Makii Makii komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ani pořádně nevím, jaké z toho mám dojmy. Hlavní hrdina toho moc nenapovídal; bylo to celkově spíš depresivní, než naopak. Každopádně se mi líbilo vylíčení japonských reálií, popisy Tokia, jídel, přírody a taky vykreslení doby (60. léta - revoluce studentů apod.). Je to rozhodně velmi zajímavé počtení.

21.08.2015 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Luxusní!!! Tolik jsem se na Keplera zase těšila a opět mě nezklamal. Napětí od začátku do konce, poslední třetina čtena s husí kůží. Nemám slov. Knihu jsem si musela "dávkovat", aby nebylo za dva dny po všem :) Určitě doporučuji.

08.07.2015 5 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Dobrá detektivka, líbila se mi. Ke konci sice už docela tušíte.. I to rozuzlení se odbylo nějak rychle. Ale přesto dobré čtení, mohu doporučit.

08.06.2015 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Jedním slovem zklamání... Nejhorší kniha, jakou jsem zatím od této autorky četla. Od třetiny knihy jsem tušila, kdo je pachatelem, od poloviny už jsem to věděla, přesto jsem si říkala, že to tak určitě nebude, že by to bylo moc jasné. Bohužel. Velmi mě také zklamal překlad, některé obraty mi přišly opravdu divné, jinak skladba vět byla příšerná. Chápu, že ne mnoho lidí umí islandsky, ale překlad až z němčiny se někde musel projevit. Mám rozečtenou Plavbu smrti, tak doufám, že bude lepší :)

24.03.2015 3 z 5

Krok stranou Krok stranou Pavel Buksa

Slyšela jsem na rozhlase a dobře jsem se pobavila. Líbilo se mi to moc a byla jsem dost překvapená, když jsem zjistila, v kterém roce kniha vyšla. Protože autor si opravdu nebere servítky a poměrně rozumně pojmenovává věci tak, jak jsou. Ta detektivní zápletka je trochu slabší, ale musím přiznat, že mi to tak nevadilo.

22.04.2024 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Tohle bylo... Já nevím. Takhle kraťoučké věci obyčejně moc nečtu, ale když zapátrám tak nedávno např. Gloria od de Fombelle a ta ve mně asi do budoucna zanechá více a i se mi více líbila. U tohodle příběhu jsem měla strašný vztek. Ta bezmoc, paralela moci a zastrašování církve se socialistickou mocí z doby nedávno minulé zanechala dost hořkosti. Je to hodně smutný příběh. Bohužel nepříliš odkloněný od skutečnosti. Zajímavý doslov.

19.01.2024 3 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Tenhle případ kapitána Exnera mě tolik neoslovil, ale i tak se mi líbil. Bylo zajímavé nahlédnout trochu do chodu tiskové agentury v 70.letech. V dnešním on-line světě už se to dost těžko představuje, alespoň tedy mně :) Vraha jsem si netipla, ale to já vlastně skoro nikdy. Těším se na další "Exnerovku".

08.08.2023 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Slyšela jsem na rozhlase. Podle mě dívčí román, nebo román pro mládež. Dvakrát mě to nenadchlo, žádné drama se nekonalo, řekla bych, že skoro chybí i ty lži. Nejvíce mě vlastně asi zaujalo, že děti samy jezdí v klidu přes celou Itálii :)

15.06.2023 3 z 5

Wilsonov Wilsonov Michal Hvorecký

Slyšela jsem na rozhlase... A je to doufám nějaká recese, že jo?? :-D Pořád jsem marně čekala, až se něco stane. Měla to být detektivka? Jestli jo, tak špatná. Nestalo se tam totiž za celou dobu nic. Možná jsem to jen nepochopila.

