Malonek Malonek komentáře u knih

Víra bojující Víra bojující Wilfrid Stinissen

(SPOILER) Kratičká knížečka, kterou jsem zhltla během chvilky a myslím, že se k ní v následujících dnech budu ještě vracet. Její sdělení je tak jednoduché - přijmout svou slabost, vše odevzdat Bohu je vyústěním našeho boje. Přitom je to ale obtížné, zvlášť když před očima máme všechny bolesti světa! Četba mi však dodala naději, že to je možné.

25.03.2024 5 z 5

Svátost smíření ve světle Ducha svatého Svátost smíření ve světle Ducha svatého Josef Prokeš

Díky. Výstupem čtení této knihy byla dobrá zpověď a hlavně uvědomění si některých souvislostí v přípravě na ni.

17.10.2023 5 z 5

Klauzura – vstup zakázán! Klauzura – vstup zakázán! Consilia Maria Lakotta

Nádherná kniha. Po velmi poutavem, az bulvarnim uvodu, se mi nechtelo verit, ze pujde o tak hlubokou knihu. A prece ano. Myslim, ze se k nekterym myšlenkám budu dlouho vracet.

14.09.2023 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Kniha mi dává naději, protože mám s podobnou nemocí osobní zkušenost. V tom běžném světe sice funguji dobře, ale pořád jako bych v něm plně nebyla a léky to také nezajistí. Každá taková kniha pak přináší naději, že s naší myslí se dá velmi dobře pracovat.

25.03.2022 5 z 5

Imaginární svět Imaginární svět Eva Syřišťová

Pro mě výborná knížka nesoucí pozitivní zprávu. Když si vezmu, jaké v době vzniku knihy byly možnosti medikamentózní léčby (sice účinné, ale s řadou nežádoucích účinků), tak je vidět, že psychoterapie může mít obrovský smysl i u těch nejděsivějších diagnóz.
I teoretický úvod byl poučný, ale ty příběhy, navíc psané krásným jazykem, se mě opravdu dotkly. Tím, že se mě téma týká i osobně, dala mi kniha hodně naděje do budoucnosti.

10.11.2021 5 z 5

Ty jsi kněz navěky Ty jsi kněz navěky Zdeněk Jančařík

Pro mě kniha byla velmi zajímavá - škoda, že nebyl prostor nahlédnout do nitra paní Ludmily ještě více. Čtení pro mě bylo pomněrně náročné, ale to je způsobeno mou neznalostí podzemní církve. Jsem zvědavá, jak na mě bude kniha působit třeba za pár let...

04.03.2021 4 z 5

Homo psychoticus Homo psychoticus Michaela Malá

Opravdu skvělý náhled do psychotické mysli a hledání toho, co ještě je objektivní realita, a co není.

22.06.2020 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Pěkná kniha. Na můj vkus je její tón až příliš naléhavý, ale autorův záměr se mi líbí.

22.06.2020 4 z 5