na jednu stranu znepokojivá, na druhou stranu se lépe chápe řemeslo Smrtek i to jak mnoha různými způsoby se k udělování smrti dá přistupovat. Zajímavé, rychle plynoucí čtení.

10.01.2024 4 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Kniha mě ohromila. Skvělý příběh, nelehká sága jedné korejské rodiny v Japonsku. Zajímavé informace, pro mě i nově získané. Krásně napsaný příběh, čtivě, citlivě. Další kostička do skládačky toho co se na toto světě dělo a děje....

07.10.2022 5 z 5