malen malen komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nepřipadalo mi to jak kniha, od které se nedá odtrhnout. Ale byla čtivá a lidská, moc se mi líbila a těším se na další díly. Také jsem navštívila galerii fotek na stránkách autorky, jak zde někdo doporučuje, moc zajímavé.

22.02.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tak jsem si chtěla dát od této autorky chvíli pauzu, ale nešlo mi to a už jsem přečetla i tuhle. A já bych klidně i víc stránek, přišlo mi , že jsem se s postavami rozloučila moc brzy. Ale když mi to nešlo, knihu odložit a zhltla jsem ji za tři dny.

23.05.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od autorky a přečetla jsem za jeden podvečer, tedy spíš do noci, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Člověk si musí říct, že my se vlastně máme fajn, i když nás to taky občas semele. Připomínalo mi to vyprávění babičky a tety, jak to tehdy chodívalo. Tak určitě si přečtu i další knížky

20.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

U téhle spisovatelky jeden neví, koho nechá umřít, zrovna když si na ně člověk zvykne. Ale zase spokojenost. Jen doufám, že touhle knihou série nekončí. Bude se mi stýskat.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Před pár lety jsem začala druhým dílem, proto jsem si říkala, že je asi zbytečné číst první.. Ale když už jsem na ni v knihovně narazila, zkusila jsem to. A paráda.. Dost dobrý, čtivý, nedalo se odtrhnout. Hned bych sáhla po další..

27.01.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Přečteno za odpoledne, chtěla bych napsat , že oddechovka, ale poměry té doby na oddechové moc nejsou. Proto je dobré, že nám někdo dobu minulou připomene čtivou formou. Zajímavé, hned jsem si hledala články, abych se dozvěděla víc.

05.05.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Jsem moc ráda, že mě na tuto spisovatelku kamarádka upozornila. Moc dobře se čte, postavy uvěřitelné . Taky dopouručuji

27.08.2021 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Já se na tu knížku tak těšila, ale jsem strašně zklamaná. Pominu příběh, nechci nic prozrazovat. Ale ten styl psaní ! Zatímco předchozí dvě knihy jsem hltala, do téhle jsem se musela nutit, chvílemi jsem se přistihla, že čtu, aniž bych vnímala. Samé popisy buď děje, nebo myšlenkových pochodů. Dokonce jsem napočítala 12 stránek bez přímé řeči, tak jsem se nudila. Mně to tedy nesedlo, ale ostatním přeji, že se líbilo.

16.03.2023 2 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mně se tedy četlo moc dobře, do děje mne to hned vtáhlo a přečteno celkem rychle. Možná budu mít problém si za měsíc vzpomenout, o čem to bylo, ale v tuto chvíli super.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Mně se tedy neskutečně dobře četlo, i když ten konec jsem čekala jiný, ale vůbec nevadí. Po zhlédnutí filmu Dům na samotě mi mi jako Bergmana naskakoval jeho představitel- herec Luboš Veselého, předtím jsem si ho představovala jinak, ale za to autorka nemůže. :) Doufám, že napíše další díl.

02.06.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Já jsem byla spokojená, napínavé i dobře vykreslené postavy, četlo se jedním dechem.

26.10.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Asi jsem už přesycena severských krimi, kde je stále jakoby otevřený konec.. Tahle detektivka na léto pro mě výborná, s ukončeným dějem. Přesto už jsem si koupila další díl :)

13.07.2021 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tak zase kniha, která se nehodí pro mé čtení do vlaku.. Těch slziček !! Na jednu stranu je to taková jednohubka, na druhou to nutí člověka zpětně se zamyslet, nad některými svými dojmy z chování ostatních. A nemusí to být jen ve vztahu k tchýni, prostě každý vidí svou pravdu a má pocit, že to tak vnímá i ten druhý. Klidně bych uvítala trochu rozvinutější konec, ale spokojenost.

19.05.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Téma odplaty mě vůbec nelákalo, ale jinou knihu od této autorky v knihovně neměli, tak jsem to zkusila. A byla to tedy jízda... Nemohla jsem se odtrhnout. Postavy dobře vykreslené, člověk neví, jestli jimi nemá opovrhovat, nebo jim držet palce a bát se o ně. Hodně jsem se držela, abych se nekoukla na konec. A možná bych ještě snesla nějaký epilog.

03.02.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Líbilo se mi. Chvílemi jsem tam sice viděla trochu z těch nekonečných detektivních seriálů, ale vůbec mi to nevadilo. Napínavé , čtivé.

20.01.2023 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Tuhle knihu jsem si koupila omylem, proto mi přes rok ležela v poličce, než jsem po ní sáhla. A pak už jsem nemohla odložit. Za mně super.

21.11.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

I tahle se velice dobře četla, myslím , že utratím i za další díly.

29.08.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Moje první kniha ze série, což mě trošku mrzí, docela by mě zajímaly předchozí díly. A souhlasím s tím, že konec by mohl méně chaotický, rozpracovanější . Ale jinak spokojenost.

24.05.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak Vám povím, že to tedy není kniha do vlaku. Protože i doma na mě koukali, jestli jsem normální, když se chvíli chechtám a chvíli mi tečou slzy jako hrách. Škoda, že jsem se předtím podívala, o čem je navazující díl, tak jsem tušila... Ale fakt pěkná knížka

04.03.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Trošku víc se mi líbí děj u nás, tak nějak mi to přijde uvěřitelnější. Ale zklamaná nejsem. Hned jsem sáhla po další

23.05.2022 4 z 5