MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Osmý díl ze série detektiva Roberta Huntera a nebojím se opakovat, že to bylo skvělé počtení. Příběh promyšlený a na konci vše zapadne na své místo. Napětí se zvyšuje díky krátkým kapitolám a věta: " ještě jednu kapitolu" vás u této knihy nemine.
Ze začátku na mě sice dopadl lehký závoj jakéhosi stereotypu, ale rychle že mě spadl. Nápady jsou originální a jako vždy sympatický a geniální Robert Hunter se svým parťákem Carlosem Garciou jsou skvělý tým. Možná bych přála víc místa pro Garciu, protože z toho vždycky vyjde kapku jako blbeček, protože vše rozluští Hunter.
Je mi líto, že postavy jaksi zamrzly, přijde mi, že se moc nevyvíjejí, i když Hunter se konečně začíná zajímat i o něco jiného než svou samotu a případy. Co se týče překladu tak jsem tam zaznamenala dosti divná slova jako je koupací plášť a poiksté.
Carter vás dokáže perfektně zmást. Dá vám na stříbrném podnosem tip na vraha a potom bum! A jste totálně vedle. Líbí se mi, že ukázal jak mocné jsou v posledních letech sociální sítě a jak se informací dá zneužít. Frustruje mě když na to detektiv Hunter přijde a jen si ověřuje informace a žasne a já jen div do knihy nekřičím "tak už to řekni! Kdo to byl?!"

16.09.2020 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Sarkastický, nechutný, úchylný a vtipný. Tak bych heslovitě popsala tuto knihu.
Pro mě to byl částečný re-reading, před lety jsem totiž knihu nedočetla a nepochopila ji. Což se dnes už říct nedá.
Jsem hodně sarkastický člověk, který má rád humor všeho druhu a proto se mi velmi líbily vtipné poznámky Madison. Hodně mě oslovil i popis pekla, při kterém autor musel mít opravdu obrovskou představivost. Také poznatky od Madison co mít při úmrtí na sobě a co mít sebou byly super.
Líbí se mi, že kniha má v sobě skrytý význam, který je posléze vysvětlen na konci knihy. Celkově jsou v knize zajímavé myšlenky o smrti.
Kniha se mi četla kapku hůř. Větná stavba je květnatá a já se musela při čtení více soustředit. Také větné souvětí jsou delší než bych čekala.

23.07.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak jsem se konečně dokopala a přečetla si úžasný a vychvalovaný horor od mého oblíbence.
Musím říct, že mě příběh naprosto pohltil už od začátku, nemohla jsem ho dostat z hlavy. Kniha byla čtivá a děsivá. Od teď se rozhodně budu v hotelech bát. King totiž umí úžasně popsat strašidelnou atmosféru. Dočista ve vás probouzí hrůzu a lidé s velmi bujnou fantazií noci nebudou mít lehké.
Jelikož jsem nikdy neviděla ani film, tak jsem to po přečtení napravila. Upřímně se nedivím, že film s Jackem Nicholsonem sám autor doslova nenávidí. Taky se mi nelíbil, ale ten z roku 97 je jiná káva. Rozhodně se mnohem víc blíží knize. Je i rozdělený na tři části a má dohromady 4 a půl hodiny a i sám King si v něm zahrál.
Abych se vrátila ke knize, rozhodně je to psycho. No představte si, že jste doslova uvězněni v horách v osamělém hotelu a váš milý choť vás chce zabít. Žádná sranda. I přes to všechno u mě dál To vede. ????

06.06.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Začala jsem četbu knihy s tím, že to bude taková průměrná kniha o domácím násilí. Miluju když mě kniha překvapí, protože tohle rozhodně není žádný průměr.
Neuvěřitelně uvěřitelný příběh plný zla, přetvářky a lží, při kterém jsem měla silný pocit úzkosti a držela hlavní hrdince palce. Hltala jsem knihu od začátku dokonce. A za šťastný konec se modlila. Stále jsem si v hlavě opakovala ,,Ty vo*e to je psycho."
Nedokázala jsem pochopit, že si ho vzala už po půl roce známosti,ale pak mi došlo, že s jeho nadšením a povahou by se stejně dokázal přetvařovat i roky, jen aby si to po tom náležitě užil.

