Svátost smíření ve světle Ducha svatého

Svátost smíření ve světle Ducha svatého https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490113/bmid_svatost-smireni-ve-svetle-ducha-sva-kvq-490113.jpg 5 7 4

Zpověď je niterné setkání s Bohem, který mě stvořil, který je pramenem mého bytí. On dokáže léčit různá má zranění a ošetřit místa, kudy mi uniká životní síla a radost, a to i vzhledem k mé osobní historii. Svátost smíření však není zaměřena jen do minulosti. Je zásadně obrácena do budoucnosti. Nezpovídám se jen proto, abych vyjmenoval něco, co se stalo v mé dávné či nedávné minulosti, nýbrž prostřednictvím svátosti dostávám sílu, abych zaměřil celý svůj život správným směrem. Je to velice tvůrčí a životodárný čas, kdy se ve mně mocí Ducha obnovuje nejen Boží obraz, ale také jeho pokoj a všechny síly i dary, které do mě vložil. (z úvodu)... celý text

Malonek
17.10.2023 5 z 5

Díky. Výstupem čtení této knihy byla dobrá zpověď a hlavně uvědomění si některých souvislostí v přípravě na ni.

Jarka_rybář
30.08.2022 5 z 5

Inspirativní. Vede k novému přemýšlení nad svátostí smíření.

Hanka_Bohmova
03.05.2022 4 z 5

Obvykle vnímáme svátost smíření jako akt, kterým se něčeho zbavujeme, resp. jsme zbaveni. Tahle knížka se spíš snaží vzbudit touhu, prosbu o dar Ducha, kterého Pán prosícímu neodepře. Nejen se něčeho zbavit - ale po něčem lepším natáhnout ruku. Jednotlivé invokace představují možnost proměny a plnosti, která se člověku nabízí.

Janek
27.04.2022 4 z 5

Inspirativní, škoda, že tak moc stručné.

Josef Prokeš
česká, 1980