MaláKnihomolka MaláKnihomolka komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Knihu jsem četla už v únoru, jenže jsem jaksi zapomněla přidat recenzi, tak to pojďme před třetím dílem napravit.
Taju pro tebe se mi líbilo o něco víc než první díl. Navíc se zde setkáváme s problémem, který je v dnešní společnosti bohužel dost častý. A to nespokojenost sama se sebou, se svojí postavou… Líbilo se mi jak autorka toto téma do svého příběhu zakomponovala.
Také jsem se u čtení dost pobavila a zamilovala si Hopsálka Camerona, hned od začátku mě bavil a nešlo si ho nezamilovat. Joellen byla také skvělá, jen mě prostě mrzelo jak se viděla. A tím narážím i na její rodiče a samotného Michaela… u těch mi docela vařila krev v žilách.
K romantické lince, ta byla skvělá, zvlášť ze strany Hopsálka jsem to naprosto žrala. Chemie, jiskření, všechno to tu skvěle fungovalo a věříte jim to. Pro mě to byla jedna z letošních top knih a nemůžu se dočkat třetího dílu této skvělé série.

22.06.2022 5 z 5

ᴍᴀ sᴍʏsʟ ᴀʙʏᴄʜ ᴛᴜ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ɴᴇᴊᴀᴋ sᴀʜᴏᴅʟᴏᴜᴢᴇ ʀᴏᴢᴇʙɪʀᴀʟᴀ? ʀᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢᴇ ᴜᴢ ᴊsᴛᴇ ᴊɪ ᴠsɪᴄʜɴɪ ᴠɪᴅᴇʟɪ, ᴠsɪᴄʜɴɪ ᴊsᴛᴇ ᴏ ɴɪ ᴄᴇᴛʟɪ ᴀ ᴠᴇᴛsɪɴᴀ ᴜᴢ ᴊɪ ᴅᴏᴋᴏɴᴄᴇ ɪ ᴄᴇᴛʟᴀ. ᴊᴀ (ɴᴇᴊᴠᴇᴛsɪ ᴏsᴛᴜᴅᴀ) ᴘʀᴏ ɴɪ ɴᴀʙᴇʜʟᴀ ʜɴᴇᴅ ᴛᴇɴ ᴅᴇɴ, ᴄᴏ ᴜ ɴᴀs ᴠʏsʟᴀ, ᴀʟᴇ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴋ ɴɪ ᴀᴢ ᴛᴇᴅ. ᴄʜᴛᴇʟᴏ ʙʏ ᴛᴏ ᴅᴇʟsɪ ᴅɴʏ.
ᴏʙᴠʏᴋʟᴇ ᴀᴜᴛᴏʙɪᴏɢʀᴀғɪᴇ ɴᴇᴄᴛᴜ, ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴀ sɴᴀᴅ ᴍᴀ ᴘʀᴠɴɪ ᴠ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ ᴀ ᴊᴀ sɪ ᴊɪ ᴜᴢɪʟᴀ. ʜᴀʀʀʏ ᴘᴏᴛᴛᴇʀ ᴍᴇ ᴘʀᴏᴠᴀᴢᴇʟ ᴜᴢ ᴏᴅ ᴍᴀʟɪᴄᴋᴀ ᴍʏᴍ ᴅᴇᴛsᴛᴠɪᴍ, ᴠʏʀᴏsᴛʟᴀ ᴊsᴇᴍ ɴᴀ ғɪʟᴍᴇᴄʜ ᴀ ᴋɴɪʜʏ ᴍɪ ᴜᴋᴀᴢᴀʟʏ ᴋᴏʟɪᴋ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏ ғɪʟᴍᴜ ɴᴇᴅᴏsᴛᴀʟᴏ. ᴋᴀᴢᴅᴏᴘᴀᴅɴᴇ ᴛᴇɴʜʟᴇ sᴠᴇᴛ ᴍɪʟᴜᴊᴜ ᴀ ᴄʜᴛᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴘʀᴇᴄɪsᴛ ɪ ɴᴇᴄᴏ ᴢᴇ ᴢᴀᴋᴜʟɪsɪ. ᴄᴏᴢ ᴍɪ ᴛᴀʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴀ sᴘʟɴɪʟᴀ. ᴛᴏᴍ ᴠᴛɪᴘɴᴇ ᴘᴏᴘɪsᴜᴊᴇ sᴠᴇ ᴅᴇᴛsᴛᴠɪ, ᴘʀᴠɴɪ ʀᴏʟᴇ ᴀ ᴊᴀᴋ sᴇ ᴋ ɴɪᴍ ᴅᴏsᴛᴀʟ, ᴏ sᴠᴇᴍ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ, ᴏ ᴛᴏᴍ ᴅᴏʙʀᴇᴍ, ᴀʟᴇ ɪ sᴘᴀᴛɴᴇᴍ ᴀ ᴅᴏᴢᴠɪᴛᴇ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏsᴛ ɪ ᴏ ᴊᴇʜᴏ ʀᴏᴅɪɴᴇ.
ᴋᴅᴏ ʙʏ ɴᴇᴢɴᴀʟ ʙʟᴏɴᴅᴀᴛᴇʜᴏ ɴᴇᴘʀɪᴛᴇʟᴇ sʟᴀᴠɴᴇʜᴏ ʜᴀʀʀʏʜᴏ ᴘᴏᴛᴛᴇʀᴀ? ᴅʀᴀᴄᴏ ᴍᴀʟғᴏʏ ᴍᴏᴢɴᴀ ɴᴇʙʏʟ ᴠᴀsɪᴍ ғᴀᴠᴏʀɪᴛᴇᴍ ᴠ ᴛᴏᴍᴛᴏ sᴠᴇᴛᴇ, ᴀʟᴇ ᴛᴇɴ ᴋʟᴜᴄɪɴᴀ, ᴋᴛᴇʀʏ ʜᴏ ᴛᴇʜᴅʏ ʜʀᴀʟ, sɪ ᴠᴀsɪ ᴘᴏᴢᴏʀɴᴏsᴛ ᴏᴘʀᴀᴠɴᴇɴᴇ ᴢᴀsʟᴏᴜᴢɪ. ᴜᴢ sᴀᴍᴏᴛɴᴀ ᴘʀᴇᴅᴍʟᴜᴠᴀ ᴏᴅ ʜᴇʀᴍɪᴏɴʏ ᴀʟɪᴀs ᴇᴍᴍʏ ᴡᴀᴛsᴏɴ ʙʏʟᴀ ᴋʀᴀsɴᴀ. ᴀ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ ᴊᴀᴋʏ ᴊᴇ ᴛᴏᴍ ғᴇʟᴛᴏɴ ᴅᴏᴏᴘʀᴀᴠᴅʏ ᴄʟᴏᴠᴇᴋ? ɪ ᴏɴ ʙʏʟ ᴊᴇɴ ᴅɪᴛᴇ, ᴅᴇʟᴀʟ ᴠʏʟᴏᴍᴇɴɪɴʏ, ᴅᴏsᴘɪᴠᴀʟ ᴠ ᴄʟᴏᴠᴇᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀʏᴍ ᴊᴇ ᴛᴇᴅ, ᴘʀᴏsᴇʟ sɪ ɪ ᴘsʏᴄʜɪᴄᴋʏᴍɪ ᴘʀᴏʙʟᴇᴍʏ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜsᴇ ᴊsᴇᴍ ʀᴀᴅᴀ, ᴢᴇ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴇʜᴏ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀᴇᴄᴇᴛʟᴀ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢᴇ ᴛᴏ ɴᴀᴘsᴀʟ ᴀsɪ ɴᴇᴊʟᴇᴘᴇ, ᴊᴀᴋ ᴍᴏʜʟ. sᴠᴇᴛ ɴᴇɴɪ ᴄᴇʀɴᴏʙɪʟʏ, ᴀɴɪ ᴜ sʟᴀᴠɴʏᴄʜ ʜᴇʀᴄᴜ.
ʀᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢᴇ ғᴀɴᴏᴜsᴄɪ ᴋᴏᴜᴢᴇʟɴᴇʜᴏ sᴠᴇᴛᴀ sɪ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴜᴢɪᴊɪ. ᴀ ᴛʀᴇʙᴀ ᴢᴊɪsᴛɪᴛᴇ, ᴢᴇ ɴᴇ ᴋᴀᴢᴅᴇ ᴅɪᴛᴇ, ᴋᴛᴇʀᴇ ᴠᴇ ғɪʟᴍᴇᴄʜ ʜʀᴀʟᴏ, ᴘᴏ ᴛᴏᴍ ᴢʀᴏᴠɴᴀ ᴠʏsʟᴏᴠᴇɴᴇ ᴛᴏᴜᴢɪʟᴏ.

