maluck maluck komentáře u knih

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Příjemná slow burn romance z vysokoškolského prostředí. Hlavní postavy se vzájemně doplňovaly a chemie mezi nimi fungovala na jedničku. První díl byl ale podle mě o trochu lepší, obsahoval více akčního děje.

21.06.2023 4 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

David Slaton - dokonalý zabiják, kterému se jen tak někdo nevyrovná. Místy se vyskytly až neuvěřitelné situace, se kterými si Slaton přesto lehce poradil. Kniha by mohla být klidně o pár stran kratší, ale rozhodně jí to neubírá na čtivosti.

16.05.2023 5 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Třetí díl série byl opět velmi čtivý. Hlavní postavy Presley a Shaw byly sympatické a chemie mezi nimi fungovala skvěle. V tomto příběhu byl motorkářský klub zmíněn už jen okrajově a není zde napětí jako v předchozích dílech. Jedná se spíše jen o romantiku a v podstatě lze tuto knihu číst samostatně.

05.03.2023 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Převyprávění pohádky Kráska a zvíře. Zpracování nebylo špatné, ale celkový dojem z knihy pokazil odfláknutý konec a epilog.

02.02.2023 3 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Knihy autorky mám ráda. Umí dokonale spojit romantiku s různými žánry.
I v tomto příběhu to nebylo jinak.
Jediné co bych vytkla je, že na můj vkus dostala v ději fenka Tricky až příliš velký prostor. Druhý díl se mi líbil o něco víc.

20.11.2022 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Prvně musím říct, že kniha má krásnou obálku a ilustrace. Je to milý příběh, kde se dva mladí lidé z různých světů do sebe zamilují, který opravdu spadá do YA. Četlo se to docela dobře, ale mně tam chyběl takový ten zápal, kdy knihu musíte dočíst, protože prostě musíte vědět, co se stane a jak to dopadne. U této knihy nebyl problém ji na pár dní odložit, aniž bych o něco přišla. Ale ...náctiletým slečnám by se mohla kniha líbit.

06.09.2022 3 z 5

Beze jména Beze jména Debra Webb

Knihu jsem zhltla na jeden zátah. Děj neměl hluchá místa, nechybělo napětí i jiskření mezi hlavními hrdiny.
Jsem naprosto spokojená, ale rozhodně bych tento žánr mezi thrillery nezařadila.

24.04.2024 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Pokračování příběhu Kazi a Jase bylo stejně dobré jako první díl, dokonce obsahovalo i o něco více akce. Jsem ráda, že je vše ukončené. Osobně preferuji série, které mají menší počet dílů.

13.03.2024 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Povedená fantasy pro mladší ročníky. Příběh obsahoval dobrodružství, lásku i zradu. Kniha se mi líbila a představila jsem si verzi pro dospělé, to by byla pecka. Při čtení mi vadily chyby v textu, které byly rušivým elementem, jinak chválím.

02.03.2024 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Po přečtení knihy Pláž v Chorvatsku, která mě příliš nepřesvědčila, jsem od této krátké povídky moc nečekala. Ale byla jsem příjemně překvapena, jelikož se mi celkem líbila. Možná to bylo i tím, že se děj odehrával v Praze. Příjemné zpestření několika minut volného času.

28.02.2024 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

U převyprávění známých příběhů většinou tušíme, jakým směrem se děj bude vyvíjet. Pak jen záleží na fantazii autora, do jaké míry se bude držet původní předlohy, a čím příběh obohatí. Musím říct, že toto převyprávění nepatří k těm nejlepším. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, pak se to trochu zlepšilo, ale některé části mi přišly vyloženě nezajímavé.

12.01.2024 2 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Začátek příběhu nebyl moc přesvědčivý, ale po několika stránkách mě to celkem chytlo a nakonec se z toho vyloupla příjemná romantická oddechovka. Předem je jasné, kdo hacker je, ale i tak jsem si užívala pošťuchování mezi Jessie a Johnem, které mi občas vytvořilo úsměv na tváři. Chvílemi naivní, určené pro mladší ročníky, ale já se pobavila a zavzpomínala na svá studentská léta.

30.12.2023 4 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Pokračování příběhu Kinga a Doe se mi líbilo stejně jako předchozí díl. Není to dokonalé, ale to mi vůbec nevadí. Děj pěkně odsýpal a opět přečteno na jeden zátah.

20.07.2023 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Tato kniha mi přišla slabší než jiné knihy autora. Ze začátku mi trvalo déle se začíst a vadilo mi hodně nelogických a stěží uvěřitelných věcí. Rollins to umí lépe.

10.06.2023 3 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Odpočinková romantická četba. Svobodná matka Denisa má s malým synkem, který trpí poruchou řeči, autonehodu.
Oba zachrání dobrovolný hasič Taylor. Dochází k jejich sblížení a navázání vážného vztahu. Následuje rozchod a opětovné sblížení. Čte se to velmi dobře, taková klasická červená knihovna. Nic vás nepřekvapí.

06.04.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Námět zajímavý, ale dal by se tento potenciál ještě lépe využít. Olive a Adam byli sympatičtí a jejich sbližování bylo úsměvné. Ovšem použité vulgarity a sexuální scéna jakoby vůbec do tohoto příběhu nezapadaly. Bunusová kapitola už byla navíc, klidně bych se bez ní obešla. I přes nedostatky je to vcelku velmi čtivý oddechový romantický příběh z vědeckého prostředí.

12.03.2023 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Na tuto knihu jsem narazila čirou náhodou a nevěděla jsem, co od ní čekat. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, protože mě opravdu nadchla. Ukazuje totiž knížete Vlada III. v úplně jiném světle. V podstatě je to romantický příběh o knížeti, ve kterém je vykreslen jako milující muž a otec. V rámci jednotlivých kapitol se prolíná minulost s budoucností. Některé uvedené historické údaje jsou pravdivé, jiné smyšlené. Určitě bych ale uvítala, kdyby byla v knize přeložena použitá rumunská slova.

12.01.2023 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantický jednoduchý příběh, děj plyne plynule, žádné velké zvraty. Chemie mezi hlavními hrdiny také není moc přesvědčivá. Celkově příběhu chybí "šťáva", takový neurazí, nenadchne.

27.11.2022 3 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Krásný příběh, kde autorka spojila vysokoškolské prostředí s podsvětím. Chemie mezi hlavními postavami Ellou a Chesem fungovala skvěle. Ella ne vždy jednala rozumně, ale vše dělala pro něj. A Ches byl prostě úžasný :-)

08.11.2022 4 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Čtivý příběh z nedaleké budoucnosti po rozpadu EU. Hlavní hrdina je sympaťák, který nešetří vtipnými hláškami a především municí.

20.10.2022 4 z 5