Makii Makii komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ale jo, proč ne :) Velice pěkný nápad, opravdu moc. Je to zábavná kniha. Hlavní hrdinka se tak zoufale snaží vyhýbat klišé..., že vás radši pokaždé upozorní, když k němu dojde.. :-P

21.02.2018 4 z 5

Svět, který není Svět, který není Frank Tashlin

Další skvělá věc od tohoto autora. Byl to dárek a udělal mi neskutečnou radost. Už se vyhřívá na poličce vedle Medvěda a Vačice :) I tenhle příběh je hodně k zamyšlení a dost smutný a "naštvávací"... Ale třeba máme naději.

27.10.2017 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Čte se to velmi dobře, rychle. Tato novela se mi ale tolik jako "Selský baroko" nelíbila. Hlavní hrdina mi byl spíš protivný.

08.09.2017 3 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavá kniha. Moc toho ve mně nezanechala, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.

21.04.2017 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Nebylo to úplně špatné. Ale pro mě bylo například dost těžko uvěřitelné, že by londýnští policisté potřebovali zasvětit do vražd Jacka Rozparovače, jakoby o něm předtím nikdy neslyšeli... Vyšetřovatelka Flintová mi není příliš sympatická. Některé pasáže se mi do probíhajícího příběhu úplně nehodily.. Ale příběh dobrý a rozuzlení docela překvapivé. Zkuste to.

16.02.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příšerná nuda, nebavilo mě to. Nebýt poslední třetiny knihy, tak by se v ní absolutně nic nestalo. První dvě třetiny mě jen utvrzovaly v tom, jak je mi hlavní hrdina nesympatický...

06.05.2015 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Mně se to tak nějak nelíbilo. Stylu Petry Dvořákové nemohu přijít na chuť, i když jsem se snažila a tohle jsem dokonce narozdíl od Dědiny alespoň dočetla. Vlastně se mi to nelíbilo i z toho důvodu, že to bylo jako číst o svým podělaným dětství na vesnici jen o trochu dýl, v devadesátkách. S rodičema, který obtěžujete úplně vším - dětskýma nemocema, školou, úkolama, strachama, žitím... Neustále jen posloucháte, že nemáte peníze atd. Bylo by to i vtipný, ale ta podobnost fakt děsila.
Navíc opravdu nesnáším kňučení lidí, za jejichž všechny nezdary může někdo jiný. Alena mě doháněla opravdu k zuřivosti.
A hlavně - s četbou jsem chtěla několikrát seknout, ale říkala jsem si, že to přece musí mít nějaký zvrat, děj!! Že se něco stane, znáte to, příběh má mít zápletku, vyvrcholení... Ale ne, tohle byl jen popis života. To bylo celé. Trochu mě začala bavit až poslední čtvrtina.

29.03.2024 3 z 5

Labutí dům Labutí dům Daniela Krolupperová

Moc hezká, pozitivní, motivující a hlavně inspirativní četba. Balzám na duši. Když jste poctiví, cílevědomí a jdete si za svými sny, mohou se splnit :) Líbilo se mi.

29.02.2024 4 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

Moje třetí kniha od tohoto autora, jedu od začátku.. A ano, bohužel to musím napsat - byla to nuda. Asi tak 300 stran se nic nedělo, až těch posledních 150 se to trochu rozhýbalo. Navíc mě obtěžují neustálé zkratky úplně všeho. Další díl si stejně časem přečtu, ale zklamalo by mě, kdyby série měla sestupnou tendenci, jako většina autorů. Uvidíme.

07.10.2023 3 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Dwur a Kruhy jsem asi před rokem slyšela i na rozhlase, ale ráda jsem si je teď i přečetla a příběhy si připomněla. Celá trilogie se mi moc líbila, skvělý je jazyk a hlavně reálné dialogy. A i když mi Saran dvakrát sympatický není, policajt je to dobrý. Případy jsou uvěřitelné, postavy taky, místa děje jsou super. Takže doporučuji :)

27.08.2023 4 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Vhodné např. jako četba pro deváťáky, prváky. Nic převratného, napsáno velmi jednoduchým způsobem. Pokud se vám nechce moc přemýšlet, je to dobré jako četba na dovolenou, do vlaku.

27.07.2023 3 z 5

Úplně nevím, co si o tom myslet.. Dialogy Hadžimeho a Šimamoto pro mě byly utrpením. Vlastně víceméně všechny dialogy v knize :-D Od Murakamiho se mi holt víc líbí asi fantasy romány - Kafku prostě nic nepřekoná. Ale i tohle mělo něco do sebe, ne že ne...

10.04.2023 3 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Poslouchala jsem na rozhlase. Nebylo to špatné, ale přišlo mi tam dost dějových linek, všechno se sice rozpletlo..., ale.. Nijak mě to nenalákalo si od tohoto autora něco ještě přečíst.

18.03.2023 3 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Výborná. Skvělá věc, opravdu. Jako první jsem četla Smrtholku. A před tímto debutem smekám. Moc se mi líbila. Mně přijde prostě ze života. Tak to je, občas.

30.01.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Komiksy běžně nečtu, ale tento jsem zkusmo otevřela a za hodinu bylo hotovo :) A jako.. Proč ne? Je to milé, zamilované, něžné. Člověk si na chvíli vzpomene, jak sám prožíval lásku ve 14.

06.05.2022 3 z 5

Asi takhle.. Nebavilo mě to :D I konec mě zklamal. Ale zas Murakami, že jo, takže dobrý zářez :)

28.01.2022 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nedočetla jsem, moc mě to nezaujalo... :( Ale tak nějak teď nemám čtecí období.

02.08.2021 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Mně se to líbilo, jako proč ne.. Ale nechápu, jak to někdo může srovnávat s Houbařkou, která má děj, příběh a dialogy. Tohle je v podstatě jen sběr. Samozřejmě že jsem ten příběh a vše okolo vnímala a pochopila, ale... Na mě moc náznaků a jinotajů.

26.10.2020 3 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Líbila se mi :) Doporučuju, je to inteligentní, pěkné čtení.

07.08.2020 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

No to snad... Tohle je Yrsa? Nějak nevím, co si o tom myslet. Ten závěr mi teda asi trochu objasnil tu totální absenci vyšetřování.. Co se v té knize vlastně dělo? Řekla bych, že na cca 390 stranách vůbec nic. Pak zbývá nějakých 10, kde se to "vyřeší". To chování vyšetřovatelů při výslechu malého dítěte byl snad vtip? Takhle se nechová ani největší idiot... Fakt nevím. Taky mi vadilo, že postavy nejsou vůbec popsané, že má Freyja blond vlasy jsem vydedukovala v půlce knihy, ale třeba kolik těm lidem asi může být let..? To nemám ráda, když nevím, o koho jde. Je to za 2,5 hvězdy jen za to, že to mělo docela pěkný sloh a žádné gramatické chyby (to už je dnes taky vzácnost). Jsem na sebe fakt naštvaná, že jsem si koupila i druhý díl.

19.05.2020 3 z 5