06.03.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila, protože The Wall of Winnipeg and me je v zahraničí hodně oblíbená a vychvalovaná kniha od Zapaty. A víte co? Ani trochu ně nezklamala. Jediné co nechápu, proč se kniha nejmenuje Hradba z Winnipegu a já nebo tak nějak, protože tenhle český název mi úplně nesedí. Stejně jako bych byla radši za originální obálky, ale za to autorka nemůže.
Samotný příběh jsem si totiž naprosto zamilovala. Aiden byl od začátku nepříjemný mrzout, ale postupem času jsem si ho víc a víc zamilovávala. Na Vanesse se mi líbilo to, že si šla za svým, nebála se nikomu postavit a hlavně ze sebe nedělala hadr na vytírání. Vztah mezi nimi se vyvíjí postupně, uvěřitelně, žádné hop sem, hop tam a je to láska jako hrom. Vlastně si klasicky na nějakou pořádnou romantiku musíte počkat až ke konci knihy, ovšem i tak ty náznaky byly krásný a já si je užívala. Zvlášť když přišlo na oslovení laskonko, výtah, bouřku, tak moje srdíčko romantika zaplesalo. A u Vánoc už jsem měla na krajíčku.
Ač má kniha téměř 500 stran, tak mi to utíkalo a já bych klidně ještě nějakou tu stranu navíc mile ráda zvládla, vůbec jsem se nenudila a často se naopak právě bavila jejich pošťuchováním. Plus jsem si oblíbila Zaca, takového kamaráda chci taky. Celkově musím říct, že Kulti s Hradbou z Winnipegu jsou teď moji nej. Za mě jedno velké letošní doporučení!

Za poskytnutí eknihy v rámci spolupráce děkuju Humbooku #humbookblogeri.

09.06.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

ʙᴀʙʏ, ɪ ᴄᴏᴜʟᴅ ᴡᴀᴛᴄʜ ʏᴏᴜ ᴡᴀᴛᴄʜɪɴɢ ᴘᴀɪɴᴛ ᴅʀʏ, ᴀɴᴅ ɪ sᴛɪʟʟ ᴡᴏᴜʟᴅɴ’ᴛ ʙᴇ ʙᴏʀᴇᴅ.” ɢᴀʀʀᴇᴛᴛ ɢʀᴀʜᴀᴍ, ᴍʏ ᴏᴡɴ ᴘᴇʀsᴏɴᴀʟ sᴡᴇᴇᴛ-ᴛᴀʟᴋᴇʀ.