16.04.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Velmi čtivá a napínavá kniha. V určitých pasážích jsem měla opravdu "divný" pocit. Autorka rozhodně umí nastolit strašidelnou atmosféru.
Zezačátku mě docela mátlo kdo je kdo, ale po pár kapitolách jsem se zorientovala. Každopádně jsem se nemohla od knihy odtrhnout a celý den myslela na to až budu číst dál.
Kdo chce mít větší požitek že čtení doporučuji číst večer a nebo nejlépe v noci!!

01.01.2020 5 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Víte jak se říká: "Všechno zlé je pro něco dobré" ? Tak tahle věta sedí ta tuto knihu jako pr**el na hrnec.
Už od prvních stran se mi drtilo srdce a postupem čtení se rozpadalo na menší a menší kousky a pak? Autorka smetla všechen popel a zase mé srdce poskládala.
Proto autočiny knihy tak miluju. Podobně jako u Colleen Hoover jsou její knihy emocionální jízda. Tím ale obě autorky nechci srovnávat. Každá píše úplně odlišně a taky vás zasáhne úplně jinak.

Kdybyste o Aly Martinez chtěli něco vědět, tak napsala dvoudílné série Nejtemnější úsvit (Nejtemnější úsvit, Nejjasnější soumrak) a Regret Duet (Psáno s lítostí, Psáno s nadějí). Všechny její knihy mají na databázi knih přes 85% a na Goodreads přes 4,3. Všechny jsem četla a všechny, včetně Z popela, mohu jen doporučit!

A teď k samotnému příběhu Z popela. Připravte se opravdu na emoční jízdu. Všechny postavy jsou boží. Až na pár, které vám, ale neprozradím :)
Co na příbězích Aly miluju, je růst postav. Mění se vám před očima. Bree mi ze začátku vůbec neseděla. Byla neslaná, nemastná a až moc slušná a pedantská, ale potom doslova vykvetla. Eason byl zas neschopný podpantoflák, který měl velký sen, stát se hudebníkem a moc se mu nevedlo a táhl s sebou ke dnu celou rodinu. Ale pak? Nová múza a byl jak vyměněný chlap a velkým 'ch'.

Někomu se může zdát příběh až překombinovaný, ale mě to nepřišlo, zkrátka se toho v životě někdy stane tolik, že až žasneme.
Romantická zápletka bude každému jasná, ale právě proto aby nebyla kniha tak předvídatelná, chápu, proč autorka vymyslela ještě ty další věci okolo. ;)
Proto, když chybí ještě sto stran do konce, si řeknete: "Cože? Vždyť tady už to mělo končit!"

15.02.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

,,Ten konec mi přišel takovej uťápnutej."
,,Babi, to je světovej bestseller, ten nemůže mít uťápnutej konec."
Názor mé babičky po dočtení :D

Sedmý díl série s Josie Quinnovou a nesmírně mi sedl. Stejně tak jako Matčin hrob. Zajímavý námět mě ihned vtáhl do děje a krátké kapitoly tomu dodaly ještě větší gradaci.

V knize se toho děje dost. Smrt dvou taborníků, nezvěstná žena, nalezení jiné nezvěstné ženy, vyšetřování ve Svatyni, které odhaluje znepokojivé věci a Josiin život se také nevyvíjí podle jejích představ.
Případ byl chvílemi opravdu zapletený s hodně informacemi, ale ne a ne je dát dohromady. Vždycky nějaký dílek chyběl.
Svatyně mi upřímně přišla divná už od začátku. Bylo mi jasné, že v tom něco bude.
Později jsem tušila, kdo za vším stojí a to se mi nestává.
A ne, ten konec mi nepřišel uťápnutý. :D

Každý díl série se dá číst samostatně, ale přijdete o vývoj postav.
Celkově sérii určitě doporučuji a hlavně těm, kteří mají rádi detetivky, ale nemusí moc krev, nechutnosti apod.

19.11.2023 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Má čtvrtá kniha od synátora Mistra Kinga a je to sakra znát. Jalbko zkrátka nepadá daleko od stromu.
Kniha má skoro 700 stran a já z ní měla trochu strach. Říkala jsem si: Aby to stálo za to, že jo? A sakra ano! Stálo to za to a klidně bych si to dala znovu! Příběh se velice dobře četl. Stále se něco dělo, žádné zbytečné popisy a omáčky. Všechno co se stalo, mělo smysl a později vše klaplo. Příběh skvěle gradoval a o akční a napínavé scény také nebyla nouze.

