Makoves Makoves komentáře u knih

Míjím se s měsícem Míjím se s měsícem Miloň Čepelka

Skutečně je to šňura perel z československého haiku.

06.05.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velmi zajímavé, až skoro neuvěřitelné.

07.08.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Neskutečné, co se děje. Perfektně napsaný příběh. Velké téma. Román má spád, žádné zbytečně zdlouhavé pasáže. Doporučuji přečíst!!!!!!!!!!!!

19.10.2017 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Kniha mě z počátku dost nudila, ale po přetrpění asi sta stran, to pan King napravil, alespoň zajímavostí příběhu. Zatím nejslabší Kingovka, kterou jsem četl.

03.06.2015 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Četlo se to velmi dobře.
Je zajímavé číst o tom jak si London představuje život po smrti. Jeho filosofie se částečně slučuje s mojí, ne že bych věřil na posmrtný život, ale tvrdím, že lidská mysl dokáže více, než si dokážeme představit.

19.12.2014 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělé počtení. Jak málo stačí k lidskému zániku.

28.09.2014 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice ctiva kniha ktera, si ponechava tajemstvi az do konce

26.01.2020 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Nejlepší dílo jaké jsem od Baara doposud četl. Plné chuti do života. Možná by nebylo špatné ho zařadit do škol jako povinnou četbu. Děkuji panu Baarovi, že román napsal a já si po letech mohu přečíst jak se dříve žilo. Doporučuji všem.

26.08.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

28.02.2017 5 z 5

Důstojné pokračování. Já byl spokojen. Jen si dost dobře neumím vybavit, kdy by mohl Voldemort někoho obtěžkat, ale to je fuk. I to se klidně stát mohlo. Nic tomu neodporuje. Všechno je vysvětleno, je to logické a opět trošku jiné.

01.01.2017 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Ze začátku jsem se nějak nemohl chytit, ale číst dál se vyplatilo. Je to jednoduše mazec.

29.07.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skvělé myšlenky. Není to jen pohádka, je to cesta k zamyšlení.

06.05.2016 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Výborné povídky. Je pravda, že některé byli lepší, ale i ty "horší" jsou skvělé.

23.09.2014 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Výborné čtení, klidně bych dal i o dvě hvězdy víc, kdyby to šlo. Zatím nejlepší , co jsem od Kinga přečetl.

24.04.2014 5 z 5

Popis jednoho zápasu Popis jednoho zápasu Franz Kafka

Nevím jestli jsem správně pochopil tu hloubku, ale v každém případě musím říct, že v příběhu je spousta nádherných vět a odstavců, které je třeba si přečíst vícekrát a zamyslet se nad jejich dokonalostí.

19.11.2013 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Čím dál lepší. Už teď se těším na další spisovatelčin počin.

24.01.2021 5 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Pěkné, vtipné s nápadem.

08.12.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé, mistryně detektivek.

08.08.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Výborný příběh. Nadčasový. Ne, snad že by lidstvo pálilo kniho, ale dokonalou elektronikou a tupostí už se obklopuje. A nepotrvá dlouho a budeme si do bytů instalovat telestěny.

07.02.2015 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Výborné povídky, ale kdo má rád Kinga, tak ho to ani nepřekvapí.

17.10.2014 5 z 5