ᴊsᴇᴍ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ʀᴀ́ᴅᴀ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ʙᴀʀᴏɴᴇᴛ ʀᴏᴢʜᴏᴅʟ ᴢɴᴏᴠᴜ sᴇ́ʀɪɪ ᴏғғ-ᴄᴀᴍᴘᴜs ᴠʏᴅᴀᴛ. ɴᴇᴢ̌ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴋ ɴɪ́ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ, ᴛᴀᴋ ʙʏʟᴀ ᴠšᴜᴅᴇ ᴘʀʏᴄ̌, ᴄ̌ɪ́ᴍᴢ̌ ʙʏᴄʜ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ ᴏ sᴋᴠᴇ̌ʟᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ (ᴘʀᴀᴠᴅᴇ̌ᴘᴏᴅᴏʙɴᴇ̌ ɪ sᴇ́ʀɪɪ, ᴛᴏ ᴜᴠɪᴅɪ́ᴍ).
ᴍᴜsɪ́ᴍ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴜᴢ̌ ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ sɪ ᴍᴇ̌ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ ᴢɪ́sᴋᴀʟ ᴀ ᴘʀᴏᴛᴏ sᴇ ʙᴜᴅᴜ ᴍᴜsᴇᴛ ᴄᴏ ɴᴇᴊᴅʀ̌ɪ́ᴠ ᴘᴜsᴛɪᴛ ɪ ᴅᴏ ᴢʙʏᴛᴋᴜ sᴇ́ʀɪᴇ, ᴀʙʏᴄʜ ᴢᴊɪsᴛɪʟᴀ ᴊᴀᴋ ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇ s ᴏsᴛᴀᴛɴɪ́ᴍɪ, ᴀᴠšᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴛᴇᴅ̌ ᴄɪ́ᴛɪ́ᴍ ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴄᴇʟᴇ́ ʙᴜᴅᴇ ᴍᴏᴊᴇ ᴅᴀʟšɪ́ sʀᴅᴄᴏᴠᴋᴀ. ᴀʟᴇ ᴢᴘᴇ̌ᴛ ᴋ ɴᴀ́ᴠʀʜᴜ.
ɴᴇʙᴜᴅᴜ sᴇ ᴛᴀᴊɪᴛ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴍᴀ́ᴍ sʟᴀʙᴏsᴛ ᴘʀᴏ ʜᴏᴋᴇᴊɪsᴛʏ. (ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴍɪ ᴋʟɪᴅɴᴇ̌ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴛᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴘᴏᴅᴏʙɴᴇ́ ᴋɴɪʜʏ.) ᴀ ᴅᴏsᴛ ᴢ ᴠᴀ́s ᴜᴢ̌ ɴᴇᴊsᴘɪ́š ᴛᴜšɪ́, ᴢ̌ᴇ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴍᴜᴢ̌sᴋᴀ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀ - ɢᴀʀʀᴇᴛᴛ ɢʀᴀʜᴀᴍ ᴊᴇ ᴍᴏᴊᴇ ɴᴏᴠᴀ́ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ ʟᴀ́sᴋᴀ. ɴᴇᴊᴅʀ̌ɪ́ᴠ ᴠʏᴘᴀᴅᴀ́ ᴊᴀᴋᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅʏ́ ᴊɪɴʏ́ ɴᴀғᴏᴜᴋᴀɴʏ́ sᴘᴏʀᴛᴏᴠᴇᴄ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴠᴀ́s ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ɴᴇ ᴘʀ̌ᴇsᴠᴇ̌ᴅᴄ̌ᴏᴠᴀᴛ ᴏ ᴏᴘᴀᴋᴜ ᴀ ʟɪ́ʙɪʟᴏ sᴇ ᴍɪ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ʀᴏᴢsᴠᴇ̌ᴄᴇᴛ. ʜᴀɴɴᴀ ʙʏʟᴀ ᴍɪʟᴀ́ ʜᴏʟᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴏᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ʀᴀ́ᴅᴀ. ᴢᴀᴢ̌ɪʟᴀ sɪ ɴᴇ̌ᴄᴏ ʜʀᴏᴢɴᴇ́ʜᴏ, ᴘʀ̌ᴇs ᴄᴏ sᴇ ᴄ̌ᴀsᴇᴍ ᴅᴏᴋᴀ́ᴢᴀʟᴀ ᴅᴏsᴛᴀᴛ ᴀ ᴢᴀ ᴛᴏ ᴍᴀ́ ᴍᴜ̊ᴊ ᴏʙᴅɪᴠ. ᴠᴇ̌ᴛšɪɴᴀ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ᴄʜ ʜᴏʟᴇᴋ ʙʏ sᴇ ᴜᴢᴀᴠʀ̌ᴇʟᴀ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴏɴᴀ ɴᴇ. ᴊᴇᴊɪ́ ᴠᴢᴛᴀʜ s ɢᴀʀʀᴇᴛᴛᴇᴍ ʙʏʟᴏ ɴᴀ ᴋɴɪᴢᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴘʟᴜs. ᴍᴇ̌ʟɪ ᴍᴇᴢɪ sᴇʙᴏᴜ ɴᴇsᴋᴜᴛᴇᴄ̌ɴᴏᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ, ᴘʟᴜs ᴊsᴇᴍ ᴏᴄᴇɴɪʟᴀ ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴊᴇᴅɴᴜ ᴠᴇ̌ᴄ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴛᴏᴜ ʙʏᴄʜ ᴠᴀ́ᴍ ᴛᴜ ᴛʀᴏᴄʜᴜ sᴘᴏɪʟᴇʀᴏᴠᴀʟᴀ. ᴀ ʜᴀšᴛᴇʀ̌ᴇɴɪ́ ᴍᴇᴢɪ ɴɪᴍɪ? ɴᴇᴊʟᴇᴘšɪ́! ɴᴇ̌ᴋᴏʟɪᴋʀᴀ́ᴛ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴛᴇ̌ᴍ ʜʟᴀ́šᴋᴀ́ᴍ ᴍᴜsᴇʟᴀ sᴍᴀ́ᴛ, ᴀʟᴇ ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍᴇ̌ ᴏᴅʀᴏᴠɴᴀʟᴏ ᴋᴅʏᴢ̌ sᴇ ʜᴀɴɴᴀ ᴠʏᴅᴀʟᴀ sᴇʀ̌ᴠᴀᴛ ɴᴀšᴇʜᴏ ᴋᴀᴘɪᴛᴀ́ɴᴀ ᴜɴɪᴠᴇʀᴢɪᴛɴɪ́ʜᴏ ʜᴏᴋᴇᴊᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴛʏ́ᴍᴜ.
ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴊᴇᴅɴᴏ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴇɴɪ́. ᴘᴏᴋᴜᴅ ᴍᴀ́ᴛᴇ ʀᴀ́ᴅɪ sᴇxʏ ʜᴏᴋᴇᴊɪsᴛʏ ᴀ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴋᴜ, ᴘᴀᴋ sᴇ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴘᴜsᴛ̌ᴛᴇ ᴅᴏ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴋɴɪʜʏ. ᴛᴇ̌ᴄʜ 400 sᴛʀᴀɴ ᴠᴀ́ᴍ ᴜᴛᴇᴄ̌ᴇ ᴊᴀᴋᴏ ɴɪᴄ.

06.11.2022 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Hned jak jsem viděla tu krásnou obálku, bylo mi jasné že tenhle příběh si nenechám proklouznout mezi prsty.
Dostala jsem krásně napsanou, čtivou, romantickou knihu, která mi byla dost blízká i prostředím, plus mi zrovna sedla do nálady. Takže hned na začátek můžu říct, že Stellu Tack ráda přidám k mým top německým autorkám (Kasten, Kneidl, Lucas) a těším se na další její knihu. Kterou by mohla taky věnovat Jeffovi s Alexem. Jejich příběh bych si moc ráda přečetla.
Jak už jsem zmiňovala, prostředí univerzity mi bylo blízké, jelikož taky studuju. Ivy, která vyrůstala v bohatství, se vůbec nechovala tak, jak byste čekali, byla milá, vtipná a to se mi taky líbilo. Neměla potřebu ohánět se penězi, naopak chtěla najít kamarády, vyzkoušet si život, kdy si člověk může koupit na co má chuť. Rozuměla jsem jí. Ryan, to byl přesně můj typ, co si budeme. Hlavně tetování, to já můžu. Navíc i jeho rodina byla skvělá a dvojčata? Ty mít doma nechcete. Oproti tomu rodina Ivy… ani nevím zda má cenu se vyjadřovat. Peníze a pověst byly očividně na prvním místě.
Je to prostě lehce pohádková romantika, ale to na tom máme právě rádi, ne? Navíc i přes to, že je to trochu bichlička, přečtete ji jak nic.

"Někdy jsou lidé, které nejvíc nesnášíme, právě ti, co nás dostanou nejdál."

11.08.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

„Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla. Nikdo není dokonalý, ať už je na jakékoli straně bariéry.”

„Byl jsem ztracen ve chvíli, kdy jsem tě poznal.”

Tahle kniha byla jízda od začátku až do konce. Po dlouhé době fantasy propojená s romantikou, která mě chytla a už nepustila. Mít na knihu víc času, přečetla bych ji tak za 2 dny. Věřte mi, tohle budete neradi odkládat. Za mě tam nebylo žádné hluché místo, pořád se něco dělo, což mě právě bez přestání nutilo číst dál. Myslím, že pokud stejně jako já, máte rádi knihy typu Krutý princ, Holubice a had, Shadowhunters apod., prostě fantasy s romantickou linkou, pak byste Polibek bez duše neměli minout. Pro mě originální nápad s chrliči, nic takového jsem ještě nečetla.
Hlavní postavy mi byli sympatické, navíc je na každém komu v tomhle trojúhelníku bude fandit, já už nejspíš favorita mám, ale to vám tu nebudu prozrazovat, ať se máte na co těšit.
Každopádně nutně potřebuju druhý díl, takže doufám, že bude co nejdřív. Prosím, nenechávejte mě čekat na něj třeba rok, já chci informace. Skončilo to totiž v tom nejlepším. To vždycky nevím jestli u autorek obdivovat, že vás navnadí na další díl a drží v napětí, nebo zda je za to proklínat.
Navíc se mi líbilo že Roth nebyl typický záporák. Za to další plus pro autorku. Jestli jsem si však někoho zamilovala, pak to byla Bambi (to jméno miluju, zvlášť pro takového tvora), to bylo takový zlatíčko, heh. ️
Příběh o boji s démony, hledání sebe samé, první zamilovanosti a všem okolo toho (je to opravdu YA, erotiky se prakticky nedočkáte, jen malilinko).