Co jsem moc ocenila byly skvělé detailní popisy nemoci a jejího progresu a celkově vše kolem ní. Na nic autor nezapomněl a vše vysvětlil.
Další plus u mě kniha má za vývoj postav. Autor skvěle popisuje, jak se lidi mění, když je začne ovládat strach a panika.

Takováhle bichlička samozřejmě slibuje více postav. Je to tak, ale neztrácíte se v nich. Vždy víte o kom je řeč. A někteří se pěkně vybarvili...
Hlavní hrdinka mi ze začátku přišla hrozně uťáplá, ale postupně se začala měnit a já ji pak hrozně fandila.
Hasič byl boží postava, kterou jsem si hned oblíbila. Vtipný, trošku rád se předváděl a upoutával na sebe pozornost, ale byl chytrý, dokázal si vždycky poradit a nebál se následků. Pro mě typický hrdina.

Kniha ukazuje jak je důležité zůstat klidný a hlavně člověk. Protože když se bojíme, stanou se z nás zvířata.
Nedávno jsme si všichni prošli slabým kafíčkem oproti této knize,ale přesto ji číst během začátků Covidu-19 by mi na klidu nepřidalo. A i my jsme mohli sami zažít pandemii a vidět to, jak rychle se společnost začínala rozpadat a strach naprosto ovládl zdravý rozum.

Originální příběh o pandemii, strachu, panice, snaze přežít, vytrvalosti, soužití, dobru, zlu a naději v lepší život.

14.05.2023 5 z 5

Playlist Playlist Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek se zařadil mezi autory, kteří mě nikdy nezklamou. Miluju jeho originalitu, propracování a gradaci příběhů.
•••
Feline se ztratila cestou domů ze školy. Její matka najme soukromého detektiva Alexandera Zorbacha, aby její dceru našel. Ten narazí na Felinin playlist písní, který byl před pár dny změněn. Je možné, že se Feline díky písním snaží napovědět kde je unesena? Zorbach si je tím jistý a snaží se záhadu skladeb rozluštit. Netuší ale, že se opět ocitne ve vlastní noční můře, kde čas vládne a neohrožuje na životě jen jeho.
•••
Bez omáček, krátké kapitoly, napětí. Tak bych shrnula Fitzekův styl. Kniha je prakticky neodložitelná. Každá kapitola skočí nějak záhadně a vy prostě chcete víc.
V této knize jsou kapitoly z pohledů mnoha lidí. Ze začátku se může zdát, že čtete jen útržky nějakých postav, ale věřte mi, že vše dá nakonec smysl. Ale!... Až sám autor bude chtít...
•••
Zjistila jsem, že je to třetí díl série Sběratel očí. Ale nijak ztracená jsem nebyla. Objevují se spoilery k předchozím dílům a upřímně si je ani přečíst nechci (minimálně první díl Sběratel očí). Jak se totiž někde objevuje násilí na dětech, nedávám to...
•••
Nakonec musím ještě jednou vyzdvihnout tu originalitu. Jak příběhu, tak i samotné obálky, sazby nebo vnitřních desek knihy. Na začátku máte i celý Felinin playlist, kterým si četbu užijete ještě víc.

Kdo miluje thrillery (nejlépe psycho) a zároveň chce originalitu. Jděte do Fitzeka. S žádnou nešlápnete vedle.

15.01.2023 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Když se mě někdo zeptá, kterého autora bych doporučila, Sebastian Fitzek je mezi nimi. A já si můžu jako další přečtenou odškrtnout tuto.
•••
Když se Tillův syn Max ztratí a za nějakou dobu dopadnou vraha dětí, u kterého jsou všichni přesvědčení, že je vrahem i Maxe, ale který se ovšem k Maxově vraždě nevyjadřuje, rozhodne se Till na vlastní pěst zjistit kde je jeho syn. Podezřelý je ale zavřený na přísně střežené psychiatrické klinice a jediná možnost jak se k němu dostat je ta, stát se samotným pacientem kliniky.
•••
Mám ráda knihy z prostředí psychiatrie. Vždycky mě tak nějak fascinovala a zároveň děsila. A tady to nebylo jiné. Čtivost už tak zajímavého příběhu posilují i krátké kapitoly, takže vám stránky létají pod prsty.
Musím říct, že příběh je opět skvěle sestavený. Věděla jsem, co od autora čekat a zároveň nevěděla, protože dokud Fitzek nechce, nic se nedozvíte a nemáte šanci na cokoli přijít. Podle mě je to Psychomistr. U něj totiž stačí jedna věta, aby bylo vše úplně jinak než jste si mysleli a v tu chvíli začnete pochybovat a přemýšlet.
Neodvažovala jsem se domýšlet nebo tipovat jak vše skončí.

