maltinka maltinka komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Možná si teď vysloužím linčování, ale mě se to celkem líbilo. Námět zajímavý a nápad se střídáním postav mi přišel naprosto skvělý, neotřelý. Hlava mi jenom nebere, jak je možné, že se spousta z vás v těch postavách ztrácí. Vysvětlením bude buď to, že mám fenomenální paměť (což si nemyslím), nebo to bude tím, že se do příběhu neumíte tolik vžít.
Když čtete knihu neměli byste vůbec vnímat okolí (já třeba nevidím ani neslyším) a být šťastní, že jste zasvěcení do příběhu, který vám autor předkládá :-) ...... Ikdyž chápu, že každému z nás se líbí naprosto rozdílné tituly :-)
Jinak přeji hezký Nový rok plný knižních potěšení ;-)

01.01.2018 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tady za mě, je to jeden z největších pokladů co mám v knihovně. Kniha, do které jsem se zamilovala díky povinné četbě, a kterou jsem musela mít doma. Postava Saturnina je geniální a situace do nichž dostává hlavního hrdinu rozechvívají bránici. V tomto vydání jsou skvělé i knižní ilustrace, které komičnost celé knihy podtrhují. Nejraději mám asi scénu, kdy Saturnin zamkne Milouše v pokoji a vysvětluje tetě Kateřině, že nemá čas hledat klíč :-). Smála jsem se od začátku do konce, ale určitě záleží na vašem vkusu, protože sestra si knihu přečetla a nedokázala pochopit, proč jsem se pořád smála. Kniha si určitě zaslouží pět hvězdiček ;-)

23.02.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kniha, která jasně dokazuje, že je mezi povinnou četbou právem. Ačkoliv Erben už nic tak geniálního jako je tato kniha nenapsal, i pouhá kytice stačí aby se pro nás stal úžasným českým autorem. Miluji jeho balady pro tu ponurou atmosféru a mráz, který mi běhá po zádech. Pokud se najde někdo, kdo umí balady nazpaměť, tak před ním hluboce smekám. Pokoušela jsem se o to a pro mě je to nemožné. Ovšem pokud se ke knize budu vracet tak často jako tomu je doteď, možná se mi to jednou povede :-). Je to český klenot a za mě má zasloužených pět hvězd.

23.02.2017 5 z 5

Romaneta (5 romanet) Romaneta (5 romanet) Jakub Arbes

Jsem moc ráda, že se mi podařilo sehnat k přečtení romaneta právě v tomto vydání, protože se mi asi nejvíc líbil Sivooký démon a Zázračná madona, což jsou romaneta, která nejsou natolik známá jako Svatý Xaverius a Ukřižovaná. Za mě 5 hvězdiček :) ..... P.S.- Svatého Xaveria můžete zařadit do výzvy v kategorii: Kniha jejíž děj se odehrává v Praze ;)

18.03.2017 5 z 5

Až se dostanete přes šok, který ve vás vyvolá, u Harryho Pottera tolik nezvyklé a nečekané drama, neuklidní vás ani scéna s paní z Bradavického vlaku. Nápad s obracečem času zní dobře, ale podkopává to dále rozvedená myšlenka Voldemortova potomka. To mi připadá jako nešťastná volba (především volba jeho matky). Tři hvězdičky si kniha zaslouží hlavně díky Snapeovi, Scorpiusovi a Harryho matce (ta ve mě vyvolala něžnou nostalgii). Vážím si paní Rowlingové i celého světa, který vytvořila, ale kdybych jí směla poradit, tak měla spíše svůj čas a fantazii vynaložit na sepsání Severusova příběhu. To bych si přečetla raději ;-)

23.02.2017 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Přečetla jsem si to díky čtenářské výzvě a vůbec nelituji. Kniha je napínavá a čte se dobře. Pokud váháte kvůli tomu, že dobře znáte film a myslíte si, že kniha vás nepřekvapí, tak nemusíte. Především konec mě naprosto ohromil. Jediné co musím říct, že mě opravdu štvala postava Johna Hammonda, naproti tomu postava Iana Malcolma mě víc než zaujala. Za mě doporučuji :-)

23.02.2017 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Toto je druhá kniha, u které musím říct: " Díky bohu za filmové zpracování ". Ne že by se mi kniha přímo nelíbila, příběh jako takový je dobrý, ale nečetla se mi moc snadně (netěšila jsem se na to, co se dočtu dál). A scéna s useknutím pejskova ocásku mě taky odradila. Myslím, že Menzel udělal velice dobře s volbou herců. Knižní předloha Pepina není zdaleka tak skvělá, jako jeho filmový představitel Jaromír Hanzlík. A postava Rudolfa Hrušínského ml. v knize vyloženě chybí, dodává celému příběhu jakousi komičnost. Film si pustím s chutí, ale knihu už se číst nechystám.

23.02.2017 3 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Zatím jen u dvou knih jsem si říkala: "Díky bohu za filmové zpracování". U Postřižin a u Letopisů Narnie. Nevím čím to může být, že mi kniha připadala taková nijaká. Příběhy jsou samy o sobě skvělé, ale to jak jsou napsané je utápí. Nestrhlo mě to k tomu abych hltavě četla dál. Možná, že kdybych si tu knihu přečetla jako dítě, zaujala by mě mnohem víc, kdoví :-)

23.02.2017 2 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Dle mě rozhodně vede Mlčení jehňátek, ale tahle kniha je hned v pořadí za ní. Všechny díly jsou skvělé a doporučuji vám je přečíst. Jako první jsem si přečetla Hannibal-zrození, avšak je napsaná jako poslední. A myslím, že to přispělo k tomu, že jsem nebyla tolik kritická k tomuto dílu, které je asi nejslabší, ačkoliv k pochopení osobnosti Hannibala Lectera nezbytné. Určitě doporučuji ;-) konec mě hooodně překvapil ;-)

18.03.2017 4 z 5