5/5 ⭐️ doporučuji

06.05.2022 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

ᴋɴɪʜʏ ᴄ̌ᴇsᴋʏ́ᴄʜ ᴀᴜᴛᴏʀᴜ̊ ᴍᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟɪ ʙᴀᴠɪᴛ ᴠ ʟᴏɴ̌sᴋᴇ́ᴍ ʀᴏᴄᴇ ᴀ ᴊsᴇᴍ ʀᴀ́ᴅᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ɴᴀ ᴛᴜʜʟᴇ ᴠʟɴᴜ ɴᴀᴠᴀ́ᴢᴀʟᴀ ɪ ʟᴇᴛᴏs s ᴋɴɪʜᴏᴜ ᴀɴᴏ, ᴘᴀɴᴇ ʀ̌ᴇᴅɪᴛᴇʟɪ ᴏᴅ @ʟᴜᴄʏsʀɴᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴛɪ́ᴍᴛᴏ ᴍᴏᴄ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ ᴢᴀ ᴍᴏᴢ̌ɴᴏsᴛ sɪ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ɪ́sᴛ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴛᴏ sᴛᴀ́ʟᴏ ᴢᴀ ᴛᴏ.
ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ᴘsᴀʟᴀ ɴᴀ sᴛᴏʀɪᴇs, ᴍɪ́šᴀ sᴇ ᴍɪ ʟɪ́ʙɪʟᴀ ᴛɪ́ᴍ, ᴊᴀᴋ sᴇ ɴᴇʙᴀ́ʟᴀ ᴏᴛᴇᴠʀ̌ɪ́ᴛ ᴘᴜsᴜ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴊᴀ́ ʙʏᴄʜ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ᴀsɪ ᴜᴢ̌ ᴍᴀʟɪɴᴋᴏ ʙʀᴢᴅɪʟᴀ. ᴀ ᴀᴅᴀᴍᴀ ʙʏᴄʜ ɴᴇ̌ᴄ̌ɪ́ᴍ ᴍᴀᴊᴢʟᴀ, ᴢᴀ ᴊᴇʜᴏ ɴᴇᴜsᴛᴀ́ʟᴇ́ ʀ̌ᴠᴀ́ɴɪ́ ᴀ ᴄʜᴏᴠᴀ́ɴɪ́. ᴏᴠšᴇᴍ ʙᴇᴢ ᴛᴏʜᴏ ʙʏ ᴛᴇɴʜʟᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ɴᴇᴍᴇ̌ʟ ᴘᴀᴋ ᴛᴇɴ sᴘʀᴀ́ᴠɴʏ́ ɴᴀ́ʙᴏᴊ. ᴀ ᴋ ᴀᴅᴀᴍᴏᴠɪ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴛᴀᴋʏ ᴄᴇsᴛᴜ ɴᴀšʟᴀ.
ʜɴᴇᴅ ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴊsᴇᴍ ʙʏʟᴀ ʟᴇʜᴄᴇ ᴢᴀsᴋᴏᴄ̌ᴇɴᴀ́ ᴀ ᴍᴜsᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ ᴠᴇɴᴛɪʟᴏᴠᴀᴛ sᴠᴇ́ ᴘᴏᴄɪᴛʏ ᴋᴀᴍᴀʀᴀ́ᴅᴄᴇ ᴠ ᴄʜᴀᴛᴜ (ᴀʜᴏᴊ ᴋᴀ́ᴊᴏ ). ᴏᴠšᴇᴍ ɪ ᴛᴀᴋ sᴇ ᴍɪ ʟɪ́ʙɪʟᴏ ᴊɪsᴋʀ̌ᴇɴɪ́ ᴍᴇᴢɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ᴍɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴀ ɪ ᴛᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ ᴊsᴇᴍ ᴊɪᴍ ᴠᴇ̌ʀ̌ɪʟᴀ. ᴛᴀᴋʏ ᴊsᴇᴍ ʙʏʟᴀ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ᴊᴀᴋᴀ́ ᴢᴀ́ᴘʟᴇᴛᴋᴀ ᴘʀ̌ɪᴊᴅᴇ, ᴘᴏᴅʟᴇ ᴀɴᴏᴛᴀᴄᴇ ᴏ ᴀᴅᴀᴍᴏᴠᴇ̌ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ɴᴏ, ᴛᴏ ᴊsᴇᴍ ᴛᴀᴋʏ ɴᴇᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ʙʏʟᴀ ᴊsᴇᴍ ᴢ ᴛᴏʜᴏ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴠʏᴋᴏʟᴇᴊᴇɴᴀ́. ɴᴇᴠɪ́ᴍ ᴊᴀᴋ ʙʏᴄʜ sᴇ s ᴛɪ́ᴍ ᴠ ᴊᴇᴊɪᴄʜ sɪᴛᴜᴀᴄɪ ᴠʏᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅᴀʟᴀ.
ᴊᴀᴋ ᴋɴɪʜᴀ sᴋᴏɴᴄ̌ɪ́? ʙᴜᴅᴇ ᴛᴏ ʜᴀᴘᴘʏ ᴇɴᴅ ᴄ̌ɪ ɴᴇ? ᴛᴏ ᴠᴀ́ᴍ ɴᴇᴘʀᴏᴢʀᴀᴅɪ́ᴍ, ᴀᴛ̌ ᴛᴏ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴢᴊɪsᴛɪᴛ sᴀᴍɪ, ᴋᴅʏᴢ̌ sɪ ᴛᴜʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴜ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ᴛᴇᴛᴇ. ᴊᴇɴ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴘᴏᴄ̌ɪ́ᴛᴇᴊᴛᴇ s ᴇʀᴏᴛɪᴋᴏᴜ ᴀ ᴇʀᴏᴛɪᴄᴋʏ́ᴍɪ sᴄᴇ́ɴᴀᴍɪ, ᴊᴇ ᴊɪᴄʜ ᴛᴜ ᴅᴏsᴛ, ᴀʟᴇ ᴍᴜsɪ́ᴍ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴢᴠʟᴀ́ᴅʟᴀ ɴᴀᴘsᴀᴛ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ, ᴛᴀᴋ ᴀᴋᴏʀᴀ́ᴛ.
ɴᴀᴋᴏɴᴇᴄ ᴊsᴇᴍ sᴘᴏᴋᴏᴊᴇɴᴀ́, sᴛʏʟ ᴘsᴀɴɪ́ ɪ sᴛʀ̌ɪ́ᴅᴀ́ɴɪ́ ᴘᴏʜʟᴇᴅᴜ̊ ᴍɪ ᴠ ᴛᴇ́ʜʟᴇ ᴋɴɪᴢᴇ sᴇᴅʟᴏ, ᴠᴀᴅɪʟᴏ ᴍɪ ᴊᴇɴ ᴀᴅᴀᴍᴏᴠᴏ ᴄʜᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴀ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴍᴀ́ ᴋɴɪʜᴀ 50 sʜᴀᴅᴇs ᴠɪʙᴇs. ᴄᴏᴢ̌ ɴᴇɴɪ́ šᴘᴀᴛɴᴇ̌, ᴊᴇɴ ᴛᴏ ɴᴇ̌ᴋᴏᴍᴜ ᴀsɪ ᴜᴢ̌ ᴘʀ̌ɪᴊᴅᴇ ᴏᴛʀ̌ᴇᴘᴀɴᴇ́. ᴊᴀ́ sɪ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴘʀ̌ᴇᴄ̌ᴛᴜ ᴅᴀʟšɪ́ ᴋɴɪʜᴜ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋʏ.