16.08.2022 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Ted Bundy.
Člověk, o kterém určitě snad každý minimálně jednou slyšel, aniž o tom třeba ví. O kterém je nespočet dokumentů a filmů. Nejnovější se Zacem Efronem, kterým ho mimochodem zahrál výtečně a je mu až děsivě podobný (Zlo s lidskou tváří).
Člověk, který už od narození žil ve lži.
Člověk, který hojně studoval, měl přítelkyně, přátelé a nakonec i manželku a dítě.
Člověk, který se přiznal k 36 vraždám žen.
Člověk, který nikdy necítil vinu za to co udělal.
Člověk, který za tři z nich byl odsouzen k smrti na elektrickém křesle.
•••
Původně tato kniha vůbec neměla být kniha, ale reportáž kriminální reportérky o sérii nevysvětlitelných vražd krásných mladých žen. Měla být neosobní a zcela mimo autorčin život. Ale jak píše autorka: „stala se z ní velmi osobní kniha, příběh jedinečného přátelství, jaksi přesahující fakta.“
Po přečtení chápu, proč ji to tolik zasáhlo a jak moc jí toho všecho bylo líto. Prožila s ním krásné přátelské chvilky, ve kterých by ji nenapadlo, co se skrývá uvnitř toho člověka.
Autorka sama už na začátku píše, že knihu stále doplňovala nebo měnila s tím, jak stále vycházeli najevo nové a nové věci, nesrovnalosti nebo další příběhy žen, které se údajně s Tedem setkali a utekly mu ze spárů. Také zmínila, jak moc tato kniha a začátek série True Crime ovlivnil její život a jak by vše radši změnila, aby se nic z toho nestalo. Žádné vraždy, zadní vrazi, žádné vyšetřování, žádné knihy.
•••
Ted Bundy byl obrovský případ napříč státy, tudíž je jasné, že v knize padne hodně jmen. Ať už jsou to lidé, kteří Teda znali, oběti, svědci nebo vyšetřovatelé.
Nejen přiložené fotografie mě vždycky vhodily do reality, ale i dopisy, které si sama autorka s Tedem posílala dodávají na ještě větší věrohodnosti s tím, že to byl skutečný případ.
•••
Ač mě toto téma velmi zajímá, nevěnuji se celkově vrahům tak moc, jak bych chtěla. Čím jsem starší, tím míň na to mám žaludek. Přesto bych ale neřekla, že byl nejbrutálnější, tak jako se píše na obálce. (I přesto to co dělal samozřejmě není v pořádku.) Věřím, že byli i brutálnější a vyšinutější vrazi. Ale o tom, že byl velmi (VELMI) chytrý není pochyb. Unést dívku na dvanácti metrech osvětlených pouličními lampami nebo unést dvě dívky za čtyři hodiny bez jakéhokoli rozruchu a stop je vážně neuvěřitelné a je to jen zlomek jeho "umění".
•••
Přiznám se, že na tuto knihu jsem byla obrovsky zvědavá už od té doby co jsem ji zahlédla poprvé. Netušila jsem, jak je příběh o Tedu Bundym pojat a jak je kniha napsaná. A to mou zvědavost přečíst si ji dohánělo k šílenství. Jsem ráda, že nakladatelství Jota mi umožnilo zvědavost uchlácholit výtiskem a skvělým počtením, se kterým se jen těžko přestává.
Myslím, že kniha splnila účel, který sama autorka částečně zamýšlela (jak sama často zmiňovala). Nejen, že se člověk dozví o Tedu Bundym a jeho hrůzných činech, ale také ho vyděsí do té míry, že se začne dívat kolem sebe. Vraždy a únosy byly a budou. Kor v této době kdy mámy na hřištích koukají do mobilů místo na své děti, holky se toulají sami, v noci a často pod vlivem, nebojí se neznámých chlápků na diskotékách a podobné věci. Dívejte se kolem sebe a nikomu cizímu nevěřte, protože zlo se může skrývat i v té nejhezčí slupce!

