Potřeba hladu

Potřeba hladu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488506/bmid_potreba-hladu-SQH-488506.jpg 4 8 8

Sympatického čtyřicátníka Marka děsí monotónní život mezi prací a rodinou. Není v tom jediný, ale východisko, pro které se rozhodne, se vymyká nejděsivějším nočním můrám většiny z nás. Cena za svobodu je vysoká, a ještě větší dilema musí Marek vyřešit, když se do jeho samotářského života připlete láska. Autor novely Potřeba hladu vystavěl příběh svého „středoevropského Jacka Londona“ s takovou živostí, až má čtenář dojem, že spolu s Markem sdílí jeho „potřebu hladu“.... celý text

jehab
10.03.2024 5 z 5

Tuhle knížku mohl napsat jenom chlap. Jack London v ČR v 21. století. Skvělá.

marie6898
20.06.2023 3 z 5

Knížka tak akorát na cesty tramvají do práce. Taková česká a trochu horší adaptace Kerouaca - dobrovolný ústup člověka do nepohodlí, protože chce cítit věci (a hlad) a uvnitř společnosti a města se cítí otupělý. Knížka neurazí, ale ani nijak výrazně nepřekvapí. Četla se dobře? Ano. Četla jsem ji ráda? Ano. Přečetla bych si ji znova? Ne. Takže poctivá 3, ale určitě si od autora přečtu další knihy, protože Kerouaca mám moc ráda a doufám že ostatní díla Vojkůvky se k němu přiblíží více.

bejan
18.08.2022 5 z 5

Přímočaré. Poctivé. Bez okras. Schází-li vám v životě něco, pak je to nejspíš hlad (či žízeň) po životě. Volba je na každém z nás.

Kerouack, Palahniuk a Vojkůvka…

Makii
18.07.2022 3 z 5

Příběh dobrý, zajímavý, ze života. Chápu, že tohle chce udělat nejspíš spousta lidí, jen minimum najde skutečně odvahu. Ale ten koncept mě hodně zaujal. Takové rozhodnutí bych neodsuzovala.
Hvězdu dolů ubírám ale za naprosto příšerné korektury. Jako viděla jsem už hodně, ale tohle byl unikát. Autorovi doporučuji nechat si to kontrolovat někým jiným. Hodně to té knize jako celku ubralo. Hrubky, nesmyslné čárky, podivná skladba vět.. Je to škoda :-/

krabat1
04.05.2022 5 z 5

Útěk do divočiny; ... dá se říci také z Divočiny. Některé věcí, nejdou vrátit zpět...i když děláme "svobodná rozhodnutí"....

Roman Vojkůvka
česká, 1971