29.01.2023 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Upřímně, nevím proč jsem Lilianu tak dlouho odkládala. Ze začátku to vypadá na klasickou zakázanou lásku, ale nenechte se zmýlit. To, co přijde po tom… no bylo to silné kafe, realistické, smutné, ale zároveň krásné. Emoční jízda, kterou jsem si naprosto užila, ač mi kolikrát bylo Lilky a jejího synka neskutečně líto. Silný příběh o silné ženě, se kterou se život nemazlil a to bohužel ani ke konci knihy.
Mata i Malvínu taky nejde nemít rád. Malvína byla skvělá, laskavá, moc se mí líbila. A Mat? Nejdřív takový mrzout, ale pak se ukázal jako báječný chlap, na Lilku netlačil, snažil se jí znovu ukázat, že láska je krásná věc. Ti dva byli skvělí a jsem ráda že se s Lilkou našli, protože to tak jednoduše mělo být. Stejně tak jako zbytek jejich přátel. Rodina jednoduše často nemusí být jen pokrevní.
Malý Oskárek byl úžasný, i přes jeho nemoc si ho oblíbíte a budete ho mít rádi. Co ještě říct? Asi to, že moc fandím Malvíně s Arkem a těším se tak na jejich příběh. Jestli to bude stejná emoční jízda jako s Lilianou, tak to abych si připravila zase balení kapesníčků.

Nemám absolutně co vyčíst, příběhu nechyběla čtivost, hloubka ani emoce. Liliana se mi dostala doslova pod kůži jako tetování. Jestli jsem vás alespoň trochu nalákala, tak prosím dejte knize šanci. Nebudete litovat. ️

5/5 ⭐️

08.05.2022 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

„I might take risks, but theyre always worth it.“

O téhle knize bych vám teď pravděpodobně zvládla vymluvit díru do hlavy, jak jsem nadšená. Nevím proč, ale svým způsobem jsem z Nespoutané Aljašky měla Nové začátky (Lilly Lucas) vibes. A já Nové začátky vážně miluju. Stejně, jako teď nejspíš budu milovat i tuhle sérii od K. A. Tucker.
Po opravdu dlouhé době jsem si navíc u knihy pobrečela, ke konci to jinak ani nešlo. Nechtěla jsem tu knihu dát z ruky a zároveň se ani s příběhem loučit.
Co se týče prostředí, hned bych se taky vypravila na Aljašku. O bush pilotech jsem četla poprvé, stejně tak o tomto prostředí, které za mě autorka zvládla hezky vykreslit a já si to o to víc užila.
Callu jsem většinou chápala, ona ani její otec to neměli lehké. Navíc se mi líbilo jak se postupně její postava vyvíjela. Jonaha si taky nejde neoblíbit i když se ze začátku ke Calle nechoval zrovna mile, jenže ho v průběhu pochopíte. A navíc slovní přestřelky těch dvou skvělý! Hrozně mě to bavilo. Stejně tak byli skvělí i Wren, Agnes, Mabel, Bandita..

Asi už jste pochopili, že jsem z Nespoutané Aljašky nadšená, takže tu žádné mínus momentálně asi nevyplodím. Maximálně to, že jsem si myslela, že další díl už je o někom jiném. A ono ne, je to pokračování tohoto. Takže doufám, že bude brzy. Jinak odkládám vše ostatní, abych nevím jak dlouho louskala druhý díl v aj. Třetí už by měl být o Marii, jež tu taky poznáte.

Příběh o vztazích mezi lidmi, odpuštění, porozumění, kompromisech, kterému nechybí ani humorná část.

Víc tu asi kecat nebudu, jelikož mě ig klasicky utne, když mám ještě hodně co říct. Takže co závěrem? Budu ráda pokud na mé doporučení dáte a NA si přečtete nebo si ji budete třeba přát i pod stromeček.

04.11.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Jakmile jsem začala číst, hned mi došlo, jak moc mi prostředí Green Valley a Skalistých hor chybělo. Lilly umí vždycky krásně vykreslit prostředí a přenést vás tam, až máte chuť vyrazit na hory. Stránky mi mizely před očima ani nevím jak, tohle se čte prostě samo. Několikrát jsem se musela smát a párkrát se také stalo, že jsem měla na krajíčku.
Elara mi hned od začátku sedla, líbilo se mi jak se rozhodla ukázat mámě, že si chce jít za svým. Noah byl milý kluk, který se snažil pomoct kdykoliv jakkoliv to šlo, ale zapomínal tak trochu na sebe a že ve všem nemusí být sám.
Romantická linka se tu hezky postupně vyvíjí, je taková miloučká, ale zároveň se tu dotýká i určité vážnosti, jelikož situace ohledně expřítelkyně Noaha není zrovna lehká. S třetím dílem Lásky z Green Valley můžu potvrdit že Lilly Lucas je pro mě vážně top stejně jako Mona Kasten a její série Znovu. Od těchto dvou autorek bych si přečetla snad i nákupní seznam.
Jediné čeho se tu nedočkáte jako tomu bylo v předchozích dílech, je nějaké to lyžování apod.
Holky ze skupiny si tedy všímaly i lehkých nesrovnalostí, ale já jsem čtenář který si toho obvykle popravdě nevšimne, takže mě to nijak nevadilo. Jinak už se těším na další díl. Ano teprve bude vycházet třetí díl a já už bych chtěla čtvrtý, ale tohle se tak hezky čte.

07.09.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Mám vážnou otázku… Můžu se odstěhovat do Green Valley? Ale vážně, chci se naučit na snowboardu a trávit čas na svahu s Willem, Izzy, Ryanem a Lenou.
Po Nových začátcích, které jsem si zamilovala a doporučuju je kudy chodím, vychází u nás druhý díl série od Lilly Lucas - Nové sliby. Zde se setkáváme opět s Izzy, jež už několik let miluje svého nejlepšího kamaráda Willa. Jenže Will v ní vidí pouze kámošku a láme jí srdce tím, že je každou chvíli v posteli s jinou ženou. Teď se ovšem na scéně objevuje navíc ještě Cole, slavný herec s neskutečně modrýma očima, který kompletně zamíchá kartami, když si Izzy najme jako svou instruktorku lyžování a donutí Willa žárlit. V tu chvíli začíná asi největší sranda, kterou si užije snad každý čtenář. S kým nakonec Izzy skončí? Nebo zůstane sama?
Jednoduše, měla jsem motýlky v břiše stejně jako u Nových začátků. Will byl teda dost často na ránu, ale i tak si toho troubu oblíbíte. Kill Will se předvedl že dokáže být neskutečný zlato. Izzy byla skvělá stejně jako v prvním díle, konečně jsme ji mohli lépe poznat. Plus mám díky ní chuť na zmrzlinu s příchutí sušenkového těsta. Tihle dva byli jednoduše skvěle sehraná dvojka.
Moc mě potom bavil i humor, který autorka v knize použila, často jsem se opravdu smála. „Co mám dělat s deseti dolary?” „Kup si páteř.”

Plus jsem ráda, že se zde objevoval i Ryan a Lena, která si očividně s Izzy taky sedla a jsou to dobré kamarádky.
Celkově jsem si tuhle knihu užila a doufám, že už máte Nové sliby předobjednané. Stojí za to, Lilly psát umí. Od přátelství k lásce, je to čtivé, milé, uvěřitelná chemie mezi hlavními postavami.
Doufám, že se již brzy podíváme opět do Skalistých hor v Nových snech.

