Makii Makii komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Jen bych se opakovala. Zhltnuto za víkend, perfektní oddychová detektivka, čte se to samo. Propracované postavy, překvapivé, avšak naprosto reálné rozuzlení. Rozhodně doporučuji a gratuluji autorce, ptž jako opravdu jedna z mála dokáže držet laťku, co se týká knih v sérii. Dost často mívají série sestupnou tendenci, v tomto případě ne. Zatím :)

28.11.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další perfektní detektivka! Klevisová mě vlastně ještě nezklamala. Tohle jsem dala jedním dechem. Kniha je napínavá, rozuzlení pro mě překvapivé. Opravdu doporučuji!

29.09.2021 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Strašně smutné čtení. Obzvlášť pokud z vlastní zkušenosti víte, jaké to je, nemluvit v rodině prostě o ničem. Nikdy.

10.12.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Z celýho toho příběhu mi bylo zle. Fakt. A to bylo ono. Ta neskutečná syrovost, realita, trauma každýho člena rodiny, vlastně každý postavy, taky zbabělost.. Ta kniha má všechno. Budu si z toho pamatovat ty neskutečný emoce a to je dobře. Jo a je to napsané skvělým jazykem, chvíli mi trvalo se do toho dostat, ale opravdu jen pár stránek. Pak už to byla jenom jízda. Doporučuju všem.
(Možný spoiler - Při popisování Vychcanova podnikání se mi chtělo hodně zvracet a hodně brečet zároveň.)

11.09.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

(SPOILER) Možný SPOILER !!!
Vážně se mi to líbilo. Ale.. Opravdu to muselo být tak neuvěřitelné? :-/ Neberu ten nápad jako takový - Prašina, stroj atd, to bylo krásné, bezvadné! Myslím to, co všechno se fyzicky dělo dětem. Nic proti, ale vážně by vydržely asi 50 hodin nespat, dostávat každou půl hodinu nakládačku, pořád utíkat v dešti, topit se... Za mě toho bylo v tomto ohledu až moc. Ale druhý díl si přečtu ;)

14.04.2020 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Velice krásná kniha. Hlavní hrdinka je přesně ve věku mé mámy, musím jí to hned doporučit. Ale i pro mě to byl jakoby návrat do dětství, vyrostla jsem na vsi. Pasáže z minulosti se mi líbily hrozně moc, například popis práce "na kravíně" byl úplně top, vůbec všechno jsem viděla jasně před sebou. Dojíždění na zábavy v okolí, práce kolem chalupy... Za mě super a doporučuju.

02.05.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

!!! Tak tohle bylo ono! Skála mě dostala a říkala jsem si, že něco tak povedeného jsem dlouho nečetla. A s čistým svědomím můžu říct, že Muž z ostrova Lewis je ještě lepší. Tohle se mi nějaký čas už nestalo - husí kůže, mrazení v zátylku, pláč, vytřeštěné oči hrůzou, pusa otevřená dokořán, šok... No ještě že mě při tom čtení nikdo neviděl! :) A navíc jsem do poslední chvíle vůbec netušila, kdo by mohl být pachatelem. Kratičká poznámka v doslovu potom ještě korunovala tuhle skvělou jízdu. Jsem nadšená, přečtěte si to.
Akorát - škoda, že na začátku knihy nebyla výslovnost gaelských slov jako v prvním dílu. Každopádně tohle příběhu nic neubralo ;)

04.07.2016 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Za mě hodně zajímavá věc... Zůstane mi v paměti. Dobrá a hodně znepokojivá detektivka. Líbil se mi i styl, jazyk. Ten cynismus z toho úplně kape. Ale jako dobře. Doporučuju.

21.05.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tento příběh s detektivem Bergmanem se mi zatím líbil nejvíc! Opravdu doporučuji, je to výborná detektivka. Je to dobře vystavěné, napětí se stupňuje, je to uvěřitelné. Palec nahoru ;)

18.12.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tolik bolesti a utrpení. Tolik... Probrečela jsem to. Navrhuji na Knihu roku.

02.03.2018 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Poslouchala jsem na rozhlase a super. Mám ráda detektivky s kapitánem Exnerem :) Baví mě prostředí archeologů nebo v tomhle případě známého zámku.

15.06.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další super detektivka od paní Klevisové. Jen bych se asi opakovala, její knihy se mi prostě líbí :)

14.05.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Eliška mi byla krajně nesympatická. Chápu a toleruju, že spousta lidí má psychické problémy, ale tady snad nebyla postava, která by je neměla :) Postupem čtení jsem si říkala, ta holka je snad magor, a na konci si říkám "aha..." :-D Ale četlo se mi to dobře (až teda na pasáže o mrtvých dětech). Pocity mám ale nějaké rozporuplné..

29.06.2020 4 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Poslouchala jsem na rozhlase a strašně se mi to líbilo. Opravdu hrozně moc. Říkala jsem si, kdo ví, zda bych to dočetla? Protože to na mě působilo jako "těžký text". Ale jako poslech krása. Miluju, když mě dobrá kniha "donutí" hledat si nové informace - o krajích, lidech, zvycích... Je to ohromně zajímavé, syrové, možná kruté, ale hlavně pravdivé. Poplakala jsem si. Rozhodně doporučuji.

03.03.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Perfektní. Opravdu. Skvěle jsem se bavila, mohu doporučit. Jak to bylo s Ann-Solveig lze sice odvodit poměrně jednoduše, ale zbytek příběhu super a pro mě překvapivé a dobře vypracované rozuzlení.

24.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tahle byla poslední, která mi od Mornštajnové chyběla. Dobrý příběh, líbila se mi. Ale takhle komplet musím uznat, že všechny knihy od této autorky jsou si velmi podobné - tzn. na jedno brdo. Minimálně tím, jak je příběh vystavěný a odvyprávěný, jsou v podstatě totožné. Nu což, když se to líbí. Ale pár let teď žádnou nevyhledám.

06.01.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak tohle bylo... :-O Top kniha od české autorky, ráda si přečtu i její další knihy. Ale nečte se to dobře, to ani náhodou. Ne kvůli stylu psaní, ten je skvělý, ale ten příběh... Z něj mrazí. Moc. Určitě doporučuji.

18.10.2019 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Líbila se mi. V krátkém čase třetí kniha od tohoto autora a sleduji vzestupnou tendenci. Sice mě teda moc nebaví ty různé lovestory hlavního hrdiny (vážně je úplně běžné, že holky nemohou odolat muži o 20 let staršímu?), ale je sympatický, tak budiž :) Dost okatě se taky hraje na čtenářovy city (pes). Musím říct, že jsem se při čtení i docela pobavila. Doporučuji.

17.07.2019 5 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

I když jsem se snažila si před čtením knihy něco málo o události 518 zjistit, na tohle jsem rozhodně připravená nebyla. Literárně je to skvost s bravurním překladem. Obsah ale děsí. Zajímalo by mě, jestli se mi dostane od autorů z Asie někdy do ruky i něco veskrze pozitivního. Knihu doporučuji velmi, ale pro pozorného nepřecitlivělého čtenáře. Jsem na ledacos z literatury zvyklá, ale zlé sny se mi nevyhnuly.

15.11.2018 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Já jsem nadšená! Je to moc krásná kniha, rozhodně doporučuji. Závidím obyvatelům Budějovic, že se mohou pyšnit tak pěknou a zajímavou sondou do své minulosti. Všechno do sebe skvěle zapadlo.

11.01.2024 5 z 5