19.07.2022 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Nejtemnější úsvit a Nejjasnější soumrak – tenké knihy, které klamou svou příšernou obálkou, ale mají hodně vysoké hodnocení. Natolik mě zaujala anotace, že jsem rovnou koupila i druhý díl a udělala jsem dobře, protože bych bez něj, po přečtení prvního, nepřežila ani den.
Kapitoly vyprávějící příběh Portera a Charlotte. Dva lidé, kteří neměli v životě štěstí a potácí se v temnotě dokud se nesetkají a pomalu se spolu vydávají na světlo. Jako mámě, která si ani jednu životní situaci, jak Portera nebo Charlotte nedokáže představit, se mi svíralo srdce a chtělo se brečet už od samého začátku. Oběma postavám jsem držela palce, aby byly alespoň chviličku na světle a ne jen ve své temnotě.
Ke konci prvního dílu, mi stačila jedna věta, aby mi vše docvaklo a byla jsem úplně hotová, otevřený konec mé tvrzení jen potvrdil. Neřekla bych, že je kniha předvídatelná to vůbec.
Co se stane když dva milující se lidé bojují o to jediné co je kdy drželo při životě? Druhý díl jsem začala číst hned po dočtení prvního. Už od začátku jsem měla nervy nadranc a slzy na krajíčku.

P.S.: Miluju Portera a jeho humor.

05.06.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Můj dárek k Vánocům, který jsem si chtěla moc přečíst i když jsem se jí co čtu Kinga vyhýbala. Sakra a vůbec nechápu proč. Po celé čtení jsem si klepala na čelo proč jsem si ji nepřečetla už dřív.
Kdo neví tak příběh vypráví Paul Edgecomb, hlavní dozorčí ve věznici Cold Mountain v bloku E, kde vězně vyprovází na své poslední míli. Nečekejte žádnou pozitivní atmosféru. Příběh se odehrává ve vězení, kam jsou posláni ti nejhorší vězni s rozsudkem smrti za doby hospodářské krize na podzim roku 1932 a toho času i černošský obr John Coffeey.
Přiznám se bez mučení, že film jsem nikdy neviděla. Pustila jsem si ho až po přečtení a rozhodně se moc povedl, i když...kniha je kniha, že jo.
Kniha se čte lehce a nemohla jsem ji dostat z hlavy.
Je to hodně nespravedlivý a dojemný příběh. A přesně taková kniha, která ve vás zůstane a citově rozseká, protože u jeho knih většinou nebrečím. Doporučuji všem, i těm, co Kinga nečtou.

06.02.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Desátý díl série detektiva Roberta Huntera, který jako jediný navazuje na díl Zloba, na což taky sám autor na začátku knihy upozorňuje a doporučuje nejdřív si Zlobu přečíst, jinak se každý kromě těchto dvou dá číst na přeskáčku. I přesto, že jsem letos Zlobu četla,tak mi přišlo vhod, že Hunter jeho a Luciena příběh zopakoval.

Přišlo mi, že ze začátku než se všechno vysvětlilo dělali chvíli z Garcii blba. Líbilo se mi, že se střídají pohledy z vyšetřování a pohled samotného Luciena. V jednu chvíli jsem si říkala: „Ach, Roberte, stárneš? Koho by asi mohl Lucien ohrozit z tvého okolí?"

Tentokrát to není jen o vraždách, ale v tomto díle jde Hunterovi o život víc než kdy jindy. Taky se více dozvídáme o Tracy. Nejen, že se v knize dozvíte o psychologii vrahů, ale i výbušninách, fyziologii mozku a jak tělo reaguje na různé podněty.

Při četbě mě vážně běhal mráz po zádech, jako každá jeho kniha byla čtivá a hltala jsem stránku za stránkou. Knize nechybí akce a napětí a na konci...jsem vážně měla divný pocit.

14.11.2020 5 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Česká kniha, která mě uchvátila už od samého začátku. Od autorky jsem už četla Příliš tenkej led, který se mi také moc líbil. Než detektivku bych to nazvala povedeným thrilerem.

Co mi v knize chybělo tak byl popis. Autorka si s popisem postav moc nelámala hlavu což mě mrzí protože se nemůžu pořádně do příběhu ponořit když ani nevím jak postavy pořádně vypadají.

Příběh má spád a skvělou zápletku. Krátké kapitoly dodávají na čtivosti a stránka letěla za stránkou. Měla jsem asi tři tipy kdo by to všechno mohl dělat a skoro jako vždy jsem byla vedle. Závěr mi vyrazil dech, což právě na těchto knihách miluju.