5/5 ⭐️

Tuhle recenzi musím zakončit jedině takto: „Find me in Green Valley.”

06.04.2022 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Předem upozorňuji, že vám tu můžu svojí recenzí vyspoilerovat první díl.

„I love you Layla, do you hear me? I’ve loved you since the first moment I heard your voice and I will continue to love you. No matter what. I love you.“

V tomto dílu se čtenáři dostane především milostného trojúhelníku mezi Laylou, Zaynem a Rothem. Jak jsem si nejdříve oblíbila bad boye Rotha, tak tady si mě docela získal i hodný Zayne, ačkoliv u mě náš démoní princ před strážcem stále o kousek vede.

Děj byl nabitý akcí od začátku až po konec. Tajemství, zrady, intriky, úmrtí. Prakticky pořád se něco dělo a vás to tak nutí číst pořád dál. Je teda pořád poznat, že to není zrovna nejnovější knižní trilogie, ale mně to na tom vůbec nevadí. I tak si vždycky užívám ten humor, pošťuchování a narážky mezi hlavními postavami. Například Rothovo přezdívku pro Zayna aka Kameňáka si budu pamatovat ještě dlouho.
Taky nesmím zapomenout zmínit moji oblíbenou hadí pokrevnici Bambi. Takové tetování bych brala taky. Plus doufám, že ve třetím dílu dostaneme konečně víc Rothova draka, hah. A na závěr - koťátka! Proč tam nebyly víc? Já ty nezbedy vážně žeru!

Co se týče posledních cca 100 stran knihy, tak to byl vážně nářez. Od začátku jsem sice tušila kdo za přízraky a mrtvými stojí, ale ten zbytek? To bylo vážně nečekaný a já ty stránky naprosto hltala. Opět tu máme dost otevřený konec, takže nám zase nezbývá než čekat na ten poslední třetí díl, který nám doufám zodpoví všechny otázky.

Pokud máte jako já rádi fantasy s romantickou linkou, pak určitě dejte příležitost této sérii.

08.02.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Další romanťárna, která je určená pro čtenářky Mony Kasten a tentokrát opravdu souhlasím. Čtenáři Kasten možná uvidí právě i maličko podobu. Ale nebojte, neocitnete se znovu ve školním prostředí.

Autorka nás zavede do malebného malého městečka Green Valley, které si díky skvělému popisu zamilujete a budete mít chuť koupit si letenky a vyrazit do USA taky. Alespoň já to tak měla. Čte se to hezky, stránky ubývají pod rukama, příběh je uvěřitelný, což já mám ráda. Oblíbila jsem si snad všechny postavy, jak ty vedlejší, tak i Lena s Ryanem mi přirostli k srdci. Ryan byl teda někdy na ránu, ale musím přiznat že jsem ho chápala, kvůli tomu co se mu stalo. Navíc Lena se nedala a všechno mu vždycky hezky vytmavila. Ještě to, že opravdu pochází z Německa, je super, konečně to tam některá německá autorka opravdu zakomponovala.
Sice anglicky uměla Lena hezky, ale i tak se pobavíte, když něčemu úplně neporozumí. Jediné mínus, které by mohlo někomu vadit (mně tolik ne), je to, že pokud se těšíte na zážitky Leny z pozice au pair, tak se jich moc nedočkáte, tahle linka je tu spíš v pozadí. Líbilo se mi však, jak Lilly pojala myšlenku knihy, hledání sebe sama, co chci jednou dělat, čím chci být? Myslím, že takové otázky si pokládalo hodně z nás. Navíc vám kniha ukáže, že je vždy možnost nového začátku.
Vážně jsem si knihu užila a myslím, že L. Lucas zařadím do mé top 3 z německé stáje ke Kasten a Kneidl. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu, kde dostanou prostor dvě vedlejší postavy.

16.08.2021 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Normálně se nejčastěji pohybuji okolo romantiky a erotiky, ale občas stojí za to udělat lehkou změnu a já moc děkuju mojí úžasné kamarádce, že mi Mateřídoušku poslala. Nepřestává mě udivovat, jak šikovné tu v Česku máme autory.

Tohle byla má první zkušenost s autorkou a zároveň i první "návštěva" Lomné. Ačkoliv Akvamarín se zde prý odehrává také.
Bylo zajímavé sledovat historii obce, ačkoliv jsem ji do té doby vůbec neznala. Takové věci mě docela baví, jelikož v místě, kde žiju já, máme například několik zaniklých obcí. A také mě zajímalo jak tu žili lidé dřív. Teď však zpět k Mateřídoušce.

Co si budeme, Anička (a tak trochu v jednu dobu i Mirek) mi kus příběhu lezla na nervy, ale o to lépe byl na konci znát její vývoj, takže už jen za to plus. Osobně mě víc zasáhla linka z minulosti s Věrou, kterou jsem si opravdu užívala. Navíc jsem se díky ní dozvěděla spoustu nových informací, jež by se ke mně pravděpodobně jinak nedostaly. A musím uznat, že mě to bavilo. Nevěděla jsem, že to dřív bylo někde mezi Poláky a Čechy takové. Jak těžké tehdy bylo děti učit v českých školách a natož ještě učitelkou - ženou!
Ke konci už jsem neměla daleko k slzám. Bála jsem se, jak příběh Věry a její rodiny dopadne. Dobře či špatně? Jelikož v té době končila i 2 sv. v., mohlo to dopadnout opravdu jakkoliv. Já vám víc neřeknu, abyste si to mohli zjistit sami.

Na závěr patří díky i autorce, protože nám touhle cestou zprostředkovává historii tak, že vás to bude bavit, budete chtít vědět víc. Je to mnohem lepší než nějaký suchý výklad ve škole. Jsem ráda, že v dnešní době už se tu máme úplně jinak.

Určitě se podívám po Slunečnici a Akvamarínu, ale pokud autorka napíše další knihu, ať už z Lomné či odjinud, tak si ráda přečtu i tu.

22.03.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Autorka si mě získala už svými knihami Malibu v plamenech a Daisy Jones, proto jsem si nemohla nechat ujít ani příběh Evelyn Hugo a tímto děkuju @knihydobrovsky za překvapení v podobě recenzního výtisku.

K téhle knize bych mohla napsat dlouhou recenzi, ale budu se snažit to zkrátit, protože o ní určitě ještě nejednou uslyšíte.
Trochu jsem se zpočátku bála toho množství manželů, protože sedm není zrovna málo. Ale Reid to pojala asi nejlépe jak mohla a já chápala proč si kterého z nich Evelyn vzala. Tehdejší doba nebyla příznivá pro lidi jako ona, musela udělat těžká rozhodnutí, jež častokrát někomu ublížila. Kam až byste kvůli slávě a penězům zašli vy?
Osobně se mi nejvíc líbil Harry Cameron, chováním mi k srdci přirostl asi nejvíc. Co se týče Evelyn, opět jsem měla chuť ji hledat na internetu. Asi bych i upozornila, že se tu vyskytuje LGBT téma a tak by s tím někteří možná mohli mít problém.
Jednoduše řečeno, dostala jsem realistický příběh, plný úspěchu i pádů, osobních problémů… a zda si k Evelyn najdete cestu, to je na vás, až si přečtete její životní příběh.
Ovšem ten konec? Já to tedy nečekala. I když napadnout mě to mohlo. Ale alespoň mi tím hezky zapadl poslední dílek puzzle do skládačky. Určitě se k této knize někdy vrátím i v originálu, který jsem si taky pořídila.

