Maky78 Maky78 komentáře u knih

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Ztracená slova, nová vytvořena. Oceňuji překladatelskou práci. Po přečtení nad knihou hluboce přemýšlím. Čas je velmi dráha veličina, tak ho věnujme těm na kterých nám záleží.

06.07.2023 5 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Povedená detektivka. Atmosféra roku 1989, doba před revolucí i lehké nastínění situace po ní a politický podtext zaujmou.

08.05.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Další skvělá kniha autorky. Moje Mamka pochází z Ostravy a po přečtení první knihy mi říkala, že měla hodně kamarádek z Řecka.
Tahle druhá kniha částečně s Ostravou a jejím okolím zase souvisí, jen je o dekádu jinde. Spojovala jsem si ji částečně s Životicemi. Je čtivá, mrazivá. Účelně popsané mezní situace v našich dějinách, které nám celou dobu byly zamlčovány, nebo zkreslovány. Nejde k tomu zaujmout postoj, nikdo nevíme jak by jsme se v dané chvíli zachovali. Určitě doporučuji přečíst.

23.04.2023 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Audio v podání pana Kaisera a Javorského bylo velmi dobré. Od některých starších lidi se dá vzít poučení, povzbuzení a rozhřešení.
Téma, které v knihách tak často není. Záchvaty historie, vlak, pivo a řízek se salátem mě celkem chytli.

03.03.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Emocemi naplněná kniha. Od autorky má první, ale ne poslední. Těžká témata, krásný příběh a černý humor který mám tak ráda.
Smích je důležitý jako sluneční svit.

25.02.2023 4 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Příběh silného kamarádství, pověr, smutku a života. Místo kde se děj odehrává velmi silné formuje hlavní hrdinky ať ve zlém nebo dobrém. Poslouchala jsem jako audio a bylo to velmi poutavé.
“Fénix vstane z popela aby udělal další pičovinu”

09.02.2023 4 z 5

Jane Eyrová Jane Eyrová Charlotte Brontë

To byla krása. Pocity postav jsou z jiného století, ale i když to přečtěte v dnešní době je to nádhera. Poslouchala jsem v audio verzi a paní Vančurová z toho udělala čtenářský zážitek. Doporučuji.
2023

07.01.2023 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Milý příběh plný vděčnosti, lásky, pochopení.
Po přečtení vás napadne, že svět je ještě v pořádku. Staří má naději.

09.11.2022 5 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Pomalejší začátek, ale potom se to rozjelo. Místy velmi humorné až jsem se smála nahlas. Je to lidský a pro mě z toho plyne nebrat se tak vážně. Dost mě tam zaujala pravda ať z ní potom vyplynuly různé situace. A ještě musím velmi pochválit za grafické zpracování knihy. Originální anotace a kniha v noci svítí.

05.09.2022 4 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Radost z očekávání - makově červená
Má oblíbená
Nádherná kniha plná děje a metafor.
Sourozenecká láska, strach ze smrti, naděje.
Sedmkrát padni. A osmkrát vstaň!
V příštím století doletí naše vzkazy během několika vteřin. Bude to jedinečné, ale OSAMĚLÉ.

28.07.2022 5 z 5

Poslední dvě kapitoly jsou velmi zajímavé. Vlastně celá kniha je zajímavá. KLDR je místo které netoužím navštívit, ale určitě je užitečné tyto informace sdělovat. Slepé zbožňovaní korejského lidu je nad mé chápání, ale oni vlastně nemají jinou možnost .
Audio

13.06.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Dějová linie za mě dost dobrá.
Zapracování uměleckých témat mě potěšilo.
Určitě doporučuji.

23.04.2022 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

V 50 slovech a ani ne 200 stranách děj lepší než v kdejaké knize.
Strohé, úderné, jasné, poutavé.

12.03.2022 5 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Kniha plná životního nadhledu, ženy která má srdce otevřené a dodává naději.

19.12.2021 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Po přečtení ve mě rezonuje pocit kdo má vlastně právo soudit?
My jsme v té době nežili a vyprávění jedné osoby se nemusí podobat úhlu pohledu jiné osoby.
Pro mě důležité - neživit nenávist.

26.11.2021 4 z 5

Tahle kniha byla psaná až na dřeň.
Přitom na mě působí veskrze pozitivně.
Pozornost se kterou jsou tyto ženy vyslechnuty, a laskavost s jakou jsou jejich osudy zpracovány. 1*

26.04.2021 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Svoboda těchto lidí je neuvěřitelná.
Úcta,souznění, porozumění, pokora ....
Úžasný zážitek, nádherné fotky.

22.04.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Zoufalá situace si žádá zoufale řešení .
Nelze rychle přečíst chce to čas.
Náročná ale skvělá.
“Když to bolí tak žiješ”

05.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Skvěle napsané .
Žádný nudný popis, prostě Dvořáková .
Za mě super čtení .

15.03.2020 5 z 5

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

Tohle šlo až na dřeň. Autentické, mnoho aktuálních témat, nejvíce výrazná homosexualita nebyla pro mě ta nejdůležitější. Optika kterou Torčik na tyto problémy nahlíží byla velmi zajímavá. Pro mě nejlepší kniha za letošní rok. Audio na Čr výborně.

08.05.2024 5 z 5