02.06.2023 2 z 5

Potřeba hladu Potřeba hladu Roman Vojkůvka

Příběh dobrý, zajímavý, ze života. Chápu, že tohle chce udělat nejspíš spousta lidí, jen minimum najde skutečně odvahu. Ale ten koncept mě hodně zaujal. Takové rozhodnutí bych neodsuzovala.
Hvězdu dolů ubírám ale za naprosto příšerné korektury. Jako viděla jsem už hodně, ale tohle byl unikát. Autorovi doporučuji nechat si to kontrolovat někým jiným. Hodně to té knize jako celku ubralo. Hrubky, nesmyslné čárky, podivná skladba vět.. Je to škoda :-/

18.07.2022 3 z 5

Přípravy na všechno Přípravy na všechno Elsa Aids

Dost ze života. K zamyšlení, za mě dobrý.

01.07.2022 3 z 5

Mezipřistání Mezipřistání Matěj Hořava (p)

Krásná, moc. Sice mi to trvalo, četla jsem vždy jen tak jednu kapitolu, ale byla jsem nadšená. Dozvěděla jsem se zase spoustu nových informací. Pálenka mi přišla trochu lyričtější, ale obě knihy jsou opravdu úžasné. Díky za to.

21.04.2021 5 z 5

Sentimentální román Sentimentální román Bianca Bellová

Kniha se mi líbila. Nastartovala mě po hodně dlouhé době, kdy jsem na čtení neměla pomyšlení. Trochu depka, ale to je život.

17.02.2021 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Jednoduchá detektivka, která neurazí. Nemám moc ráda natahování textu tím, že se napíše jedna věta na řádek. Kniha mohla mít o 100 stran méně. Ale nelze upřít, že námět byl zajímavý a vše do sebe nakonec dobře zapadlo. "Odhalení" úplně na konci bylo poněkud trapné a navíc.

07.04.2020 3 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

Je to krátké a mohlo být ještě kratší, podle toho, jak se v knize nic nedělo :-D Kdo a proč je pachatelem si lze snadno domyslet už skoro na samém začátku. Pár kapitol mi přišlo úplně mimo mísu a přišlo mi, že byly v knize, jen aby se nějak zaplnily strany (*spoiler* - např. z ničeho nic se objeví nevlastní bratr?? Proč??). Také překlad mi přišel slabší. Ale proč ne, prostě ne úplně top detektivka, ale své čtenáře si najde.

11.01.2020 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Pět set stran úplných blábolů! Tolik nabláboleno jsem už dlouho neviděla :-D Každá informace je řečena minimálně pětkrát, asi jako aby to čtenář pochopil, či co. Partnerská "krize" hlavní hrdinky mě opravdu pobavila: "Tak co, řeknu mu něco, nebo ne??" A on: "Tak já s ní taky radši nebudu mluvit.." Jako pokoušet se vyvolat ve čtenáři jakýsi záblesk napětí tím, že všichni hrdinové si neustále něco tutlají pro sebe a vy musíte čekat, kdy KONEČNĚ si teda všechno řeknou, je utrpení. Navíc pachatele není těžké uhodnout. Dávám hvězdu za to, že v tom aspoň nebyly gramatické chyby..

05.12.2019 1 z 5

Není moře jako moře Není moře jako moře Markéta Vítková

V podstatě na základě přečtení této knížky plánuji navštívit moře v Polsku :) Moc pěkná kniha pro děti plná nových zajímavých informací.

08.02.2019 5 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Moc pěkná povídková kniha na letní den. Výborná Mornštajnová, nezaměnitelný Stančík, klasický Goffa, Urban... Dost slabý Viewegh. A ostatní autoři pro mě noví a mile překvapiví. Doporučuju.

02.10.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Velmi milá kniha s krásnými ilustracemi. Doporučuju pro každého malého knihomola.

01.08.2018 4 z 5

Pětka jede tábořit Pětka jede tábořit Enid Blyton

Bezva návrat do dětství :) Přes léto jich dám asi víc.

22.06.2018 4 z 5