24.01.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴘʀ̌ɪᴢɴᴀᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴘᴏ ᴅᴏᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴋɴɪʜʏ ᴊsᴇᴍ ʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ɴᴀ ғɪʟᴍᴏᴠᴇ́ ᴢᴘʀᴀᴄᴏᴠᴀ́ɴɪ́. ʜᴇʀᴄɪ ᴠʏᴘᴀᴅᴀᴊɪ́ ᴍɪʟᴇ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ sᴇ ᴛᴇ̌šɪ́ᴍ.
ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴊsᴇᴍ ᴍʏsʟᴇʟᴀ, ᴢ̌ᴇ sɪ s ɴᴏᴀʜ (ɴᴇᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ sɪ ᴢᴠʏᴋɴᴏᴜᴛ ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴛᴀᴋ ᴊᴍᴇɴᴜᴊᴇ ʜᴏʟᴋᴀ, ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ᴋʟᴜᴄ̌ɪᴄ̌ɪ́ ᴊᴍᴇ́ɴᴏ ) ɴᴇʙᴜᴅᴜ ʀᴏᴢᴜᴍᴇ̌ᴛ, ɴᴀ ᴊᴇᴅɴᴜ sᴛʀᴀɴᴜ ᴊsᴇᴍ ᴊɪ ᴄʜᴀ́ᴘᴀʟᴀ, ɴᴏᴠʏ́ ᴍᴀɴᴢ̌ᴇʟ ᴊᴇᴊɪ́ ᴍᴀᴛᴋʏ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ʜᴏ sɪ ᴠᴢᴀʟᴀ ᴘʀᴀᴋᴛɪᴄᴋʏ ʜɴᴇᴅ… ᴛᴏ ʙʏ ʙʏʟ ɴᴀᴅšᴇɴʏ́ ᴀsɪ ᴍᴀ́ʟᴏᴋᴅᴏ. ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ sᴇ ᴍᴏʜʟᴀ ᴄʜᴏᴠᴀᴛ ʟᴇ́ᴘᴇ. ɴᴀᴋᴏɴᴇᴄ ᴀʟᴇ ʙʏʟᴀ ᴠᴄᴇʟᴋᴜ ғᴀᴊɴ. ᴏᴠšᴇᴍ ɴɪᴄʜᴏʟᴀs? ᴛᴏ ʙʏʟ ᴘʀ̌ᴇsɴᴇ̌ ᴛᴇɴ ᴛʏᴘ ʙᴀᴅ ʙᴏʏᴇ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴊᴀ́ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ. ᴏɴ ᴀ ʀʏᴀɴ ᴢ ᴋɴɪʜʏ ᴘᴏʟɪʙ ᴍᴇ̌ ᴛɪ ᴅᴠᴀ ᴊsᴏᴜ ᴀsɪ ᴍᴏᴊᴇ ʟᴇᴛᴏšɴɪ́ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ ʟᴀ́sᴋʏ, ʜᴇʜ. ᴀ ɴᴀ ᴋᴏʜᴏ ɴᴇsᴍɪ́ᴍ ᴢᴀᴘᴏᴍᴇɴᴏᴜᴛ ʙʏʟ ɴɪᴄʜᴏʟᴀsᴏᴠᴏ ᴘᴇs, ᴛᴏʜᴏ ᴛᴀᴋʏ ᴍɪʟᴜᴊᴜ.
ᴄᴏ ᴍᴇ̌ ɴᴀ ᴛᴇ́ʜʟᴇ ᴋɴɪᴢᴇ ᴀsɪ ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍʀᴢɪ́ ᴊᴇ ᴛᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴊᴇᴅɴᴏ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ ᴋʟɪšᴇ́ ᴠᴇᴅʟᴇ ᴅʀᴜʜᴇ́ʜᴏ. ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴀ ᴍɪ ᴛᴜ ᴀʟᴇsᴘᴏɴ̌ šᴘᴇᴛᴋᴀ ᴏʀɪɢɪɴᴀʟɪᴛʏ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴛᴀᴋʜʟᴇ ᴛᴏ ʙʏʟ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴊᴇɴ ᴍɪx ᴠšᴇᴍᴏᴢ̌ɴʏ́ᴄʜ ᴋʟɪšᴇ́ (ᴊᴇᴅɴᴀ sᴄᴇ́ɴᴋᴀ ᴠᴀ́ᴍ ɴᴀᴘʀ̌ɪ́ᴋʟᴀᴅ ʙᴜᴅᴇ ᴘʀ̌ɪᴘᴏᴍɪ́ɴᴀᴛ ᴀғᴛᴇʀ).
ɴᴏᴀʜ s ɴɪᴄᴋᴇᴍ, ᴛᴏ ʙʏʟᴀ ᴛᴀᴋᴏᴠᴀ́ ᴋʀᴀ́sɴᴀ́ ᴋᴏᴍʙɪɴᴀᴄᴇ. ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴛᴏʜᴏ ɴᴀšᴇʜᴏ ʙᴀᴅ ʙᴏʏᴇ ʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ᴢ̌ʀᴀ́ᴛ. ɴᴇʙᴏ ᴠ sɪᴛᴜᴀᴄɪ s ᴊᴇᴅɴᴏᴜ ᴏsᴏʙᴏᴜ. ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ɪ ᴛᴀᴅʏ ᴊᴇ ᴀʟᴇ - ʙʏʟᴏ ᴛᴏ ᴊᴀᴋᴏ ᴍᴏᴛᴀᴛ sᴇ ᴠ ᴋʀᴜʜᴜ. ᴄʜᴠɪ́ʟɪ ᴛᴇ̌ ᴄʜᴄɪ, ᴘᴀᴋ sᴇ ᴋᴠᴜ̊ʟɪ ɴᴇ̌ᴄ̌ᴇᴍᴜ ᴘᴏʜᴀ́ᴅᴀ́ᴍᴇ, ᴠʏʜʏ́ʙᴀ́ᴍᴇ sᴇ ᴊᴇᴅᴇɴ ᴅʀᴜʜᴇ́ᴍᴜ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴘᴀᴋ ᴢᴀsᴇ ᴢᴀᴠʟᴀ́ᴅɴᴇ ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴀ ᴏᴘᴇ̌ᴛ ᴛᴇ̌ ᴄʜᴄɪ. ᴀ ᴛᴀᴋ ᴅᴏᴋᴏʟᴇᴄ̌ᴋᴀ.
ᴏᴠšᴇᴍ ᴠɪ́ᴛᴇ ᴄᴏ? ᴍᴀ́ ᴛᴏ ᴍᴏᴜᴄʜʏ, ɴᴇʙᴜᴅᴇᴍᴇ sɪ ʟʜᴀ́ᴛ, ᴀʟᴇ ɪ ᴛᴀᴋ sɪ ᴍᴇ̌ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴢɪ́sᴋᴀʟ. ᴄ̌ᴛᴇ sᴇ ᴛᴏ sᴀᴍᴏ, ᴊsᴏᴜ ᴛᴜ ʀɪsᴋᴀɴᴛɴɪ́ ᴢᴀ́ᴠᴏᴅʏ ᴀᴜᴛ, sᴘᴏᴜsᴛᴀ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́, ᴘᴀʀᴛʏ ᴘʟɴᴇ́ ᴀʟᴋᴏʜᴏʟᴜ ᴀ ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴍᴇᴢɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ᴍɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ.