03.11.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl z postmortální série Smrtka. Nečtu sci-fi, ale tato série fiktivního světa mě fakt baví.
Skvělé bylo, že důležité momenty z prvního dílu byly oprášeny, takže jsem se nemusela bát, že si něco nevybavím. Tentokrát byl příběh obohacen z pohledu samotného Nimba, který ve svých zpovědích vysvětluje a popisuje jak přetvořil svět a proč dělal jaká rozhodnutí. Také se svěřuje s věcmi, které ho tíží a do čeho se nesmí plést, na koho nesmí mluvit a co může jen pozorovat aniž by zasahoval.
Stejně jako první díl byl tento stejně čtivý, promyšlený, luxusní a boží. Několikrát jsem si sama pro sebe říkala, proč jsem četbu tak dlouho odkládala. V tomto příběhu bylo mnohem víc akce než v předchozím, přesto jsem si až do třičtvrtě knihy myslela, že mě stejně bavil první díl víc, ale jakmile se začali věci komplikovat, nemohla jsem se odtrhnout.
Na konci jsem byla napjatá, naštvaná, smutná, zmatená, a dojatá. Těším se na třetí díl. Teď se jen rozhodnout jestli si ho přečíst ve slovenštině nebo počkat do prosince na českou verzi.

17.10.2020 5 z 5

Belzebubové Belzebubové JP Ahonen

Musím oznámit, že tohle byl můj oficiálně první komiks co jsem přečetla celý a BAVIL MĚ!
Už samotná anotace knihy mě nesmírně bavila a originalita ve věkovém omezení od 16 do 666 let mě upřímně rozesmála.
Miluju humor, ironii a originalitu. Všechny tyhle věci tenhle temný komiks má. Sice jsem čekala, že to bude příběh, ale miniscénky byly snad ještě lepší. Je to parádní oddechovka na jeden večer. Nevadilo by mi kdyby bylo víc stránek a já se o téhle rodince mohla dozvědět víc. Hlavně bych fakt chtěla slyšet pohádku o třech šestičkách a ochutnala Azazelňačku. Proantikristapána! ( To budu používat).

19.09.2020 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Další dílo mého oblíbeného autora, tentokrát ve spolupráci s Richardem Chizmarem. Musím říct, že obálka je hoooodně povedená. Nečekala jsem, že knihu budou doplňovat obrázky. Bylo to příjemné rozptýlení.
Budu nejspíš zase opakovat, ale King je prostě vypravěč s velkým "V". Jako je často zmiňováno, píše doslova filmově. Člověk si příběh v hlavě přehrává jako film, což se mi znovu potvrdilo.
I když je to novela tenoučká má v sobě všechno co má šestiset stránkový román. Při čtení jsem měla uvnitř sebe zvláštní pocit, který nedokážu popsat. Tajemné, záhadné a nechá ve vás hlubokou rýhu. Ke konci jsem možná čekala trochu větší zvrat a vysvětlení. Mnohokrát jsem se při čtení zamyslela a říkala si, kdyby....

06.09.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Na sérii Eriky Fosterové mě naladila kniha Kanibal z Nine Elms, která byla úžasná a je hrozně vidět jak skvěle se autor vypsal. Mezi jeho první a poslední knihou je obrovský rozdíl.
Bohužel moje hodnocení nebude tak skvělé jako u Kanibala z Nine Elms. Erika pro mě byla hrozně nesympatická, ale líbilo se mi, že se nevzdávala. Taky mě příšerně iritovalo, že měla stále vybitý mobil. To si ho sakra nemohla dávat na nabíječku?! Co se týče případu tak jsem na něm neshledala nic moc originálního.
Každopádně se pustím do dalšího dílu, protože má autor zajímavé nápady a nemám ráda rozečtené série. Doufám, že co díl, tak to bude lepší a lepší, zatím u mě vyhrává Kate Marshallová.

29.07.2020 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Jako milovníka Stephena Kinga mě jeho první publikované dílo nemohlo minout.
Skvělá kniha, kterou jsem sfoukla za pár večerů. Děj je čtivý a úryvky z knih, novinových a časopisových článků dodávají příběhu na věrohodnosti. Měla jsem pocit jakoby se ta tragédie opravdu stala. Nejvíc crazy na tom je, že jsem měla až takový pocit jako bych to sama prožila.
Samotné Carrie mi byli líto a fandila jsem ji. Její máma byla naprostý magor, ale jako horor to na mně nepůsobilo. S filmem nemohu posoudit protože jsem ještě ani jeden neviděla, ale napravím to.

23.03.2020 4 z 5