07.10.2022 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Od autorky už jsem četla Jeho banán a Její třešničky. Ovšem Její tajemství se mi zatím líbilo nejvíc. Ano, nemůžete do toho jít s očekáváním, že dostanete knihu ve stylu Mony Kasten, Laury Kneidl apod. Penelope Bloom sází na jednoduchou, odpočinkovou a hlavně humornou romantiku. Což mně osobně se dost líbí, protože ač knihy miluju, tak někdy chci u svého oblíbeného žánru i úplně vypnout, užívat si chemii mezi dvěma postavami a nezatěžovat hlavu ještě extra přemýšlením nad dějem.
U Jejího tajemství mě mrzel akorát uspěchaný konec. Kdyby se ona jedna událost konala až v epilogu, bylo by to pro mě uvěřitelnější. Takhle to bylo moc hrr, víc říct nemůžu, abych nespoilerovala. Avšak ti kteří už četli, tak nejspíš tuší. A možná tuší i ti, kteří nečetli.
Plus autorka jede asi každou knihu z této série podle stejné šablony, což by mohla taky malinko pozměnit. Jinak mě to vážně bavilo a dost jsem se i nasmála. Malá Zoey byla skvělá a babička? Ta to celé zabila nejvíc, její humor je pecka.
Takže, pokud chcete vtipnou jednohubku na přečtení, pak s chutí do toho. Prolínají se zde postavy, ale myslím, že to nijak extra nevadí a můžete číst i na přeskáčku.
3,7/5 ⭐️

05.03.2022 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

„I’m comfortable enough with my hetero status to say that if I did play for the other team? I wouldn’t just fuck Garrett Graham, I’d marry him.”

Ano, pozdě, ale přeci. Druhý díl série Off-Campus přečten a já teď přemýšlím, kdo se mi líbil víc. Asi mám pořád o malinko výš Garretta, ovšem Logan mu dost šlape na paty.
Líbilo se mi, že ačkoliv je druhý díl o jiném páru, i tak se tu dost setkáte s ostatními postavami.

Grace byla sympatická, milá a nedala Loganovi něco jen tak. Za ten její seznam bych jí dala deset bodů z deseti, jelikož jsem se opravdu pobavila. A co se týká Logana, ten se nakonec taky předvedl, že je to kus chlapa, který umí předvést nejedno hezké, romantické gesto. Ačkoliv na začátku jeho posedlost jednou určitou dívkou byla na ránu pánvičkou. Jakmile se vše vysvětlilo, nešlo si ho už neoblíbit.

Zároveň bych tu ráda vyzdvihla vtipnou stránku knihy. Například když se na scéně sešli Garrett, Logan a Tucker, byl smích prakticky na sto procent jistý.
Kniha však opět obsahuje i vážné téma, jež za mě bylo hezky a uvěřitelně zpracované a zakomponované do děje.
Já jsem víc než spokojená. Hned jak zase budu mít čas, určitě se pustím do třetího dílu.

„Jesus Christ, will you quit dictating this conversation to Hannah?' I grumble. 'Bros before hos, dude.'
'Call my girlfriend a ho one more time and you won't have a bro.'”

27.02.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tahle kniha mě zaujala už na bookstormingu a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože stojí za to.

Příběh je psán z pohledu obou hlavních postav. Setkáváme se zde s Aidou, dcerou šéfa italské mafie. Navíc se v příběhu docela často setkáváme s jejími bratry Dantem, Neronem a Sebastianem, kteří jak jsem koukala, dostanou více prostoru v dalších dílech této série. Aida není žádná křehká dívka, nýbrž mladá holka s prořízlou pusou, která nikomu ani Callumovi nedá nic jen tak.

Callum Griffin je princ aka dědic irské mafie. Jeho první setkání s Aidou je opravdu žhavé, doslova. A když se jejich životy kvůli jedné chybě musí propojit, je připraven ji zlomit. Callum má dvě sestry Nessu a Rionu, jejichž příběhy nás také čekají v dalších dílech.

První, co mě na téhle knize z mafiánského prostředí zaujalo, byly jahody na obálce. Vymýšlela jsem si kde jaké nápady, jak se v příběhu objeví, ale přiznávám se, že ten skutečný důvod mě nenapadl.

Nejvíc se mi na knize líbil humor, slovní přestřelky hlavních hrdinů, jejich rýpavé/kousavé poznámky a taky to, jak pro ně očividně rodina znamenala hodně. Ani jeden se nebál bránit toho druhého. Zvlášť scéna, kdy Aida provede něco Callumovi a je u toho jeden z jejích bratrů.

Co se týče zápletky, nechybí tu akce, chemii mezi hlavními hrdiny, spicy scénky a potěšeni budou fandové hate to love romancí. U téhle knihy se rozhodně nudit nebudete.

Mně tahle kniha vážně sedla, takže se už teď nemůžu dočkat již zmíněných dalších dílů. První díl nasadil laťku vysoko, ale můžu vám ho s klidným srdcem doporučit k přečtení. Jedinou výtku mám k předvídatelnosti, vůbec bych se nezlobila, kdyby tam byl nějaký víc wow efekt, kdy by se stalo něco, co čtenář opravdu nečeká.

29.09.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Série Začít je moje velká srdcovka, série Zachraň byla taky skvělá, ale víc by si mě získala pár let zpět. A teď Mona opět nasadila laťku dost vysoko hned prvním dílem ze série Scarlet Luck - Osamělé srdce. Kniha, která vás provede internetovou šikanou, panickými atakami, ale i jinými, vážnými problémy.
Mně tahle kniha padla do noty už z principu, že tu máme mladou Rosie, jež má svoji show, kde dělá rozhovory s kapelami, zpěváky a zpěvačkami a na druhé straně tu máme kapelu Scarlet Luck, která pro ni mnohé znamená. Já sama jsem před lety prožívala svoji Wattpad éru, kde jsem četla jednu fanfikci za druhou na mé oblíbené skupiny, takže tohle byl jednoduše příběh jako dělaný pro mě.
Rosie byla moc fajn, taková holčina, jež bych i brala za kamarádku. S kluky z kapely byla sranda a i je jsem si hned oblíbila. Nejvíc si mě zatím získal právě bubeník Adam, jelikož se z něj v průběhu příběhu vyklubal opravdu sympaťák. Ale jsem zvědavá co skrývá za démony, proč mu tolik vadí cizí doteky snad se to brzy dozvíme v dalším dílu.
Dost mě mrzelo jak se k Rosie zachovali fanoušci i to, co se událo ke konci Adamovi.
Romantická linka je tady dost slow-burn, což mi vůbec nevadilo, jelikož tu hlavní postavy dostali možnost se z části poznat, být přátelé a nepřehoupli se okamžitě do vztahu. Plus fanoušci sexuálních scén si tentokrát na své úplně nepřijdou, hah.
Jednoduše mi tahle kniha až moc rychle utekla a po tom konci doufám, že druhý díl bude brzy. Nutně ho potřebuji.

12.07.2023 5 z 5